Nem mondom, biztos van ilyen típusú presszió is a Ubisofton, de azért ők is megtettek mindent, hogy ennek jó célpontjai legyenek :)) a totál inkompetens Guillemot-testvérek meg csak nem akarnak eltakarodni, a sorozatos failek ellenére sem.
Yasuke elég népszerű téma Japánban egyébként és a néger szamuráj sem akkora faszság, mint aminek elsőre tűnik. Konkrétan létezett egy ilyen csávó, tényleg szamurájjá fogadták, néhány évig élt Japánban és több csatában is harcolt. A bőrszíne meg a termete miatt a csodájára jártak, mert ugye a japcsik között az afrikai néger óriásnak tűnt.
A gond azzal van, hogy kb. ennyit lehet tudni a fickóról, elvileg jezsuita szerzetesekkel jött az országba és a szamurájkodás végeztével hozzájuk is tért vissza, többet nem tudni róla. Sőt, arról is csak tippek vannak, hogy a jezsuitákhoz honnan került rabszolgaként, legutoljára Zimbabwét olvastam asszem.
Szerintem nem lenne ezzel baj, az AC-hoz megfelelő ízléssel tökéletes alapanyag, csak a franciák ebben pont idióták szoktak lenni. Komolyan véve az afrikai gyökereket meg a rabszolgaságot biztos jó aszaszinkodást lehetne köríteni hozzá, az éng gondom inkább azzal van, hogy teljesen elvitték szamurájba aszaszin helyett már-már komikus mértékben. A másik karakter jóval értelmesebb.
A kínai összeesküvés-elmélethez meg valami forrást dobjál, mert bírom az ilyeneket.
Én Mozambikról tudok, portugál gyarmatként az is a kézenfekvőbb. Egyébként rettentesen kevés forrás van róla (kb. egy fórumos wall of textben bőven elférne minden kortárs említés), tehát a tényleges csatáiról nagyon keveset tudunk, és a státusza is vitatható. Mármint laikus nyugati szemmel szamuráj, de ha nagyon szőröznénk, akkor nem lenne egyértelmű, inkább valami hasonló volt (tény, hogy Oda Nobunaga kíséretének a tagja volt, és kapott bizonyos kiváltságokat), de nem zárható ki teljesen, hogy Oda számára szamuráj volt (az ellenség a jelek szerint nem tekintette annak).
Valójában ennek a bemutatása simán érdekes lenne, a probléma inkább az, hogy a Ubiból ezt nehéz kinézni, és sem maguktól, sem a kritikákra reagálva nem adták jelét annak, hogy erről lenne szó. Egyébként meg a női főszereplő sem jobb, hiszen tény, hogy léteznek legendás kunoicsik a japánoknál, de ők azért legendásak, mert valójában nincs annak történelmi alapja, hogy tényleg úgy ninjászkodtak volna, ami játékba illő, sőt szinte kizárt. Így nézve a japán karakter szinte az életszerűtlenebb a kettő közül. Persze azt könnyű megérteni, hogy a régóta várt japán AC-ból a tradicionális japán karakter kispórolása sértheti sokak nedves álmait, és a woke-ot is sikerült olyan szintre fejleszteni, hogy minden is gyanús legyen.
A legnagyobb probléma továbbra is az, hogy Ubiról van szó, róluk minden ilyen felhang nélkül is nehéz elképzelni, hogy igazán jó AAA játékot készítenek. Ráadásul a távol-keleti téma mindig túl rágógumiízűre sikerül, ha a nyugatiak nyúlnak hozzá, kivéve, ha valami szűkebb réteget célzó játékról van szó (lásd stratégiák). Bár a "távol" sem feltétel, nyilván a PoP is mindig nyugati elhajlás volt, de legalább volt belőle pár tényleg minőségi játék, a japánnál kevésbé ismert kultúráról van szó, és még az iráni fejlesztő sem sok, aki autentikusabb alternatívát alkothatott volna. Ellenben japónak érződő japó játékok - vagy az említett stratégiák - garmadája mellett könnyen kilóg a lóláb.
Persze a végeredmény paíron még lehet jobb a várakozásaimnál, de valahogy a Ubi semmi olyat nem tud mutatni belőle, ami biztató lenne. Jó, hát nem én vagyok az AC-ik célközönsége, az is tény.
Igen, engem is inkább ez érdekelt volna, hogy akkor valami jó sztorit kerekíteni amögé, hogy mégis hogyan lehetett szamuráj ez a csávó ahelyett, hogy tradicionális szamurájarmorban tolja a katanával, ami nyilván biztosan nem úgy volt. Oké, hogy ennél unalmasabb a valósághoz valószínűleg közelebbi elképzelés, miszerint földet meg fizetséget kapott, de ezt kéne megdobni egy kis írói kreativitással, aztán az már felkelthetné az érdeklődést.
De mondom, én nem haragszom az egyedibb főhősökért, sőt, szerintem jó döntés volt ilyesmiket kitalálni manapság, amikor bőven van miből választani a témában és nem az van, mint tizenéve volt, amikor tényleg volt igén egy szamurájos AC-re. Manapság kurvára nincs, senkit sem érdekel, szóval az igazán jó döntés az lett volna, ha a koncepció meghaladottsága miatt sosem készül ilyen AC játék, de oh well, minden szart megcsináltak már, miért pont ez maradjon ki.
És egyébként a japánokat sem könnyű megsérteni a témában, csodának is tartom, hogy az Ubinak valahogy ezt is sikerült. Pl. ott a Like a Dragon Ishin, aminél japánabb játékot nehéz találni, szigorúan történelmi témát dolgoz fel... és egy faszság. Mármint olyan szinten faszság, hogy a történet valós történelmi személyeket használ, de istenigazából azt csinálja velük, amihez az RGG-nek éppen kedve van, a játékban lévő Sakamoto Ryomának pedig köze nincs a valódihoz, holott tényleg a japánok egyik kedvenc szamurájáról van szó.
Történelmi játék:
rwurl=https://www.youtube.com/watch?v=dVTrN6nBVlQ
Csak ott a másik oldala a dolognak is, hogy ettől még nevetségesen jól sikerül bemutatni az érintett történelmi korszakot a problémáival, konfliktusaival, élethelyzeteivel. Na, ez az, ami utoljára nem is tudom mikor sikerült az AC-nek, talán a Unity-nek még sikerült megbirkóznia ezzel meg kisebb mértékben az Originsnek is.
És állítólag kötelező lesz hozzá a ray tracinges kártya ugyanúgy, mint az Indiana Joneshoz, ami azért tyujujuj. Mondjuk nem nagyon látom rajta a nagy rétrészinget itt:
rwurl=https://www.youtube.com/watch?v=M3fglmDxD2U
RT- t használ a sebzésmodellhez. A töltény "tudni fogja", hogy fém, hús, egyéb anyagot talál-e el pixelpontosan. Ehhez használják a ray tracinget, nem (csak) a fényhez. Hogy ez gyakorlatban mit fog jelenteni az jó kérdés.
A töltény "tudni fogja", hogy fém, hús, egyéb anyagot talál-e el pixelpontosan.
I have no idea what that means és nem hiszem, hogy ebből a játékos bármit is észrevenne (lehet, hogy a fejlesztők sem), de azért menőn hangzik. Viszont ha ki lehet kapcsolni és kell a stabil 120 fps-hez, akkor kikapcsolom. :D
Gondolom az Indyhez hasonlóan alap lesz az RTGI is. Tippre logikus lenne előbb-utóbb minden játék esetében, ha már RT, akkor ez legalább egyszerűsít a fejlesztésen (pályatervezésen), a manual light probe-os meg külön mellé az opcionális RTGI-t fenntartani meg pláne marhaságnak tűnik.
Na, ez bejövős:
rwurl=https://www.youtube.com/watch?v=SHaN4MIGqpo
Kicsit közelebb van ez a Yasuke az értelmeshez annál, mint amit tavaly mutogattak. Viszont ez az első AC tréler, ahol nagyon elavultnak érzem a külcsínt, Ubi on its last legs.
Ami mondjuk roppantul érdekes, hogy első blikkre totál a Serious Sam ugrik be az új pályadesignról, és nagyon kíváncsi vagyok, mennyi igazolódik be majd ebből. Jól esne egy Sames Doom, ha már a Croteam jól eltolta azt a franchise-t.
az a géniusz, aki ezeknek az új Doom játékoknak a gameplay designere, az literálisan minden awardot, népszerűséget, és bármit megérdemelne, ehhez képest valószínűleg a nevét se tudjuk, szemben más "szupersztár" devvvel, aki az x+1-edik ugyanolyan fáradt casual AAA fost teszi le az asztalra 20 éve
Vissszatérő téma az Unreal Engine 5, amit rendszeresen szidtok. Belefutottam ebbe a modderbe, aki meg tudja oldani, hogy az UE5-ös játékok (STRALKER 2, Silent Hill 2, stb.) jobban nézzenek ki (grafika, képminőség egyaránt), amellett, hogy még jobban is futnak, sok esetben kisebb VRAM igény mellett. És még bugokat is javít.
Szóval bennem az merült fel újra, amit amúgy is szoktam mondani, hogy nem az engine a gond. Azon gondolkozom, hogy valójában annyira jó, illetve máshogy fogalmazok... annyira KÉNYELMES, hogy egész egyszerűen csak a devek basznak rá, hogy bármit is foglalkozzanak vele, vagy optimalizálják a saját use case-ükhöz a dolgokat, hanem szimplán belebasszák a standard pluginokat, összegányolnak rá valami játékot, oszt' csókolom, úgyis működik. Sőt, az is felmerült bennem pont emiatt, hogy talán már nem is nagyon alkalmaznak olyanokat, akik adott esetben képesek lennének elvégezni ilyen típusú munkát, mert minek felvenni a legjobb mérnököket, mikor középszerű figurák is össze tudnak hegeszteni valamit az UE5-re.
Legalábbis ha kívülről egy modder EGYSZERRE tud javítani a látványon, a képminőségen és az optimalizáción, akkor legalábbis minimum elgondolkozik ezen az ember.
Persze, az is nyilvánvaló, hogy egy stúdió cégszerű működése is más, nem feltétlenül arra jut idő/erőforrás, amire gondoljuk így kívülről, hogy "hát azt milyen egyszerű lett volna megoldani". (legalábbis gondolom én, aztán lehet hogy rohadtul nem)
De akár így van akár nem, ettől függetlenül sztem egyre több a bizonyíték rá, hogy NEM az engine a probléma az esetek többségében.
Ez a "modder jobban megcsinálja" mondjuk kicsit mitológia, pl. én az SH2 modot konkrétan próbáltam a megjelenés idején, hátha javít a dolgokon és nullát sikerült. Jó, itt-ott felhúzott néhány apróságot, ami alig tűnik fel, de a teljesítmény nem lett jobb, csak a hivatalos peccstől.
Sok embernek segítettem vele... de néhánynak meg tökre elcseszett dolgokat a játékban és az istennek se tudtam rájönni, miért. Szóval tippre az egyszerű ini fixek azért nincsenek benne sokszor a hivatalos javításokban, mert az esetek kis százalékában probléma lehet belőlük, amit meg kell oldani és arra meg csesznek, mert túl drága lenne vagy nincs rá idő.
Ultra+ mods take complete control of Unreal, from texture definitions, NPC quality, cut scenes, to even game settings menus — everything. You cannot do this mod in an engine.ini
Majd valamior kipróbálom Stalker 2-vel, hogy javul-e a takonyshader képminőség.
A tesztelés része full jogos, nyilván egy moddernek nincs felelőssége a vásárlói felé, hogy ne csessze el akár csak pár %-nyi usernek a játékot, ami már egy stúdiónak nyilván nem fér bele.
Nagyon baráti ez a gépigény a kötelező RT ellenére, tök jó volt a bemutató is, erre a Steam fórum a 80 eurós ártól hangos nyilván teljesen jogosan. Én értem, hogy mögöttes indokként akár még az is lehet az irreálisan magas ár oka, hogy a Microsoft a game pass felé szeretne terelni mindenkit, de ez bizonyos országokban (és ebbe mi is beletartozunk hála az utóbbi 15 év borzalmas kormányzásának, mai euro árfolyamon 32 560 ft a játék :D) egyértelműen ki fogja verni a biztosítékot. Idióták.
Esetleg egy olyan megoldással tudnák lenyeletni ezt az emberekkel, hogy mittudomén rohadt drága a játék, de garantálják, hogy a DLC kampányokat leszámítva semmi fizetős nem lesz benne és semmi után nem kell grindolni sem, hanem mondjuk telekúrják a játékot menő kozmetikai cuccokkal és kész.
Ehhez mérten azért az 576-nak volt 4 boltja is. Persze nyilván minden relatív, hogy az eladásokhoz képest hányan játszottak. Viszont feltehető a kérdés; ha nem vettek volna nagyon akkoriban játékokat, minek fáradt volna a kiadó vele, hogy pl anno a Red Alerthez full magyar, keménygerinces kézikönyvet mellékeljenek?
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
Azért fáradt vele a kiadó, mert az kellett ahhoz, hogy a maréknyi ember megvegye. A niche dolgok mindig úgy maradtak életben, hogy drágán árulták a portékát a kevés vásárlónak, a 90-es évek videojátékipara is nagyon hasonló logikán alapult. Persze akkoriban is voltak még a 10-12 ezerhez képest is prémium árkategóriájú játékok, pl. az Age of Empires 2 emlékeim szerint 16-18 ezerért ment megjelenéskor a 90-es évek végén, a Microsoft Flight Simulator meg még drágábban azért, mert arra már csak a rétegen belül is kicsi a célközönség.
Reálértékben amúgy világszinten is olcsóbbak a videójátékok most, mint régen voltak, mert régen is 60 dodó volt és csak az utóbbi 1-2 évben kezdtek el árat emelni a kiadók. A probléma viszont az, hogy közben tömegtermék lett a játékokból összehasonlíthatatlanul nagyobb vásárlóközönséggel, szóval így is meg kéne érnie. Csak nem éri, mert mindig jobb grafika kell meg ki kell fizetni a Sweet Baby Incet meg egy csomó fölösleges lófaszra költenek, amire nem kéne.
A Warner állítólag kb. 200 millió dollárt bukott a Suicide Squad Kill the Justice League-en és a végeredményt elnézve egyszerűen elképzelhetetlen, hogy mire sikerült annyi pénzt elverni. Mindeközben az ex-id Software-es Tim Willits meg arra veri a mellét, hogy a Doom Eternalnál jobb korai eladásokat produkáló Space Marine 2 fejlesztése fele annyiba került, mint a Doom Eternalé, mert a SM2-t nem az USÁban rakták össze. Legalább már tudjuk, hogy kinek az ötlete lehetett anno a Croteamet megbízni a Doom 4 fejlesztésével. :D
Nem mondom, biztos van ilyen típusú presszió is a Ubisofton, de azért ők is megtettek mindent, hogy ennek jó célpontjai legyenek :)) a totál inkompetens Guillemot-testvérek meg csak nem akarnak eltakarodni, a sorozatos failek ellenére sem.
Chief Exorcist
Yasuke elég népszerű téma Japánban egyébként és a néger szamuráj sem akkora faszság, mint aminek elsőre tűnik. Konkrétan létezett egy ilyen csávó, tényleg szamurájjá fogadták, néhány évig élt Japánban és több csatában is harcolt. A bőrszíne meg a termete miatt a csodájára jártak, mert ugye a japcsik között az afrikai néger óriásnak tűnt.
A gond azzal van, hogy kb. ennyit lehet tudni a fickóról, elvileg jezsuita szerzetesekkel jött az országba és a szamurájkodás végeztével hozzájuk is tért vissza, többet nem tudni róla. Sőt, arról is csak tippek vannak, hogy a jezsuitákhoz honnan került rabszolgaként, legutoljára Zimbabwét olvastam asszem.
Szerintem nem lenne ezzel baj, az AC-hoz megfelelő ízléssel tökéletes alapanyag, csak a franciák ebben pont idióták szoktak lenni. Komolyan véve az afrikai gyökereket meg a rabszolgaságot biztos jó aszaszinkodást lehetne köríteni hozzá, az éng gondom inkább azzal van, hogy teljesen elvitték szamurájba aszaszin helyett már-már komikus mértékben. A másik karakter jóval értelmesebb.
A kínai összeesküvés-elmélethez meg valami forrást dobjál, mert bírom az ilyeneket.
Én Mozambikról tudok, portugál gyarmatként az is a kézenfekvőbb. Egyébként rettentesen kevés forrás van róla (kb. egy fórumos wall of textben bőven elférne minden kortárs említés), tehát a tényleges csatáiról nagyon keveset tudunk, és a státusza is vitatható. Mármint laikus nyugati szemmel szamuráj, de ha nagyon szőröznénk, akkor nem lenne egyértelmű, inkább valami hasonló volt (tény, hogy Oda Nobunaga kíséretének a tagja volt, és kapott bizonyos kiváltságokat), de nem zárható ki teljesen, hogy Oda számára szamuráj volt (az ellenség a jelek szerint nem tekintette annak).
Valójában ennek a bemutatása simán érdekes lenne, a probléma inkább az, hogy a Ubiból ezt nehéz kinézni, és sem maguktól, sem a kritikákra reagálva nem adták jelét annak, hogy erről lenne szó. Egyébként meg a női főszereplő sem jobb, hiszen tény, hogy léteznek legendás kunoicsik a japánoknál, de ők azért legendásak, mert valójában nincs annak történelmi alapja, hogy tényleg úgy ninjászkodtak volna, ami játékba illő, sőt szinte kizárt. Így nézve a japán karakter szinte az életszerűtlenebb a kettő közül. Persze azt könnyű megérteni, hogy a régóta várt japán AC-ból a tradicionális japán karakter kispórolása sértheti sokak nedves álmait, és a woke-ot is sikerült olyan szintre fejleszteni, hogy minden is gyanús legyen.
A legnagyobb probléma továbbra is az, hogy Ubiról van szó, róluk minden ilyen felhang nélkül is nehéz elképzelni, hogy igazán jó AAA játékot készítenek. Ráadásul a távol-keleti téma mindig túl rágógumiízűre sikerül, ha a nyugatiak nyúlnak hozzá, kivéve, ha valami szűkebb réteget célzó játékról van szó (lásd stratégiák). Bár a "távol" sem feltétel, nyilván a PoP is mindig nyugati elhajlás volt, de legalább volt belőle pár tényleg minőségi játék, a japánnál kevésbé ismert kultúráról van szó, és még az iráni fejlesztő sem sok, aki autentikusabb alternatívát alkothatott volna. Ellenben japónak érződő japó játékok - vagy az említett stratégiák - garmadája mellett könnyen kilóg a lóláb.
Persze a végeredmény paíron még lehet jobb a várakozásaimnál, de valahogy a Ubi semmi olyat nem tud mutatni belőle, ami biztató lenne. Jó, hát nem én vagyok az AC-ik célközönsége, az is tény.
Sors bona, nihil aliud.
Igen, engem is inkább ez érdekelt volna, hogy akkor valami jó sztorit kerekíteni amögé, hogy mégis hogyan lehetett szamuráj ez a csávó ahelyett, hogy tradicionális szamurájarmorban tolja a katanával, ami nyilván biztosan nem úgy volt. Oké, hogy ennél unalmasabb a valósághoz valószínűleg közelebbi elképzelés, miszerint földet meg fizetséget kapott, de ezt kéne megdobni egy kis írói kreativitással, aztán az már felkelthetné az érdeklődést.
De mondom, én nem haragszom az egyedibb főhősökért, sőt, szerintem jó döntés volt ilyesmiket kitalálni manapság, amikor bőven van miből választani a témában és nem az van, mint tizenéve volt, amikor tényleg volt igén egy szamurájos AC-re. Manapság kurvára nincs, senkit sem érdekel, szóval az igazán jó döntés az lett volna, ha a koncepció meghaladottsága miatt sosem készül ilyen AC játék, de oh well, minden szart megcsináltak már, miért pont ez maradjon ki.
És egyébként a japánokat sem könnyű megsérteni a témában, csodának is tartom, hogy az Ubinak valahogy ezt is sikerült. Pl. ott a Like a Dragon Ishin, aminél japánabb játékot nehéz találni, szigorúan történelmi témát dolgoz fel... és egy faszság. Mármint olyan szinten faszság, hogy a történet valós történelmi személyeket használ, de istenigazából azt csinálja velük, amihez az RGG-nek éppen kedve van, a játékban lévő Sakamoto Ryomának pedig köze nincs a valódihoz, holott tényleg a japánok egyik kedvenc szamurájáról van szó.
Történelmi játék:
rwurl=https://www.youtube.com/watch?v=dVTrN6nBVlQ
Csak ott a másik oldala a dolognak is, hogy ettől még nevetségesen jól sikerül bemutatni az érintett történelmi korszakot a problémáival, konfliktusaival, élethelyzeteivel. Na, ez az, ami utoljára nem is tudom mikor sikerült az AC-nek, talán a Unity-nek még sikerült megbirkóznia ezzel meg kisebb mértékben az Originsnek is.
Ezmiafasz?
https://x.com/IGN/status/1880759575890342311
Egyszer tutira összeomlik a játékipar.
Lol :d
Chief Exorcist
Officiál: Május 15.-én jön a Dúm Setét idők. Holnap már újabb trailer is esélyes.
És állítólag kötelező lesz hozzá a ray tracinges kártya ugyanúgy, mint az Indiana Joneshoz, ami azért tyujujuj. Mondjuk nem nagyon látom rajta a nagy rétrészinget itt:
rwurl=https://www.youtube.com/watch?v=M3fglmDxD2U
RT- t használ a sebzésmodellhez. A töltény "tudni fogja", hogy fém, hús, egyéb anyagot talál-e el pixelpontosan. Ehhez használják a ray tracinget, nem (csak) a fényhez. Hogy ez gyakorlatban mit fog jelenteni az jó kérdés.
"Aztakibebaszott eget, lett egy matchem Tinderen"
I have no idea what that means és nem hiszem, hogy ebből a játékos bármit is észrevenne (lehet, hogy a fejlesztők sem), de azért menőn hangzik. Viszont ha ki lehet kapcsolni és kell a stabil 120 fps-hez, akkor kikapcsolom. :D
100%, hogy nem lehet kikapcsni, mivel ez alapján számolja a sebzést a játék majd :D
"Aztakibebaszott eget, lett egy matchem Tinderen"
Pedig tök jól elvoltam a 1080ti-vel. :-(
Gondolom az Indyhez hasonlóan alap lesz az RTGI is. Tippre logikus lenne előbb-utóbb minden játék esetében, ha már RT, akkor ez legalább egyszerűsít a fejlesztésen (pályatervezésen), a manual light probe-os meg külön mellé az opcionális RTGI-t fenntartani meg pláne marhaságnak tűnik.
Chief Exorcist
Na, ez bejövős:
rwurl=https://www.youtube.com/watch?v=SHaN4MIGqpo
Kicsit közelebb van ez a Yasuke az értelmeshez annál, mint amit tavaly mutogattak. Viszont ez az első AC tréler, ahol nagyon elavultnak érzem a külcsínt, Ubi on its last legs.
Ah, perfekt:
rwurl=https://www.youtube.com/watch?v=8KyA7bf4IB0
rwurl=https://www.youtube.com/watch?v=FGFuaVUI6_E
Azta kutya meg a macska. Ez oda lett rakva.
Ami mondjuk roppantul érdekes, hogy első blikkre totál a Serious Sam ugrik be az új pályadesignról, és nagyon kíváncsi vagyok, mennyi igazolódik be majd ebből. Jól esne egy Sames Doom, ha már a Croteam jól eltolta azt a franchise-t.
az a géniusz, aki ezeknek az új Doom játékoknak a gameplay designere, az literálisan minden awardot, népszerűséget, és bármit megérdemelne, ehhez képest valószínűleg a nevét se tudjuk, szemben más "szupersztár" devvvel, aki az x+1-edik ugyanolyan fáradt casual AAA fost teszi le az asztalra 20 éve
Chief Exorcist
Azért Hugo már eléggé miniceleb.
Nem tudom elhinni, hogy senki nem akar csinálni egy Q1 remaket legalább ilyen grafikával :((((
Amúgy ja, RT nélkül nem fog elindulni:
rwurl=https://i.imgur.com/J3Hc0hc.jpeg
Vissszatérő téma az Unreal Engine 5, amit rendszeresen szidtok. Belefutottam ebbe a modderbe, aki meg tudja oldani, hogy az UE5-ös játékok (STRALKER 2, Silent Hill 2, stb.) jobban nézzenek ki (grafika, képminőség egyaránt), amellett, hogy még jobban is futnak, sok esetben kisebb VRAM igény mellett. És még bugokat is javít.
Szóval bennem az merült fel újra, amit amúgy is szoktam mondani, hogy nem az engine a gond. Azon gondolkozom, hogy valójában annyira jó, illetve máshogy fogalmazok... annyira KÉNYELMES, hogy egész egyszerűen csak a devek basznak rá, hogy bármit is foglalkozzanak vele, vagy optimalizálják a saját use case-ükhöz a dolgokat, hanem szimplán belebasszák a standard pluginokat, összegányolnak rá valami játékot, oszt' csókolom, úgyis működik. Sőt, az is felmerült bennem pont emiatt, hogy talán már nem is nagyon alkalmaznak olyanokat, akik adott esetben képesek lennének elvégezni ilyen típusú munkát, mert minek felvenni a legjobb mérnököket, mikor középszerű figurák is össze tudnak hegeszteni valamit az UE5-re.
Legalábbis ha kívülről egy modder EGYSZERRE tud javítani a látványon, a képminőségen és az optimalizáción, akkor legalábbis minimum elgondolkozik ezen az ember.
Persze, az is nyilvánvaló, hogy egy stúdió cégszerű működése is más, nem feltétlenül arra jut idő/erőforrás, amire gondoljuk így kívülről, hogy "hát azt milyen egyszerű lett volna megoldani". (legalábbis gondolom én, aztán lehet hogy rohadtul nem)
De akár így van akár nem, ettől függetlenül sztem egyre több a bizonyíték rá, hogy NEM az engine a probléma az esetek többségében.
Chief Exorcist
Ez a "modder jobban megcsinálja" mondjuk kicsit mitológia, pl. én az SH2 modot konkrétan próbáltam a megjelenés idején, hátha javít a dolgokon és nullát sikerült. Jó, itt-ott felhúzott néhány apróságot, ami alig tűnik fel, de a teljesítmény nem lett jobb, csak a hivatalos peccstől.
Főleg az Unrealnél szerintem az esetek többségében ez csak ini file delejezés, mert az könnyű és sokszor tényleg lehet vele javítani a dolgokon. De néhány éve pl. pötyögtem egy ilyet:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2565904373
Sok embernek segítettem vele... de néhánynak meg tökre elcseszett dolgokat a játékban és az istennek se tudtam rájönni, miért. Szóval tippre az egyszerű ini fixek azért nincsenek benne sokszor a hivatalos javításokban, mert az esetek kis százalékában probléma lehet belőlük, amit meg kell oldani és arra meg csesznek, mert túl drága lenne vagy nincs rá idő.
Hehe, pont el kellett vna olvasnod a leírását:
Majd valamior kipróbálom Stalker 2-vel, hogy javul-e a takonyshader képminőség.
"Aztakibebaszott eget, lett egy matchem Tinderen"
Igen, de ez alatt azt is kell érteni, hogy bizonyos menübeállítások nem fognak tőle működni. :D Fancy readme-t én is tudok írni.
A tesztelés része full jogos, nyilván egy moddernek nincs felelőssége a vásárlói felé, hogy ne csessze el akár csak pár %-nyi usernek a játékot, ami már egy stúdiónak nyilván nem fér bele.
Chief Exorcist
Ha már Doom, akkor én amúgy nem értem a kiadókat.
Nagyon baráti ez a gépigény a kötelező RT ellenére, tök jó volt a bemutató is, erre a Steam fórum a 80 eurós ártól hangos nyilván teljesen jogosan. Én értem, hogy mögöttes indokként akár még az is lehet az irreálisan magas ár oka, hogy a Microsoft a game pass felé szeretne terelni mindenkit, de ez bizonyos országokban (és ebbe mi is beletartozunk hála az utóbbi 15 év borzalmas kormányzásának, mai euro árfolyamon 32 560 ft a játék :D) egyértelműen ki fogja verni a biztosítékot. Idióták.
Esetleg egy olyan megoldással tudnák lenyeletni ezt az emberekkel, hogy mittudomén rohadt drága a játék, de garantálják, hogy a DLC kampányokat leszámítva semmi fizetős nem lesz benne és semmi után nem kell grindolni sem, hanem mondjuk telekúrják a játékot menő kozmetikai cuccokkal és kész.
Szerintem 30 éve szarabb árban voltak a 10-12 ezres játékok.
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
Szó szerint senki nem is vette őket.
Ehhez mérten azért az 576-nak volt 4 boltja is. Persze nyilván minden relatív, hogy az eladásokhoz képest hányan játszottak. Viszont feltehető a kérdés; ha nem vettek volna nagyon akkoriban játékokat, minek fáradt volna a kiadó vele, hogy pl anno a Red Alerthez full magyar, keménygerinces kézikönyvet mellékeljenek?
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
Azért fáradt vele a kiadó, mert az kellett ahhoz, hogy a maréknyi ember megvegye. A niche dolgok mindig úgy maradtak életben, hogy drágán árulták a portékát a kevés vásárlónak, a 90-es évek videojátékipara is nagyon hasonló logikán alapult. Persze akkoriban is voltak még a 10-12 ezerhez képest is prémium árkategóriájú játékok, pl. az Age of Empires 2 emlékeim szerint 16-18 ezerért ment megjelenéskor a 90-es évek végén, a Microsoft Flight Simulator meg még drágábban azért, mert arra már csak a rétegen belül is kicsi a célközönség.
Reálértékben amúgy világszinten is olcsóbbak a videójátékok most, mint régen voltak, mert régen is 60 dodó volt és csak az utóbbi 1-2 évben kezdtek el árat emelni a kiadók. A probléma viszont az, hogy közben tömegtermék lett a játékokból összehasonlíthatatlanul nagyobb vásárlóközönséggel, szóval így is meg kéne érnie. Csak nem éri, mert mindig jobb grafika kell meg ki kell fizetni a Sweet Baby Incet meg egy csomó fölösleges lófaszra költenek, amire nem kéne.
A Warner állítólag kb. 200 millió dollárt bukott a Suicide Squad Kill the Justice League-en és a végeredményt elnézve egyszerűen elképzelhetetlen, hogy mire sikerült annyi pénzt elverni. Mindeközben az ex-id Software-es Tim Willits meg arra veri a mellét, hogy a Doom Eternalnál jobb korai eladásokat produkáló Space Marine 2 fejlesztése fele annyiba került, mint a Doom Eternalé, mert a SM2-t nem az USÁban rakták össze. Legalább már tudjuk, hogy kinek az ötlete lehetett anno a Croteamet megbízni a Doom 4 fejlesztésével. :D