Amúgy a vicc, hogy az amúgy erősebb r5 5600 + RTX3070-es konfig + 16GB DDR4, 1 TB SSD olcsóbb, mint a GabeCube, közben meg erősebb nem kicsit.
SZVSZ nem kellett volna az AM5-höz ragaszkodniuk, AM4-el ugyanennyi pénzért erősebb lett volna a gép (milyen ironikus). Persze ja, többet fogyaszt.
Jaja, nyilatkozták is most konkrétan, hogy jóval olcsóbban tervezték piacra dobni.
Tippem szerint az történt, hogy amikor a Valve körbeszaglászott hardverért az AMD-nél, az AMD felajánlotta, hogy mik azok a "selejtes" (kihozatal miatt visszavágott) chipek, amiket a következő években garantáltan és olcsón el tud adni a Valve-nek. Mert ugye a 6 magos CPU is minden bizonnyal "selejt", két letiltott maggal a 8 magos CCD-ből. És a GPU sem a teljes RX7600, hanem letiltott CU-s változat (gondolom ismételten csak a kihozatal miatt), amit amúgy RX7600m néven tesznek laptopokba.
A helyzet hasonló volt a Steam Deck esetében is. Annak az APU egységét eredetileg a Magic Leap 2 VR headsethez tervezte az AMD, viszont miután a Magic Leap végül nem rendelt belőle eleget, felajánlották a dizájnt a Valve-nek. Tehát a Valve ott is ráment az olcsón átvehető lepattanóra. Konkrétan az alap Steam Deck APU-jában még ott is van a dedikált 14 magos CVPE asic, ami kifejezetten VR-os feladatokra van (és ami a Valve esetében le van tiltva a chipben). Érdekes, hogy miután az OLED modell esetében átvitték az APU gyártását 6nm-re, ott már fizikailag is kivágták a chipből ezt a részt.
Interesting. Nem tudtam.
Viszont akkor még így jobb is, mert könnyebb bővíteni 32GB-ra és az egyúttal megoldja a dual channel problémát is.
Chief Exorcist
Kéne nekem is konfig, kevés a RAM-om. Úgy hallom, a NER-nél van készleten!
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
🤡
Chief Exorcist
Nem meri megkérdezni :D
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
Sajnos elég hercig kis kütyü.
Kütyü-halmozóknak nehéz lesz nem akarni megvenni.
Igen igen. Érdekes összehasonlítás, hogy az ennél jóval erősebb PS5 Pro az 1000 ojró.
Persze ez almát körtével, mert aki PC-t akar és a Steames könyvtárát használni, annak nem opció.
Chief Exorcist
Amúgy a vicc, hogy az amúgy erősebb r5 5600 + RTX3070-es konfig + 16GB DDR4, 1 TB SSD olcsóbb, mint a GabeCube, közben meg erősebb nem kicsit.
SZVSZ nem kellett volna az AM5-höz ragaszkodniuk, AM4-el ugyanennyi pénzért erősebb lett volna a gép (milyen ironikus). Persze ja, többet fogyaszt.
"Aztakibebaszott eget, lett egy matchem Tinderen"
amikor kitalálták a spec-t még valószinűleg nem volt igy elbaszódva a hardver piac, de valóban. gondolom valve sem ujjong emiatt.
@asy @kiskacsa
Jaja, nyilatkozták is most konkrétan, hogy jóval olcsóbban tervezték piacra dobni.
Tippem szerint az történt, hogy amikor a Valve körbeszaglászott hardverért az AMD-nél, az AMD felajánlotta, hogy mik azok a "selejtes" (kihozatal miatt visszavágott) chipek, amiket a következő években garantáltan és olcsón el tud adni a Valve-nek. Mert ugye a 6 magos CPU is minden bizonnyal "selejt", két letiltott maggal a 8 magos CCD-ből. És a GPU sem a teljes RX7600, hanem letiltott CU-s változat (gondolom ismételten csak a kihozatal miatt), amit amúgy RX7600m néven tesznek laptopokba.
A helyzet hasonló volt a Steam Deck esetében is. Annak az APU egységét eredetileg a Magic Leap 2 VR headsethez tervezte az AMD, viszont miután a Magic Leap végül nem rendelt belőle eleget, felajánlották a dizájnt a Valve-nek. Tehát a Valve ott is ráment az olcsón átvehető lepattanóra. Konkrétan az alap Steam Deck APU-jában még ott is van a dedikált 14 magos CVPE asic, ami kifejezetten VR-os feladatokra van (és ami a Valve esetében le van tiltva a chipben). Érdekes, hogy miután az OLED modell esetében átvitték az APU gyártását 6nm-re, ott már fizikailag is kivágták a chipből ezt a részt.
Chief Exorcist