a facebook hozzatesz a beagyazott URL linkekhez egy &fbclib=9be34er23er... random husszu valtozo erteket, gondolom valami belso token kovetesre jo nekik hogy lassak mikor mire kattannak az emberek. Aztan eladjak ezt a statisztikat is a reklamozo cegeknek.
Viszont sokszor ez betori a linket, aminek a kezelo weboldala arra szamitana hogy nincs semmi az eredeti formazott kileten kivul benne.
Köszönöm, hogy válaszoltatok, közben megoldottam jó paraszti logikával, hogy a linkeket tartalmazó leírást a saját honlapomra teszem, ezzel klónozom az Addictson megjelent eredeti hírt, így csak a honlapomra kell mutasson link a facséről.
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
Itt inkább arra gondoltam, hogy Linuxot használni desktopon szívás (a szervereim nekem is mind azok, ott szuper), de most már végre nem is kell. Apple appokon kívül most már tényleg mindent teljes értékűen lehet Windows alól fejleszteni, fölösleges szopakodás nélkül.
Zarojeles is meg a tobbi is "szintugy", csak gondoltam beszolok. :)
Amugy nalam siman megesett hogy Windows-os szervert is hasznaltam mar tobb esetben, nagyszeru elonyei lehetnek adott esetben. Pl irodahelyes komplexumba amikor csomoan mind kliens gepekrol logoltak be a szerora fajlokert es remote desktopra, akkor az Active Directory hatalmas elony hogy centralisan kezeljuk es kiosztjuk a jogosultsagokat az embereknek, ne kelljen geprol gepre tokoleszni vele.
Masik hatalmas elonye a windows server-nek, pl hogy tud remote-programokat szolgaltatni (RemoteApp). Azaz lokalisan dolgozol a gepeden, de egy adott specifikus program a talcadon "remote"-ban fut egy masik szerveren, es ugy latod/kezeled mintha egy ujabb lokalis programod lenne telepitve. Bazi elonyos szintugy centralisan kezelve updateket vagy beallitasokat nyomatni ennek a programnak, es minden mas kliens aki hasznalja igy megkapja szintugy azt, mivel a progi tovabbra is a szeron fut gyakorlatilag. Egy ket bivaly program igy a szeron futhat RemoteApp-ba, a tobbi kilens gep meg ennek a felallasnak koszonhetoen maradhat lajtos hardware-u, mivel a MS Word meg tobbi bongeszesre kielegito lehet a lajtos gep is. Ez jobb megoldas mintha mindent csak siman remote desktop-ban tolna a kliens, mivel a remote desktop sok esetben laggolhat vagy lassu (vagy nem olyan szep kepu), igy jo felallas a progik zomet lokalba nyomatni tovabbra is.
Itthon is nekem a kozponti szeromon hypervisor-on fut Debian es Windows Server is. Debian-ban a linuxos cuccokat intezem, Windows Serveren meg a windowsos RemoteApp-okat szolgaltatom a kliens gepeimre, illetve egyeb windowsos cuccokat. Van tobb erdekes es izgalmas megoldasom itthonra kialakitva, gondoltam mar hogy dobok 1-2 cikket errol es reszletesebben kifejtem azokat az embereknek, talan lesz valaki akinek szintugy izgalmasnak hangzik majd.
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
Kiváncsi vagyok a véleményetekre, illetve okosságaitokra:
Sztoritájm: pár éve megcsináltam egy könnyűipari mérnök - minőségbizt. mérnök (bsc) szakot, mert amikor elkezdtem, akkor még nyomdaiparban dolgoztam és abban az irányban gondoltam továbbhaladni. Azóta teljesen más területre kerültem és egy percet nem dolgoztam mérnökként.
Egyrészt rohadtul idegesít, hogy annyit szívtam vele "feleslegesen", másrészt hogy maszekban se tudom hasznosítani. Viszont elkezdtem nézegetni szakmérnökiket azzal a céllal, hogy esetleg találok valami olyan otthonról/részmunkaidőben végezhető irányt, amivel össze tudok csapni egy kis mellékest, anélkül, hogy 2 évig 8 óráznom kellene.
Amatőr szinten tudok programozni, meg tudom-tudom nem kell papír, hanem tudni kell, viszont kicsiben-valahol stb. szeretném elkezdeni, aztán nyilván nem hátrány ha van egy egyetemi diplomám erről is.
Mivel többen vagytok a szakmában kiváncsi lennék, hogy milyen hasonló lehetőségekről hallottatok, illetve mennyire lejáratós egy gamf-os diploma, vagy azért változott a megítélése amióta a Merci magánegyeteme? Nekem Vásárhelyről feljárni Szeged/Kecskemét lehet érdekes :(. Nem szívnám még egyszer végig a Pest/Debrecen/Pécs stb. távolságot.
Nekem az a tapasztalatom, hogy multis környezeten (ami jellemzően heti 40+ óra) kívül tényleg sehol nem számít a diploma. Multinál meg a jó diploma (ez Magyarországon az ELTE-t, a BME-t, meg utóbbi időben az Óbudai egyetemet jelenti) számít, a többi (beleértve Gábor Dénes és társai) teljesen egykutya. Multin kívül, ahol olyat lehet csinálni amit te szeretnél ("valami olyan otthonról/részmunkaidőben végezhető irányt, amivel össze tudok csapni egy kis mellékest") a szakmai tapasztalat, meg a referenciák számítanak. Azt meg multinál a legkönnyebb összeszedni... Na ezt add össze! :)
Erről a konkrét képzésről (meg úgy általában a hagyományos egyetemi képzésen kívülről) nincs tapasztalatom. A leírás alapján lehet tök jó is, lehet időpazarlás is, minden a tanári karon múlik. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor én biztos, hogy megkeresnék volt diákokat és őket interjúvolnám meg tapasztalatokért. (Biztos, hogy van/volt Facebook csoportjuk - ha nincs, mert új a képzés, akkor passz. Ha meg nincs, de nem új a képzés, akkor az nem sok jót jelent...)
Nem tudom, szerintem pont ugyanolyan borzasztó, ósdi és javarészt felesleges az összes itthoni egyetemi IT képzés. Az egyetlen különbség BSc-n a teljesen indokolatlan szívatás mennyiségében, MSc-n meg a (nemzetközi) kutatási/szakmai lehetőségek széleskörűségében van. Ezekben erősebb az általam sorolt három hazai egyetem, mint a többi, időnként akár egészen látványosan is.
Igazából nem nagyon vagyok elengedve lehetőségek terén. Elég egyedülállónak tűnik ez a "szakirányú továbbképzési szak". Maximum valamely szakmérnöki lehet hasonló. Nyilván nem fogok már 3,5 évet lehúzni Bsc-n, amikor van alapdiplomám.
Mondjuk idén már nem tudok jelentkezni nyilvánvalóan, keresztféléves meg nem indul, szóval még őszig lehetnek újdonságok (akkor meg már a felvibe is felkerülnek rendesen).
A hozzászólásommal inkább arra próbáltam rávilágítani, hogy nem biztos, hogy van értelme elvégezni egy bármilyen hazai, egyetemi IT képzést, ha a végcél az, hogy mellékesben programozz.
Valtozott valamit a GAMF az elmult 10 evben? Mert anno amikor nalam aktualis lett volna akkor eleg vicc kategoria volt. Par evfolyam/oszt. tarsam ment oda, de nem tudom mennyien maradtak vegig (fogalmazok inkabb ugy, hogy nem tudok olyanrol aki vegig maradt. :D ). Aki komolyan gondolta es vitte is valamire a szakmaban az ja, Elte/BME.
fogalmam sincs, en a jatera jartam lassan mar 30 eve.
amennyit en latok, hogy az ott vegzett (nem IT!!!) szakemberek nem tunnek rosszabbnak, mint akik a BMEn vegeztek (eleg sok ilyennel dolgoztam mar egyutt)
Aki komolyan gondolta es vitte is valamire a szakmaban az ja, Elte/BME.
ezt meg biztosan tudom (sajat es ismerosi korbol), hogy ITben a jate/klte kepzes semmivel sem rosszabb (sot), mint a postiek.
Igazából még nem döntöttem/nem kellett döntenem hogy "kell e" nekem mérnök végzettség mellé egyetemi programozó végzettség (lásd fentebb), de mivel az amúgy is ősszel indul leghamarabb, így van időm elébe menni a dolgoknak. Nyilván nincs 0 tudásom, főleg webes szinten még kapargatni is tudtam össze némi lovettát ebből (értelmes, működő eredményekkel), bár némileg taszít ez a vonal. Sőt elég sok kvázi ingyenes (udemy stb.) képzést nyomtam végig annó az innen-onnan összeszedett tudás mellett... savanyú szájízzel/sok időbefektetéssel.
Most is kicsit beleástam magam és már így a közepén tartva merek csak örvendezni, hogy valszeg aranyat találtam. Teljesen random jött szembe velem, hogy a Harvard IT-s képzései + a hozzá használható IDE, amin a kiadott feladatokat stílus, használhatóság és sok egyéb szempontból elemzi egy "robottanár" program + minden egyéb nyalánkság ami hozzá jár amúgy tök ingyenes. Össze is vetettem a tantervet egyetemi képzésekkel, ami alapján eléggé fedik egymást, szemben azzal, amit a "3 hét alatt programozó leszel" - értsd soroljunk fel minden google szerint legkeresettebb nyelvet, aztán jóleszaz... - képzések nyújtanak. Először érzem azt, hogy magamtól írok bármilyen kódot. Az előadások (videók) pedig abszolút top szintet képviselik (tanár lennék én már kötelet kötöttem volna a nyakam köré ezeket nézve szégyenemben) és az egész felépítése/rendezettsége/háttér támogatása kiváló.
Persze továbbra is elég speciális az esetem, mert 1. van egy 100% otthonról végezhető munkám, sok szabadidővel 2. eddig mellé egyénivállalkozásban végzett tevékenységem megszűnt 3. szeretnék helyette amolyan hobby/ de pénzt is lehet keresni vele elfoglaltságot találni, ami 4. egyébként az 1. pontba tudnék alkalmazni -> főleg programozás vonalon. 5. amúgy sem áll tőlem távol.
Terv így most az, hogy végigcsapatom ebből az "alapképzést", ami kb. fedi azt a magyar egyetemi képzést, amit vagy megcsinálok vagynem. + onnantól jön az elgondolkodtató, ami örök kérdés nálam, hogy milyen vonal is, ami: a. érdekel b. pénzt is lehet vele keresni <- anélkül hogy 8 órában kellene évekig csapatni multinál/irodában stb., vagyis otthonról - azonnal végezhető. Sajnos sejtem hogy ez megint csak a webes vonal, de remélem lesz valami fogódzkodó, ahogy haladok előre (mivel minden irányban van ráépülő képzés) - web/mobilapp/gépi tanulás/hardver/üzleti/jogi/játékfejlesztés stb.
Ami kell az, hogy eldontsd mivel akarod keresni a kenyered, es hogy meg e tudod valositani a terveidet az eletedben amit kifektettel magad ele.
Van par evtizeded hogy produktiv legyel, aztan annyi, addig kell kihoznod az eletbol amit ki tudsz.
Tudom hogy magyarorszagon "divat" hogy 30 diplomaja legyen mindenkinek, de lehet nem a legszerencsesebb ut ha iskolaban toltod a produktiv eveid legnagyobb reszet, aztan majd 40 ev felett el is kezdesz praktizalni valamit. :)
Par dologhoz erts, de azokhoz nagyon es minel hamarabb, minel tobb tapasztalatot szerezz azokbol, hogy minel ertekesebb legyel azokban a dolgokba. Igy teged valasszanak a munkaadok, mivel te tudod az egyik leggyorsabban es legeffektivebben megoldani a felmerult problemat.
Ha van 30 diplomad, szinte semmi tapasztalatod es sokmindenhez ertesz, de egyikhez se igazan hogy a versenyben kitunj a tomegek kozul, akkor szvsz a produktiv eveidet vesztegeted. A celod, hogy jobb legyel a legtobb embernel valamiben, amit szintugy masok is ertekelnek, es mindezek mellett egyre ugyesebbb legyen abban hogy el is tudd adni magad/kepessegeidet. Igy majd ezekbol kovetkezoen egyre kielegitobb anyagi jovedelmed is legyen.
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
Erről a Houdini kényessége jut az eszembe, hogy hajlamos kiakadni, ha az importálandó FBX fileneve számra végződik. Ahogy a Maya meg nem engedi, hogy számmal kezdődjön bármilyen node (pl. mesh, material, stb.) a scene-ben.
Akinek humora van mindent tud, akinek nincs az mindenre képes.
Akinek humora van mindent bír, akinek nincs az mindenre kényes.
Lehet rossz topik, de mitől van az, hogy egy nyúlfarknyi website a gépemen, chrome-ban úgy jelenik meg, ahogy azt akartam. Viszont szerverre felmásolva pedig nem?
Szédült Simon mondta a cukrásznak a vásáron:
Ide a sütikkel, vagy átkúrom a fejed a palánkon.
When people get too chummy with me I like to call them by the wrong name to let them know I don't really care about them. - Ron Swanson
Valami idegesítő cache b*szás lehet, mert telefon chrome-jából és asztali gépen is szar, viszont laptopon jó. Még asztali gépen, Edge-ben is jól jelenik meg.
Szédült Simon mondta a cukrásznak a vásáron:
Ide a sütikkel, vagy átkúrom a fejed a palánkon.
When people get too chummy with me I like to call them by the wrong name to let them know I don't really care about them. - Ron Swanson
a facebook hozzatesz a beagyazott URL linkekhez egy &fbclib=9be34er23er... random husszu valtozo erteket, gondolom valami belso token kovetesre jo nekik hogy lassak mikor mire kattannak az emberek. Aztan eladjak ezt a statisztikat is a reklamozo cegeknek.
Viszont sokszor ez betori a linket, aminek a kezelo weboldala arra szamitana hogy nincs semmi az eredeti formazott kileten kivul benne.
Roviden:
ebbol: https://animeaddicts.hu/encyclopedia.php?lightnovel.9156
ilyesmi lesz: https://animeaddicts.hu/encyclopedia.php?lightnovel.9156&fbclib=9be34er2...
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
...és a megoldás lehet a linket egy URL shortener mögé rejteni, mint pl. https://goo.gl/ .
Köszönöm, hogy válaszoltatok, közben megoldottam jó paraszti logikával, hogy a linkeket tartalmazó leírást a saját honlapomra teszem, ezzel klónozom az Addictson megjelent eredeti hírt, így csak a honlapomra kell mutasson link a facséről.
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
https://m.hvg.hu/tudomany/20190705_mav_start_eticket_hiba_evonatjegy_gen...
Nos igennnnn.
Weboldal A/B tesztelésre van valakinek bevált toolja?
Olyasmi, mint pl. a VWO.
Steam: mrstrato
Cserekulcs listám
WSL2 első tapasztalatok: durva látni, hogy 2020-ban végre eljött a Linux desktop éve... Windowson. :)
A Linux kizarolagos ertelme hogy nem kell Windows (-t fizetni) hozza. :)
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
Itt inkább arra gondoltam, hogy Linuxot használni desktopon szívás (a szervereim nekem is mind azok, ott szuper), de most már végre nem is kell. Apple appokon kívül most már tényleg mindent teljes értékűen lehet Windows alól fejleszteni, fölösleges szopakodás nélkül.
Zarojeles is meg a tobbi is "szintugy", csak gondoltam beszolok. :)
Amugy nalam siman megesett hogy Windows-os szervert is hasznaltam mar tobb esetben, nagyszeru elonyei lehetnek adott esetben. Pl irodahelyes komplexumba amikor csomoan mind kliens gepekrol logoltak be a szerora fajlokert es remote desktopra, akkor az Active Directory hatalmas elony hogy centralisan kezeljuk es kiosztjuk a jogosultsagokat az embereknek, ne kelljen geprol gepre tokoleszni vele.
Masik hatalmas elonye a windows server-nek, pl hogy tud remote-programokat szolgaltatni (RemoteApp). Azaz lokalisan dolgozol a gepeden, de egy adott specifikus program a talcadon "remote"-ban fut egy masik szerveren, es ugy latod/kezeled mintha egy ujabb lokalis programod lenne telepitve. Bazi elonyos szintugy centralisan kezelve updateket vagy beallitasokat nyomatni ennek a programnak, es minden mas kliens aki hasznalja igy megkapja szintugy azt, mivel a progi tovabbra is a szeron fut gyakorlatilag. Egy ket bivaly program igy a szeron futhat RemoteApp-ba, a tobbi kilens gep meg ennek a felallasnak koszonhetoen maradhat lajtos hardware-u, mivel a MS Word meg tobbi bongeszesre kielegito lehet a lajtos gep is. Ez jobb megoldas mintha mindent csak siman remote desktop-ban tolna a kliens, mivel a remote desktop sok esetben laggolhat vagy lassu (vagy nem olyan szep kepu), igy jo felallas a progik zomet lokalba nyomatni tovabbra is.
Itthon is nekem a kozponti szeromon hypervisor-on fut Debian es Windows Server is. Debian-ban a linuxos cuccokat intezem, Windows Serveren meg a windowsos RemoteApp-okat szolgaltatom a kliens gepeimre, illetve egyeb windowsos cuccokat. Van tobb erdekes es izgalmas megoldasom itthonra kialakitva, gondoltam mar hogy dobok 1-2 cikket errol es reszletesebben kifejtem azokat az embereknek, talan lesz valaki akinek szintugy izgalmasnak hangzik majd.
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
help
ismeros felhivott, kellene neki egy olyan testre szabhato webaruhaz, amihez van egy egyszeru konfigurator
(nem igazan vagyok otthon a temaban, csak egyedi fejleszteseket csinalok)
ilyesmire kell gondolni, hogy asztallap, plusz merevito, plusz labak kivalasztasa, vagy hatlap
tud valaki ilyesmit? egyedi fejlesztes nem fer bele, de par szaz k-t ki tud fizetni a srac egy wp, magento vagy hasonlo testreszabasert, beuzemelesert
koszi
Parizer forever.
https://www.squarespace.com/ ?
Youtube: Csöpi plays - https://goo.gl/pp4Ldr
Kiváncsi vagyok a véleményetekre, illetve okosságaitokra:
Sztoritájm: pár éve megcsináltam egy könnyűipari mérnök - minőségbizt. mérnök (bsc) szakot, mert amikor elkezdtem, akkor még nyomdaiparban dolgoztam és abban az irányban gondoltam továbbhaladni. Azóta teljesen más területre kerültem és egy percet nem dolgoztam mérnökként.
Egyrészt rohadtul idegesít, hogy annyit szívtam vele "feleslegesen", másrészt hogy maszekban se tudom hasznosítani. Viszont elkezdtem nézegetni szakmérnökiket azzal a céllal, hogy esetleg találok valami olyan otthonról/részmunkaidőben végezhető irányt, amivel össze tudok csapni egy kis mellékest, anélkül, hogy 2 évig 8 óráznom kellene.
Tegnap belefutottam abba, amit valszeg kerestem: "Programozó informatikus szakirányú továbbképzési szak" végzett ilyenolyan mérnököknek. Tárgylista alapján elfogadnak minden általános mérnök tárgyat és egy laza 2 félévben leadják a prog alapokat:
rwurl=https://i.imgur.com/5QjR2rj.png
Amatőr szinten tudok programozni, meg tudom-tudom nem kell papír, hanem tudni kell, viszont kicsiben-valahol stb. szeretném elkezdeni, aztán nyilván nem hátrány ha van egy egyetemi diplomám erről is.
Mivel többen vagytok a szakmában kiváncsi lennék, hogy milyen hasonló lehetőségekről hallottatok, illetve mennyire lejáratós egy gamf-os diploma, vagy azért változott a megítélése amióta a Merci magánegyeteme? Nekem Vásárhelyről feljárni Szeged/Kecskemét lehet érdekes :(. Nem szívnám még egyszer végig a Pest/Debrecen/Pécs stb. távolságot.
gamf szerintem nem rossz, boven tudok sorolni rosszabb diplomakat. (talan aze a bme/elte/klte/jate jobb, de nem egy gabordenes szint)
Parizer forever.
Nekem az a tapasztalatom, hogy multis környezeten (ami jellemzően heti 40+ óra) kívül tényleg sehol nem számít a diploma. Multinál meg a jó diploma (ez Magyarországon az ELTE-t, a BME-t, meg utóbbi időben az Óbudai egyetemet jelenti) számít, a többi (beleértve Gábor Dénes és társai) teljesen egykutya. Multin kívül, ahol olyat lehet csinálni amit te szeretnél ("valami olyan otthonról/részmunkaidőben végezhető irányt, amivel össze tudok csapni egy kis mellékest") a szakmai tapasztalat, meg a referenciák számítanak. Azt meg multinál a legkönnyebb összeszedni... Na ezt add össze! :)
Erről a konkrét képzésről (meg úgy általában a hagyományos egyetemi képzésen kívülről) nincs tapasztalatom. A leírás alapján lehet tök jó is, lehet időpazarlás is, minden a tanári karon múlik. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor én biztos, hogy megkeresnék volt diákokat és őket interjúvolnám meg tapasztalatokért. (Biztos, hogy van/volt Facebook csoportjuk - ha nincs, mert új a képzés, akkor passz. Ha meg nincs, de nem új a képzés, akkor az nem sok jót jelent...)
ultinál meg a jó diploma (ez Magyarországon az ELTE-t, a BME-t, meg utóbbi időben az Óbudai egyetemet jelenti) számít,
jate, klte (ezek ugyan mitol lennenek rosszabbak, mint az elte?!)
Parizer forever.
Nem tudom, szerintem pont ugyanolyan borzasztó, ósdi és javarészt felesleges az összes itthoni egyetemi IT képzés. Az egyetlen különbség BSc-n a teljesen indokolatlan szívatás mennyiségében, MSc-n meg a (nemzetközi) kutatási/szakmai lehetőségek széleskörűségében van. Ezekben erősebb az általam sorolt három hazai egyetem, mint a többi, időnként akár egészen látványosan is.
Gondolom a pestieket sorolta :P
Igazából nem nagyon vagyok elengedve lehetőségek terén. Elég egyedülállónak tűnik ez a "szakirányú továbbképzési szak". Maximum valamely szakmérnöki lehet hasonló. Nyilván nem fogok már 3,5 évet lehúzni Bsc-n, amikor van alapdiplomám.
Mondjuk idén már nem tudok jelentkezni nyilvánvalóan, keresztféléves meg nem indul, szóval még őszig lehetnek újdonságok (akkor meg már a felvibe is felkerülnek rendesen).
A hozzászólásommal inkább arra próbáltam rávilágítani, hogy nem biztos, hogy van értelme elvégezni egy bármilyen hazai, egyetemi IT képzést, ha a végcél az, hogy mellékesben programozz.
Valtozott valamit a GAMF az elmult 10 evben? Mert anno amikor nalam aktualis lett volna akkor eleg vicc kategoria volt. Par evfolyam/oszt. tarsam ment oda, de nem tudom mennyien maradtak vegig (fogalmazok inkabb ugy, hogy nem tudok olyanrol aki vegig maradt. :D ). Aki komolyan gondolta es vitte is valamire a szakmaban az ja, Elte/BME.
Értem, köszi a tanácsot!
Valtozott valamit a GAMF az elmult 10 evben?
fogalmam sincs, en a jatera jartam lassan mar 30 eve.
amennyit en latok, hogy az ott vegzett (nem IT!!!) szakemberek nem tunnek rosszabbnak, mint akik a BMEn vegeztek (eleg sok ilyennel dolgoztam mar egyutt)
Aki komolyan gondolta es vitte is valamire a szakmaban az ja, Elte/BME.
ezt meg biztosan tudom (sajat es ismerosi korbol), hogy ITben a jate/klte kepzes semmivel sem rosszabb (sot), mint a postiek.
Parizer forever.
rwurl=https://i.imgur.com/UDgW3E2.jpg
Update/Gondolatmenet:
Igazából még nem döntöttem/nem kellett döntenem hogy "kell e" nekem mérnök végzettség mellé egyetemi programozó végzettség (lásd fentebb), de mivel az amúgy is ősszel indul leghamarabb, így van időm elébe menni a dolgoknak. Nyilván nincs 0 tudásom, főleg webes szinten még kapargatni is tudtam össze némi lovettát ebből (értelmes, működő eredményekkel), bár némileg taszít ez a vonal. Sőt elég sok kvázi ingyenes (udemy stb.) képzést nyomtam végig annó az innen-onnan összeszedett tudás mellett... savanyú szájízzel/sok időbefektetéssel.
Most is kicsit beleástam magam és már így a közepén tartva merek csak örvendezni, hogy valszeg aranyat találtam. Teljesen random jött szembe velem, hogy a Harvard IT-s képzései + a hozzá használható IDE, amin a kiadott feladatokat stílus, használhatóság és sok egyéb szempontból elemzi egy "robottanár" program + minden egyéb nyalánkság ami hozzá jár amúgy tök ingyenes. Össze is vetettem a tantervet egyetemi képzésekkel, ami alapján eléggé fedik egymást, szemben azzal, amit a "3 hét alatt programozó leszel" - értsd soroljunk fel minden google szerint legkeresettebb nyelvet, aztán jóleszaz... - képzések nyújtanak. Először érzem azt, hogy magamtól írok bármilyen kódot. Az előadások (videók) pedig abszolút top szintet képviselik (tanár lennék én már kötelet kötöttem volna a nyakam köré ezeket nézve szégyenemben) és az egész felépítése/rendezettsége/háttér támogatása kiváló.
Persze továbbra is elég speciális az esetem, mert 1. van egy 100% otthonról végezhető munkám, sok szabadidővel 2. eddig mellé egyénivállalkozásban végzett tevékenységem megszűnt 3. szeretnék helyette amolyan hobby/ de pénzt is lehet keresni vele elfoglaltságot találni, ami 4. egyébként az 1. pontba tudnék alkalmazni -> főleg programozás vonalon. 5. amúgy sem áll tőlem távol.
Terv így most az, hogy végigcsapatom ebből az "alapképzést", ami kb. fedi azt a magyar egyetemi képzést, amit vagy megcsinálok vagynem. + onnantól jön az elgondolkodtató, ami örök kérdés nálam, hogy milyen vonal is, ami: a. érdekel b. pénzt is lehet vele keresni <- anélkül hogy 8 órában kellene évekig csapatni multinál/irodában stb., vagyis otthonról - azonnal végezhető. Sajnos sejtem hogy ez megint csak a webes vonal, de remélem lesz valami fogódzkodó, ahogy haladok előre (mivel minden irányban van ráépülő képzés) - web/mobilapp/gépi tanulás/hardver/üzleti/jogi/játékfejlesztés stb.
Egyelőre ennyi, krumpli stb.
Ami kell az, hogy eldontsd mivel akarod keresni a kenyered, es hogy meg e tudod valositani a terveidet az eletedben amit kifektettel magad ele.
Van par evtizeded hogy produktiv legyel, aztan annyi, addig kell kihoznod az eletbol amit ki tudsz.
Tudom hogy magyarorszagon "divat" hogy 30 diplomaja legyen mindenkinek, de lehet nem a legszerencsesebb ut ha iskolaban toltod a produktiv eveid legnagyobb reszet, aztan majd 40 ev felett el is kezdesz praktizalni valamit. :)
Par dologhoz erts, de azokhoz nagyon es minel hamarabb, minel tobb tapasztalatot szerezz azokbol, hogy minel ertekesebb legyel azokban a dolgokba. Igy teged valasszanak a munkaadok, mivel te tudod az egyik leggyorsabban es legeffektivebben megoldani a felmerult problemat.
Ha van 30 diplomad, szinte semmi tapasztalatod es sokmindenhez ertesz, de egyikhez se igazan hogy a versenyben kitunj a tomegek kozul, akkor szvsz a produktiv eveidet vesztegeted. A celod, hogy jobb legyel a legtobb embernel valamiben, amit szintugy masok is ertekelnek, es mindezek mellett egyre ugyesebbb legyen abban hogy el is tudd adni magad/kepessegeidet. Igy majd ezekbol kovetkezoen egyre kielegitobb anyagi jovedelmed is legyen.
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
Adom. Lölő 3 év szakmunkással hazánk egyik leggazdagabb embere lett.
zenész-zeneszerző, humorista, filozófus ?, great/terrible coordinátor, játékfejlesztő, rannygazoo csatár, 50% hipster 50% redneck 50% retard, pókfocikapus, yarpler, hangmérnök
Elteszem ide, hátha más is találkozik vele, vagy én megint valamikor később...
.xls "name conflict" megnyitási hiba
https://www.pcreview.co.uk/threads/name-conflict-name-cannot-be-the-same...
Ez aztán a bug :D (illetve rá a megoldás)
:D
Erről a Houdini kényessége jut az eszembe, hogy hajlamos kiakadni, ha az importálandó FBX fileneve számra végződik. Ahogy a Maya meg nem engedi, hogy számmal kezdődjön bármilyen node (pl. mesh, material, stb.) a scene-ben.
Akinek humora van mindent tud, akinek nincs az mindenre képes.
Akinek humora van mindent bír, akinek nincs az mindenre kényes.
Lehet rossz topik, de mitől van az, hogy egy nyúlfarknyi website a gépemen, chrome-ban úgy jelenik meg, ahogy azt akartam. Viszont szerverre felmásolva pedig nem?
Szédült Simon mondta a cukrásznak a vásáron:
Ide a sütikkel, vagy átkúrom a fejed a palánkon.
When people get too chummy with me I like to call them by the wrong name to let them know I don't really care about them. - Ron Swanson
Valami idegesítő cache b*szás lehet, mert telefon chrome-jából és asztali gépen is szar, viszont laptopon jó. Még asztali gépen, Edge-ben is jól jelenik meg.
Szédült Simon mondta a cukrásznak a vásáron:
Ide a sütikkel, vagy átkúrom a fejed a palánkon.
When people get too chummy with me I like to call them by the wrong name to let them know I don't really care about them. - Ron Swanson
ctrl+f5 vagy inkognitó mód laptopon?