HU 2010: 4241 EUR
SK 2010: 6117 EUR
PL 2010: 4402 EUR
CZ 2010: 7058 EUR
Nincs mindegyikhez 2025-ös adat, ezért 2024-est írok, oké, ennyiben lehet csalóka a dolog, de vszeg nincs hatalmas eltérés egy évnél
HU 2024: 8494 EUR -> 2.003x növekedés (átlagbér növekedése az indexes csóka adataiból: 2.45)
SK 2024: 10171 EUR -> 1.663x növekedés (átlagbér növekedése az indexes csóka adataiból: 2.15
PL 2024: 11969 EUR -> 2.719x növekedés (átlagbér növekedése az indexes csóka adataiból: 2.55
CZ 2024: 15133 EUR -> 2.144x növekedés (átlagbér növekedése az indexes csóka adataiból: 2.21
Pár konklúzió:
- a magyar mediánbér növekedése a harmadik a régióban
- a lengyelek vernek mindenkit a növekedés mértékében
- a csehek már 2010-ben is vertek mindenkit mediánbérben, 2024-re meg csak nőtt a különbség
- Magyarország utolsó volt 2010-ben mediánbér szempontjából, az is maradt (az akkor harmadik lengyelekhez képest alig 161 euró volt a különbség, a 2024-ben harmadik szlovákokhoz képest 1677 euró)
- a magyar mediánbér kisebb mértékben növekedett, mint az átlagbér (2.003 vs 2.45), tehát az átlagot eltorzítja a relatíve sokkal több magas keresetű, nőttek a jövedelmi egyenlőtlenségek
- a szlovákoknál is ez van, még nagyobb mértékben
- a cseheknél is ez van, de nem akkora mértékben, mint itthon vagy a szlovákoknál
- a lengyeleknél fordítva, tehát csökkennek a jövedelmi különbségek
Nem fogom politikai viccekkel teleszemetelni a rekeszizmot, ígérem, hogy ezután be is fejezem, de basszus!!!! Amióta a kampánnyal kapcsolatos wtf élményemet leírtam, Gulyás Gergely azt mondta, hogy ha Trump kérné, megfontolnánk az iráni háborúban való részvételt.... BAZMEG a békegalambként pózolásról szól az egész agyhalott féreg kampányotok mi a kurva anyátokat csináltok???!!! :DDD
Utána meg olvasom, hogy Lázár János szó szerint a következőt mondta Orbánról:
„16 év után ő sem lett fiatalabb, nem slim fit, inkább egy Duracell-elemhez hasonló, de ez mellette szól és nem ellene, slim fitnek ott van Szijjártó”
Tehát Lázár dagadtozza az embert, akit nagyon sokan csak dagadtnak csúfolnak, majd tetézi a bajt azzal, hogy az ország vitán felül egyik legcsúnyább közszereplőjét teszi oda a Magyar Péterre használt kifejezés mellé... tehát akkor MP vékonyabb és szebb is a Fidesznél vagy tudja a faszom mit akartál üzenni ezzel, köszönjük, János.
Amikor unlockolt rollerrel mennek itt a fogalmatlan 10 évesek. Na, az a priceless. Konkrétan kétszer is a frászt hozták már rám, és sajnos az én karom is törne, ha belém szállna.
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
Tessék, itt vannak az adatok, Eurostat, éves medián bérek országonként: https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/ilc_di04__custom_20621985/default/table
HU 2010: 4241 EUR
SK 2010: 6117 EUR
PL 2010: 4402 EUR
CZ 2010: 7058 EUR
Nincs mindegyikhez 2025-ös adat, ezért 2024-est írok, oké, ennyiben lehet csalóka a dolog, de vszeg nincs hatalmas eltérés egy évnél
HU 2024: 8494 EUR -> 2.003x növekedés (átlagbér növekedése az indexes csóka adataiból: 2.45)
SK 2024: 10171 EUR -> 1.663x növekedés (átlagbér növekedése az indexes csóka adataiból: 2.15
PL 2024: 11969 EUR -> 2.719x növekedés (átlagbér növekedése az indexes csóka adataiból: 2.55
CZ 2024: 15133 EUR -> 2.144x növekedés (átlagbér növekedése az indexes csóka adataiból: 2.21
Pár konklúzió:
- a magyar mediánbér növekedése a harmadik a régióban
- a lengyelek vernek mindenkit a növekedés mértékében
- a csehek már 2010-ben is vertek mindenkit mediánbérben, 2024-re meg csak nőtt a különbség
- Magyarország utolsó volt 2010-ben mediánbér szempontjából, az is maradt (az akkor harmadik lengyelekhez képest alig 161 euró volt a különbség, a 2024-ben harmadik szlovákokhoz képest 1677 euró)
- a magyar mediánbér kisebb mértékben növekedett, mint az átlagbér (2.003 vs 2.45), tehát az átlagot eltorzítja a relatíve sokkal több magas keresetű, nőttek a jövedelmi egyenlőtlenségek
- a szlovákoknál is ez van, még nagyobb mértékben
- a cseheknél is ez van, de nem akkora mértékben, mint itthon vagy a szlovákoknál
- a lengyeleknél fordítva, tehát csökkennek a jövedelmi különbségek
Ezt a stupidságot!
Nem fogom politikai viccekkel teleszemetelni a rekeszizmot, ígérem, hogy ezután be is fejezem, de basszus!!!! Amióta a kampánnyal kapcsolatos wtf élményemet leírtam, Gulyás Gergely azt mondta, hogy ha Trump kérné, megfontolnánk az iráni háborúban való részvételt.... BAZMEG a békegalambként pózolásról szól az egész agyhalott féreg kampányotok mi a kurva anyátokat csináltok???!!! :DDD
Utána meg olvasom, hogy Lázár János szó szerint a következőt mondta Orbánról:
Tehát Lázár dagadtozza az embert, akit nagyon sokan csak dagadtnak csúfolnak, majd tetézi a bajt azzal, hogy az ország vitán felül egyik legcsúnyább közszereplőjét teszi oda a Magyar Péterre használt kifejezés mellé... tehát akkor MP vékonyabb és szebb is a Fidesznél vagy tudja a faszom mit akartál üzenni ezzel, köszönjük, János.
valami nem jo, a 2024-es magyar median netto 880 ejro volt, *12 az 10560. ami realis is, csodaszlovakia 5 eve docog legalabb.
Parizer forever.
Az Eurostattal beszéld meg, hogy te jobban tudod
Ezt a stupidságot!
csak egy gyors ksh csekk volt.
Parizer forever.
444-nel valami szetesett 😅
rwurl=https://i.kek.sh/Tn6pvIAIQ82.png
A linket meg a húsvéti nyuszi hozza majd?
Ezt a stupidságot!
Országok indokai, amiért nem vesznek részt az Euróvíziós Dalfesztiválon:
rwurl=https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/651696706_301110325908...
Chief Exorcist
Egyértelműen a mi indokunk a legjobb. Ez mondjuk gyakorlatilag mindenre a legjobb indok.
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
tru
Chief Exorcist
és még mi vagyunk antiszemiták...
https://www.youtube.com/shorts/nDL2mQWA9aI
azok a Tomb Raideres poligonok :D
rwurl=https://imgur.com/a/2JdXPUs
rwurl=https://imgur.com/a/zmMwwje
Helen of motherfuckin’ Troy
Ezt a stupidságot!
Ungarische munkavédelem
rwurl=https://imgur.com/a/krD7sKT
Ezt a stupidságot!
Kárörvendő topic híján ide: Rollerrel szenvedett súlyos balesetet a férfi, aki Aston Martinnal gázolt halálra egy idős asszonyt egy győri buszmegállóban
Muhahahahaha, te utolsó véglény
Ezt a stupidságot!
simán eltudom képzelni, hogy unlockolt rollerrel ment 60-al a köcsög.
Amikor unlockolt rollerrel mennek itt a fogalmatlan 10 évesek. Na, az a priceless. Konkrétan kétszer is a frászt hozták már rám, és sajnos az én karom is törne, ha belém szállna.
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."