Amúgy a vicc, hogy az amúgy erősebb r5 5600 + RTX3070-es konfig + 16GB DDR4, 1 TB SSD olcsóbb, mint a GabeCube, közben meg erősebb nem kicsit.
SZVSZ nem kellett volna az AM5-höz ragaszkodniuk, AM4-el ugyanennyi pénzért erősebb lett volna a gép (milyen ironikus). Persze ja, többet fogyaszt.
Jaja, nyilatkozták is most konkrétan, hogy jóval olcsóbban tervezték piacra dobni.
Tippem szerint az történt, hogy amikor a Valve körbeszaglászott hardverért az AMD-nél, az AMD felajánlotta, hogy mik azok a "selejtes" (kihozatal miatt visszavágott) chipek, amiket a következő években garantáltan és olcsón el tud adni a Valve-nek. Mert ugye a 6 magos CPU is minden bizonnyal "selejt", két letiltott maggal a 8 magos CCD-ből. És a GPU sem a teljes RX7600, hanem letiltott CU-s változat (gondolom ismételten csak a kihozatal miatt), amit amúgy RX7600m néven tesznek laptopokba.
A helyzet hasonló volt a Steam Deck esetében is. Annak az APU egységét eredetileg a Magic Leap 2 VR headsethez tervezte az AMD, viszont miután a Magic Leap végül nem rendelt belőle eleget, felajánlották a dizájnt a Valve-nek. Tehát a Valve ott is ráment az olcsón átvehető lepattanóra. Konkrétan az alap Steam Deck APU-jában még ott is van a dedikált 14 magos CVPE asic, ami kifejezetten VR-os feladatokra van (és ami a Valve esetében le van tiltva a chipben). Érdekes, hogy miután az OLED modell esetében átvitték az APU gyártását 6nm-re, ott már fizikailag is kivágták a chipből ezt a részt.
És mint kiderült (legalábbis úgy látszik egyelőre), nem lottó, hanem egységesen 1x16GB RAM stickkel érkezik mindegyik gép. Ami, ahogy azt megfejtettük korábban, talán még jobb is.
Először én is azzal az infóval találkoztam ezzel kapcsolatban, hogy fixen 1x16 van mindben, és aztán láttam a lottery elméletet. Szóval én most bizonytalanodva vagyok el.
Azóta utána olvastam, és egy Valve mérnök offisöl elmondta, hogy fixen mindegyik 1x16-tal jön, csak az elején valamelyik kolléga hülyeséget nyilatkozott valamelyik lapnak, onnan eredt a kavarodás.
Hát irodai gépnek ez így ebben a formában kicsit drága meg felesleges lenne. Még az eredeti bejelentésnél voltak olyan pletykák, hogy a Valve szubvencionálni fogja az árat, mint a konzoloknál szokás (bár az előző generáció óta már ott sem szokás). Néhányan ilyen 400-500 dolláros árakat vízionáltak, akkor érdemes lett volna elgondolkodni megrendelni más típusú felhasználásra is. De ezek az elméletek még eleve a komponensárak megugrása előtt voltak.
Ezeket az elméleteket akkor is marhaságnak tartottam, mert szerintem a Valve ezekkel a hardverekkel nem tömegtermékeket akar gyártani, hanem egyfajta mintát a SteamOS további terjesztéséhez. Aztán majd a third partyk csinálnak ezekből különböző (erősebb) verziókat, mint a Steam Deck után az Asus meg a többiek.
Mert nem tarthatnak raktárkészletet, és nem maradhat rajtuk. A Valve azt nyilatkozta, hogy ha drága a GabeCube, akkor építs magadnak gépet ugyanennyiért, vagy olcsobban. Tök jogos, AMD-n már nincs gond SteamOS esetében, Nvidiaval meg szorosan karöltve van most a Valve, hogy rendbehozzak a drivert Linux alatt.
A nyilatkozatok alapján a SteamMachine nem egy cél a Valve-nak, de még csak nem is a Steam OS, hanem az, hogy minden eszközön minden PC játék fusson. Nyilván, hogy a Steam fusson mindenen, emiatt is tolják a fejlesztést ARM-ra is mindenféle rétegekbe!
Nekem sokkal nagyobb szívfájdalmam, hogy nem jelentették be a HL3-at a GabeCube-bal együtt :(
Interesting. Nem tudtam.
Viszont akkor még így jobb is, mert könnyebb bővíteni 32GB-ra és az egyúttal megoldja a dual channel problémát is.
Chief Exorcist
Kéne nekem is konfig, kevés a RAM-om. Úgy hallom, a NER-nél van készleten!
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
🤡
Chief Exorcist
Nem meri megkérdezni :D
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
Sajnos elég hercig kis kütyü.
Kütyü-halmozóknak nehéz lesz nem akarni megvenni.
Igen igen. Érdekes összehasonlítás, hogy az ennél jóval erősebb PS5 Pro az 1000 ojró.
Persze ez almát körtével, mert aki PC-t akar és a Steames könyvtárát használni, annak nem opció.
Chief Exorcist
Amúgy a vicc, hogy az amúgy erősebb r5 5600 + RTX3070-es konfig + 16GB DDR4, 1 TB SSD olcsóbb, mint a GabeCube, közben meg erősebb nem kicsit.
SZVSZ nem kellett volna az AM5-höz ragaszkodniuk, AM4-el ugyanennyi pénzért erősebb lett volna a gép (milyen ironikus). Persze ja, többet fogyaszt.
"Aztakibebaszott eget, lett egy matchem Tinderen"
amikor kitalálták a spec-t még valószinűleg nem volt igy elbaszódva a hardver piac, de valóban. gondolom valve sem ujjong emiatt.
@asy @kiskacsa
Jaja, nyilatkozták is most konkrétan, hogy jóval olcsóbban tervezték piacra dobni.
Tippem szerint az történt, hogy amikor a Valve körbeszaglászott hardverért az AMD-nél, az AMD felajánlotta, hogy mik azok a "selejtes" (kihozatal miatt visszavágott) chipek, amiket a következő években garantáltan és olcsón el tud adni a Valve-nek. Mert ugye a 6 magos CPU is minden bizonnyal "selejt", két letiltott maggal a 8 magos CCD-ből. És a GPU sem a teljes RX7600, hanem letiltott CU-s változat (gondolom ismételten csak a kihozatal miatt), amit amúgy RX7600m néven tesznek laptopokba.
A helyzet hasonló volt a Steam Deck esetében is. Annak az APU egységét eredetileg a Magic Leap 2 VR headsethez tervezte az AMD, viszont miután a Magic Leap végül nem rendelt belőle eleget, felajánlották a dizájnt a Valve-nek. Tehát a Valve ott is ráment az olcsón átvehető lepattanóra. Konkrétan az alap Steam Deck APU-jában még ott is van a dedikált 14 magos CVPE asic, ami kifejezetten VR-os feladatokra van (és ami a Valve esetében le van tiltva a chipben). Érdekes, hogy miután az OLED modell esetében átvitték az APU gyártását 6nm-re, ott már fizikailag is kivágták a chipből ezt a részt.
Chief Exorcist
Az alaplap zseniális.
És mint kiderült (legalábbis úgy látszik egyelőre), nem lottó, hanem egységesen 1x16GB RAM stickkel érkezik mindegyik gép. Ami, ahogy azt megfejtettük korábban, talán még jobb is.
rwurl=https://imgur.com/a/L6muvmg
Chief Exorcist
Először én is azzal az infóval találkoztam ezzel kapcsolatban, hogy fixen 1x16 van mindben, és aztán láttam a lottery elméletet. Szóval én most bizonytalanodva vagyok el.
steam machine-eket nem selejteznek nálatok?
Azóta utána olvastam, és egy Valve mérnök offisöl elmondta, hogy fixen mindegyik 1x16-tal jön, csak az elején valamelyik kolléga hülyeséget nyilatkozott valamelyik lapnak, onnan eredt a kavarodás.
Hát irodai gépnek ez így ebben a formában kicsit drága meg felesleges lenne. Még az eredeti bejelentésnél voltak olyan pletykák, hogy a Valve szubvencionálni fogja az árat, mint a konzoloknál szokás (bár az előző generáció óta már ott sem szokás). Néhányan ilyen 400-500 dolláros árakat vízionáltak, akkor érdemes lett volna elgondolkodni megrendelni más típusú felhasználásra is. De ezek az elméletek még eleve a komponensárak megugrása előtt voltak.
Ezeket az elméleteket akkor is marhaságnak tartottam, mert szerintem a Valve ezekkel a hardverekkel nem tömegtermékeket akar gyártani, hanem egyfajta mintát a SteamOS további terjesztéséhez. Aztán majd a third partyk csinálnak ezekből különböző (erősebb) verziókat, mint a Steam Deck után az Asus meg a többiek.
Chief Exorcist
https://www.techpowerup.com/350224/pre-rampocalypse-steam-machine-pricin...
Pre-RAMpocalypse Steam Machine Pricing was ~30% Cheaper
Chief Exorcist
https://videocardz.com/newz/french-retailer-mocks-e1039-steam-machine-wi...
sajnos nem elég cuki
viszont az jó kérdés, hogy miért nincs barebones kivitel a Steam Machine-ből, pedig ha jól emlékszem a Valve ígérte is
Csomóan írják, hogy van otthon elfekvőben RAM-uk meg SSD-jük amit bele tudnának pattintani, és lehetne olcsóbb a gép.
Chief Exorcist
Mert nem tarthatnak raktárkészletet, és nem maradhat rajtuk. A Valve azt nyilatkozta, hogy ha drága a GabeCube, akkor építs magadnak gépet ugyanennyiért, vagy olcsobban. Tök jogos, AMD-n már nincs gond SteamOS esetében, Nvidiaval meg szorosan karöltve van most a Valve, hogy rendbehozzak a drivert Linux alatt.
A nyilatkozatok alapján a SteamMachine nem egy cél a Valve-nak, de még csak nem is a Steam OS, hanem az, hogy minden eszközön minden PC játék fusson. Nyilván, hogy a Steam fusson mindenen, emiatt is tolják a fejlesztést ARM-ra is mindenféle rétegekbe!
Nekem sokkal nagyobb szívfájdalmam, hogy nem jelentették be a HL3-at a GabeCube-bal együtt :(
"Aztakibebaszott eget, lett egy matchem Tinderen"