Doom

Utolsó bejegyzés


Jericho-val is volt azért néhány probléma: kurvarövid volt (6h? asszem annál kezdtem anyázni istenigazából, hogy basszameg, ez egy kiegészítő hossza, nem fő játéké), alig néhány féle ellenség volt, és a QTE-k is gyűlöletesen szarok voltak.



Ja, értem, nem így akartad:
"Már majdnem kezdtem elfelejteni ezt a horrort amit gyártottak btw a faszanyos Simon The Sorcerrer point and click kalandbol..."

Hanem így:
"Már majdnem kezdtem elfelejteni azt a horrort amit gyártottak btw a faszanyos Simon The Sorcerrer point and click kalandbol..."
:)

ibi amentia latet


Zoo képe
Zoo
Földieperhivatásos Grammar NaziDonatorCsillag

Az Alien: Isolation és a Call of Cthulhu nem annyira FPS, mint a Skyrim?

Amúgy csodálom, hogy a System Shock nem merült fel, sőt a Thief is van annyira FPS és horror, mint egyik másik említett. Vagy a Condemned.

A ruszki Cryostasis pedig még érdekesnek is tűnt, csak hát az akkori gépemen harmadannyi FPS-t produkált a demója, mint a Crysis high beállítások mellett, DX 10 nélkül tán ránézni se volt értelme.

Sors bona, nihil aliud.



Zoo írta: Az Alien: Isolation és a Call of Cthulhu nem annyira FPS, mint a Skyrim?
Amúgy csodálom, hogy a System Shock nem merült fel

*vállvonás* A két utóbbiban van egy csomó RPG-elem, míg az első kettőben egy darab sincsen (nem, az Inventory nem számít).

ibi amentia latet



A DOOM 3 sokaknak csalódás volt annak idején

Persze, de azért ezen kritikák egy része túlmutatott a játékon magán és inkább a franchise korábbi részéhez képest történt elmozdulását méltatták. Na de nem is ezen szeretnék rugózni... hanem, hogy a Doom 3 miként törekedett az alapfelállást (elhagyatott űrállomás) vizuálisan és mechanikailag egyaránt kiszolgálni, legyen szó a megvilágításról, vér gyakori használatáról, vagy akár a sokat kritizált zseblámpa működéséről.

Hogy ezeket ki milyen szempontok alapján ítélte meg, az már más kérdés, de a Doom 4-ből mutatottak is rengeteg szempontból a 3 horrorisztikus vonalát látszanak követni: temérdek vér használata hangulatkeltésre, amit követve éppen egy rövidebb pillanatra látunk eloldalogni egy darabos mozgású szörnyet, de a résnyire nyitott ajtók is gyakori horror toposznak számítanak - amiket kézzel fel lehet feszíteni, szóval ezt simán lehet, hogy használni fogják ijesztegetésre - vagy még árulkodóbb a sötétebb színpaletta és az árnyékok használata arra, hogy milyen irányt fog vélhetően követni a 4.

Ez nem zárja ki a pörgősebb dallamok felcsendülését, és így is lesz benne "metálosabb" momentum bőségesen a szörnyek pofánrugásával, feldarabolásával... de kizárólag mechanikán keresztül történő elmélyülést - bárminemű tematikai koherencia nélkül - szerintem nem érdemes AAA-s játéktól várni.



Ha mar nem-FPS iranyba kacsingatunk, akkor The Sufferingre megy a piros pontom :)

De nekem Doom3 is hatarozottan tetszett.

Regen minden jobb volt.



Az igazi horror a hw-s oribalos banner volt.
Egyebkent volt anno valami alien-mod doomhoz is. Remlik hogy pittyegett az a szar masfel palyan keresztul, aztan benyitva egy szobaba az arcomba kaptam egy szobanyi alient. Nyilvan eselyem se volt.
Paragameben az avp1 visz mindent, bar az ujdonsagnak hatott 5.1 es a drog egyuttese kellemesen megszepit eme emlekeket.

Mi voltunk azok, a Vándorok.// Kik sohasem nyugszanak. / Kik sohasem haltak meg. / Kik sohasem éltek.



Ja, az AvP1 alapból adrenalinpumpa volt, de multiban nálunk is sikítoztak a srácok.
Volt egy cimbim aki eszement jó volt aliennel, és volt, hogy ő egyedül tenorizálta a többieket. Azt az üvöltözést, pánikot amit ott műveltek nem felejtem el :D

Akinek humora van mindent tud, akinek nincs az mindenre képes.
Akinek humora van mindent bír, akinek nincs az mindenre kényes.



Nálunk én voltam az alien, bár AvP2 multiban.... ahh, amikor egy tizedmásodpercet láttak az emberek abból, hogy a runner feléjük ugrik és tassannak szét :D

Aztán letiltottak róla. Amit gyorsan megbántak, hála a predaliennek. :D



A csillagok közt nincs már béke, csupán öldöklés, sötétség, hideg, és a vérre szomjazó, kegyetlen istenek kacaja.



15.000 Ft.... Tudom becsült ár, de what...

rwurl=http://gifsec.com/wp-content/uploads/2014/02/boss-gifs.gif



Valaki azt írta, hogy miért nem egyből 20.000 és csak a licenckulcsot adják hozzá?
Nevetségesek ezek az árak, és aztán megy a tátott szájjal meg kikerekedett szemekkel való csodálkozás, hogy virágzik a torrent. Hát, én nem csodálkozom.

A csillagok közt nincs már béke, csupán öldöklés, sötétség, hideg, és a vérre szomjazó, kegyetlen istenek kacaja.



Sajnáltam, hogy a 3-ban nem volt benne az evolution mód ahol face huggerrel kezdtél és végig kellett menni az alien életciklusain. Jó volt AvP2-ben az elején csak bújkálni és vérni a megfelelő pillanatot, hogy lecsapj, vagy, hogy kiugorj a sarok mögül.

Choose your next words with excpetional care!



Itt 40gbp. Az 17k huf.

Ugyanannak a termeknek sokkal olcsobbnak kene lennie magyarorszagon, mert... Miert is? :D

Minden jatek dragul. Mindenutt. Ps4re horribilis ara van barminek is, nyilvanvalo hogy a pcs arak is kovetik mersekelten. Ne lepodj meg ha par ev mulva 15k lesz az alapara barmilyen jateknak. Amilyen jo iranyba halad a forint... :D



Ugyanannak a termeknek sokkal olcsobbnak kene lennie magyarorszagon, mert... Miert is? :D

Mert kb. ötödannyi az átlagfizetés?



és ezért a gyártó veszteségesen árulja. Értem

Youtube: Csöpi plays - https://goo.gl/pp4Ldr



ez az atlagfizetes problemaja, nem az arue az adott orszagban.

Az arunak van egy belott ara es azt fogjak mindenhol megfizetni erte. Altalaban ugy lovik be amivel a legtobbet tudnak keresni rajta (eladott peldany/arertek komboval). Ha egy adott ember (vagy egesz nepesseg) kiesik ebbol a korbol mert tul csoro hozza, valoszinuleg a termek nem oket celozta meg, vagyis pontositva nem szamitanak vilagpiaci szempontbol (annyit vagy semmit) hogy megcelozzak oket ezzel a termekkel, pl mint a foldonfuto afrikaiak sem.

Ha minden orszagban az adott fizetesek melle mernek a termeket, akkor mindenki a legolcsobb orszagokbol venne meg, hozatna at postan vagy "digitalisan", es hasznalna a sajatjaban, es senki sem fizetne meg a picit dragabbat, mindezt teljesen logikusan tennek teszem hozza.

Doom 4-re visszaterve egy tripla A-s jatekot latok, es a 15k huf az kb 55dolcsi, ami egy teljesen realis retail arazas szerintem. Mellesleg aki kicsit kivar es nem elso napos vetelt akar, vagy elorendelest, annak tutira lesznek nagyon hamar ilyen olyan sale-ek is ebben a mai aggressziv marketing bizniszben, ahol omlenek minden csapbol a jobbnal jobb jatekcimek, mindez folyamatosan.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



Nekem van egy olyan teóriám, hogyha valami olcsó, akkor az jobban fogy, de lehet tévedek. :)

A csillagok közt nincs már béke, csupán öldöklés, sötétség, hideg, és a vérre szomjazó, kegyetlen istenek kacaja.



az lehet de ha az ötödéért árulja akkor mert hát ugye itt mindenki 5öd annyit keres akkor gyártás fejlesztés marketing és egyéb dolgok ki se jönnek a 3000 ftból. ergo minél többet ad el annál többet bukik. Itt most kersnek eladott játékon tegyük fel 3000 ft-ot (kétlem h ennyit). Ha csak 500 ftot keresnek rajta itthon sose adnak el annyival többet h ez megérje.

Youtube: Csöpi plays - https://goo.gl/pp4Ldr



ez csak elmeletben van igy, de a gyakorlatban minden pszichologiai szinten megy ilyen vasarlasoknal. Hiaba lenne pl 10-20dolcsival olcsobb, valoszinuleg akinek a 60 draga, annak az 50 vagy a 40 is az lenne. Fillerekert, azaz a par dolcsis shovelware kategoriaban (vesztessegesen) meg valoszinuleg mar akkor fogja arulni az elado, amikor mar ki tudta sajtolni az alapbearazasbol a legtobbet a vevokbol, es megy at a csoro mezobe egy kis plusz profitert.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



Pontosan. Videojáték bizniszben sem megy ritkaságszámba, hogy a fejlődő régiókban másképp áraznak (keleti blokk, Oroszo., stb).

@psishock:

akkor mindenki a legolcsobb orszagokbol venne meg

A mostani szürkeimportos siteok is jól mutatják, hogy a "mindenki", de még a többség sem az olcsó kulcsos oldalakról vásárol; értsd, aktívan fellépnének ellenük, amennyiben így lenne. De a józanész sem ezt diktálja, hiszen mennyivel egyszerűbb a sarki boltban vásárolni, mint felkutatni és behozatni?

@Csöpi

ha az ötödéért árulja

Azért mert körülbelül ötödannyi az átlagfizetés még nem következik belőle egyértelműen az, hogy ennyiért is érné meg árulni...



Ahogy swoder is mondja, ez a sztori nem annyira fekete vagy fehér. Simán lehet, hogy egy kiadónak megéri piacra dobni egy szegényebb országban is a terméket, mert bár kisebb haszonnal, de haszonnal veszik meg az ottani emberek. Ilyenkor a kiadónak arra kell figyelnie, hogy ne induljon meg a szürkepiaci mozgolódás, azaz, hogy az ügyeskedők ne kezdjék el kilapátolni más országokba a játékot, ahol egyébként ő drágábban árulja. Ezt általában DRM-en keresztül és régiózárakkal oldják meg. A Steam sem véletlenül vezette be a régiós differenciálást a giftekre is nem rég (Chiller nagy bánatára).

Steam: mrstrato
Cserekulcs listám



swoden írta: A mostani szürkeimportos siteok is jól mutatják, hogy a "mindenki", de még a többség sem az olcsó kulcsos oldalakról vásárol; értsd, aktívan fellépnének ellenük, amennyiben így lenne. De a józanész sem ezt diktálja, hiszen mennyivel egyszerűbb a sarki boltban vásárolni, mint felkutatni és behozatni?

a regiozar fogalma gyakorlatilag a meglevo szabad piaci jogokkal megy szembe. Neked jogod van mas orszagokbol, gyakorlatilag barhol barmit megvasarolni es hasznalni ha ugy szeretned, csak a vamot kell kifizetned erte.

Ha egy orszagra zarod le az adott termeket mesterseges DRM-mel, az mindezeknek a jogaidnak ellent mond.

Ha nem probalnak minden modszerrel ellehetetleniteni megneheziteni a kulfoldrol vasarlast, biztos lehetsz benne hogy mindenki az olcsobbat venne.

A DRM alkalmazasanak illegalisnak kelle legyen amugy annyira probal minden jogodtol megfosztani, de az allam leszarja ugye, amig a nep is leszarja es elfogadja.

Amcsiban ugye par eve illegalissa tette a nep massziv sirasara reagalva obama, hogy hardveres/szoftveres DRM-t alkalmalmazzonak a gyartok a mobiltelefonok szolgaltatora lezarasara, azaz ha te unlockolni akarod, arra minden jogod meg van. De ez csak egy lepes, meg sok kell hogy eltoroljuk vegleg az a rakot a fold felszinerol ami DRM formajaba mutatkozott meg es terjed bizonyos teruletein a technikai vilagnak.

Amugy ahogy mondod igen, egy amcsi fizeteses leszarja hogy 60 vagy 40 dolcsiert vesz meg epp egy adott cimet, tobbet er neki az elvesztegetett ideje mint amennyi potencialisan nyerne az igy kulfoldrol kapott ajanlaton. Aki meg csoro, az bizony megkeresi a szurke modszereket, mivel neki valoszinuleg nagyon is szamitanak ezek anyagi kulonbsegek, ebbol kifolyolag sokkal kevesebbet er az ideje.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



Ne sírjatok. Inkább vegyetek elő mondjuk egy 96'-os 576-ot, lapozzatok az elejére (vagy a végére, már fasz tudja), és csodálkozzatok a 11.999 Ft-os játékárakon ;)

"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."



Az olcsóság = több eladás példára a kínai termékeket tudnám felhozni. Fillérekért szórják tele a világot eldobható szeméttel, és megélnek belőle.

A csillagok közt nincs már béke, csupán öldöklés, sötétség, hideg, és a vérre szomjazó, kegyetlen istenek kacaja.



Nna emberek, eljutottatok oda, hogy "na és miért vezette be a steam a brutális régiózárakat globálisan".

@Vajk: ellenpéldaként asszem 10k (max 12k) volt a Civilization II collectors edition anno. És több anyag volt benne, mint pl Bioware legutóbbi CE-jeiben. Baszottnagy strategy guide, kisebb game guide, extra kiegészítőlemez, táblázatok... De leginkább 10k-s árak voltak, amik felkúsztak azóta 12k-ra.

...hacsak nem konzolos árakról beszélsz, amik ugye mindig is magasabbak voltak.

És aki tanult picit is közgázt, tudja, hogy jah, olcsóbban több darabot adnának el, mint minden hasonló termékből. (Most épp félkómában nem jut eszembe a pontos megnevezése a kategóriának, sry. A témához értek annyit, hogy egyetemi két félévnyi közgázvizsgán készülés és órára bejárás nélkül átmentem 4-essel, mert anno pár évig tanultam.) Az igazi kérdés a kereslet görbéje, azaz a profitmaximum pontja pontosan hol van. Mondjuk 17k az nevetséges, ebben egyetértünk.



Koval írta: Az olcsóság = több eladás példára a kínai termékeket tudnám felhozni. Fillérekért szórják tele a világot eldobható szeméttel, és megélnek belőle.

ez igaz, csak itt nem kinai termekert fizetsz hanem amerikaiert, ahol draga(bb) a munkaero es egysegekkel tobb osszeget fektetnek a fejlesztesekre is.

Vannak kinai jatekok is ha mar itt vagyunk.... olyan minoseguek is.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."


Zoo képe
Zoo
Földieperhivatásos Grammar NaziDonatorCsillag

Pontosan, egy orosz paicot sem hagynak veszni, inkább adják nekik fillérekért a játékokat, mintsem hagyják 100%-ig warezzá válni. A Steamspy pedig jól mutatja, hogy példányszámban erős a medve.

És persze ötödakkora fizetéshez nyilván nem ötödére kell csökkenteni a játékárakat, de annyira, hogy a játékosok meg tudják venni, viszont legyen rajta haszon is. Csak hát ekkor meg jönnek a régiós korlátozások, ami egy digitális piacon 2015-ben sokak szemét csípi. A kiadók nem tudnak mindenkinek a kedvében járni.

Csodálom egyébként, hogy többeteknek nem tűnt fel eddig a sok éve dívó régiós árpolitika.

Egyébként meg ahogy Vajk is mondja, régen nominálértékben sokkal brutálisabbak voltak az árak, most meg pár hónap után szinte minden filléres tétel lesz úgyis. Gyakorlatilag aki aktív játékvásárló, az ha a magyar ugaron is él, akkor is az a gyakorlat, hogy sokkal többet vásárol, mint amennyivel játszik. Ha tényleg kell neki valami annyira első nap, hogy azonnal játszana vele, akkor kár panaszkodni.

Szerk.: Az én 576-jaimban következetesen 12k volt a PC-s nyitóár, de 1-2 hónap után lement 10k-ra (tehát a többség 10k volt vagy kevesebb, mert nyilván nem minden aznap jelent meg). Sok órát venné el őpontos statisztikát készíteni, de régen és most is böngészgetve így jön le.

Sors bona, nihil aliud.



Mondjuk abban egyetértünk, hogy ez csak nekünk, meg a wc papír minőségű forintunknak sok.
Egy átlag nyugati, aki havonta hazavisz 5000 dollárt, azt szerintem nem igazán érdekli, hogy most 40 dollárt fizet egy játékért, vagy 50-et.

A csillagok közt nincs már béke, csupán öldöklés, sötétség, hideg, és a vérre szomjazó, kegyetlen istenek kacaja.



Kínai pl az American McGee's Alice Returns, bár az nem lett szvsz különösen rossz, csak túl hosszú.

REWiRED - Kutyus felfedő szétszéledés - 2014-2057 © Minden Jog Fenntartva!
Virtuális valóság és Kecskeklónozó központ - Oculus MegaRift - PS21 - Mozi - 4D - Bajuszpödrés
Médiaajánlat/Borsós Brassói Árak
Rohadt Impresszum!