Hopp, sokat vámpíroztam mostanában, ott az alap kézben tartott lapok száma a minimum 7. Ezt lehet csökkenteni és növelni bizonyos lapokkal.
Az életerő szám volt a limit? Aw. Akkor slab max. seriffként tartott 5 lapot kézben. De rég is volt az a kormányváltás. =)
A másik kérdésedre a válasz esetleg a Citadella.
Kritikusan fontos lenne tudnod, hogy ki milyen karaktert választott és minden kör elején új karaktert kell választani.
Nem vágom már fejből a szabályzatot és lusta vagyok a szekrényből elővenni, de van 8 karakter, akiknek van egy fix sorrendjük, ahogy kezdik a játékot.
Asszem max. 6-an lehet játszani. Az első játékos húz asszem játékos szám+2 karakter közül 1-et, majd 1-t talonba tesz. A második játékos nem teljesen biztos hogy ki az első, mert látja, hogy hiányzik legalább 2 karakter a kezéből. Egyet választ, majd tovább adja és így tovább.
Aztán elkezdünk építeni egy saját várost kártyákkal. Minden kártya egy kerületet jelent. Aki felhúzza a 8. kerületet, az kap extra pontot, majd ki kell kalkulálni a többi pontot. Minden kerület annyit ér, amennyiért építették.
Tehát a pontok aktuális állását minimális matekkal lehet látni játék közben és mindenki igyekszik a nálánál több ponttal rendelkező karaktereket kitalálni, mert addig nem tudja szivatni!
A karakterek fix sorrendben játszanak. Tehát ha az egyes játékos választja a hadvezért aki egyébként asszem a 6. Akkor ő csak hatodikként kerül sorra. Egy játékos felolvassa sorrendben a karakterek neveit és aki azzal van (és nem ölte meg az orvgyilkos) az felfedi a lapját és játszik.
A hadvezér egy megjelölt karakter kerületét rombolhatja le a kerület árának a felét kifizetve.
A gyilkos egy megnevezett karaktert ölhet meg, az kimarad a körből.
A tolvaj egy karakter teljes vagyonát elviheti
A felfedező +5 aranyat kap
Az építész egyszerre akár két kerületet is építhet, ha van rá pénze
a pap kerületeit nem lehet lerombolni a hadvezérnek
a király olvassa fel a karaktereket
Van még adószedő, császár, császárné, mágus, vajákos, boszorkány, ilyesmik.
(mert mi a kieggel játszottunk, ahol vannak új kerület típusok meg még 8 karakter)
Szórakoztató olyan 2 órás menetidejű játék. A legtöbb karakternek van színe, ami azt jelenti, hogy az összes saját kerülete, ami olyan színű mint a karaktere, adózik 1-1 extra aranyat.
Aki rágyúr egy színre, az később könnyebben meglopható, megölhető, mert sejthető mit fog választani, ha a kezében marad a preferált színű karakter, amikor ő választ.
"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás" -ismeretlen gerilla feljegyzése
A Citadella könnyen megtanulható és mosolyogva lehet kibabrálni benne a másikkal. A Banggel egy árfekvésben van, szóval az olcsóbbak közé tartozik, de használtan is szokták árulni az LFG-n. Magyarul a kiegészítővel összecsomagolt legfrissebb kiadás jött ki a Delta Vision gondozásában. Nálunk fiúnak, lánynak, idősnek és fiatalnak mind bejött.
nálunk is egész gyakran előkerül, ha nincs jobb ötletünk, vagy 6+ fővel vagyunk.
nem kedvenc, de korrekt szórakozás
"People think that I must be a very strange person. This is not correct. I have the heart of a small boy. It is in a glass jar on my desk."
- Stephen King
citadella megvan, egyik első volt anno amivel játszottam így felnőttként, sajnos a társaság általában nem kamázza ahol nem mindenki annyira reálos, mert ahhoz képest túl gondolkodós és emiatt belassulós, nyögvenyelős. Amúgy engem egy tescos 7 wondersre emlékeztet, de nem tudom miért, tök más mechanizmus. :)
Az aranyásók is megvan, de azt inkább kisebb gyerekekkel javaslom. Felnőttek hamar ráunnak.
Vannak a bányász törpék, meg a szabotőrök. Gyorsan tanulható, gyorsan lepergő játék.
Akár csak a condottierre. Jópofa egyszerű stratégiai játéknak indul, de kb. max. 2x fogtok vele játszani egy napon, mert annyira egyszerű. Itt mondjuk nincsenek karakterek csak az egyszerűségét akartam érzékeltetni, ha ismered az egyiket, akkor érted, milyen egyszerű lehet a másik is.
Más ilyen karakter játszós játékot nem ismerek első kézből. Nyomjatok papíros RPG-t. Aztán lehet tűnődni, hogy az a Darton pap a partyban biztos jószándékkal segít, vagy csak misetartozékok vagytok egy nagyszabású halálszertartáson? =D
"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás" -ismeretlen gerilla feljegyzése
kecske írta:
télleg tud vki a bangen és a BSG-n kívül olyan társast, amiben ez
a nem tudni ki kicsoda ficsör még hangsúlyosabb? gondolom BGG-n
erre van vmi kategória kifejezés is, csak nem tudom mi.. :)
#mégse, a bluffing és a deduction kombóval írják le.. :/
Room 25
Dead of Winter
Panic Station
Hirtelen most ezek jutottak eszembe, de a kifejezés amit keresel a 'traitor mechanism', így biztos találsz még egy valag ilyen tipusú játékot.
Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) -nél tud vki jobb, hasonlóan szép figurákkal megáldottfantasy témájú társasjátékot mondani?
és fontos, hogy társasjáték, szóval ne ilyen húszezer figurás Warhammer stratégiai epic csata játékokban gondolkodjunk, thx :)
"People think that I must be a very strange person. This is not correct. I have the heart of a small boy. It is in a glass jar on my desk."
- Stephen King
Szerintem még a HW-s topicban említette valaki a Resistance-t, azt nem tudom, hogy hangsúlyosabb-e, mert nem volt még szerencsém játszani vele, mindenesetre hasonló mint a BSG. Mondjuk ez kártyajáték...
thx, de Warcraft világ nem érinti túlzottan, + a játék se nagyon van már forgalomban, szóval ez kiesett.
@damoqles
horrorvilág elég messze áll tőle, szóval ilyen nem nyert.
max vmi Warhammer témájút mernék még, de vszleg inkább maradok a "klasszikus" fantasy beállítottságú világoknál
közben elég sokat nézegettem, majd ha már sikerült leszűrni 3-4-re, akkor még visszatérek véleménykikérni, hátha belefutottatok már vmelyikbe
"People think that I must be a very strange person. This is not correct. I have the heart of a small boy. It is in a glass jar on my desk."
- Stephen King
A Delta Vision a minap újra kiadta a Rettegés Arkhamban és Drakon játékokat. Még a webbolti linkek sem élnek, annyira új a hír lusták a deltások, mindenesetre fasza fejlemény.
Kipróbáltam ezt a Kard és Koronát, mert a haver volt a designer/kivitelező és szerzett. Nem azért, hogy dicsérjem, de tényleg kurva jól néz ki, az archívumból és festményekből gereblyézett nem jogvédett képekből vmi gecijó hangulatú designt össze tudott rakni, le a kalappal.
Game mechanics: hááááát... A gyors változatot toltuk, de még így is sem volt túl pörgős finoman szólva, és kb. csak harc van benne. A lépés mechanika egyedi és zseniális (lenne), csak mocskos nehezen követhető, elég gondolkodós - inkább lenne való egy számítógépes játékba, pl. Civ szerű stratégiaiba... A harci mechanizmus még nehezebben követhető és rengeteg általában véve a szürke terület a szabályban. Viszont a gyerekeknek nagyon tetszett, nem is teljesen vágom miért.
Wááá! Vótmá'? Szerk.: ja látom hogy már két éves a cucc, sebaj :)
Minekután eddigi idegenkedésemet leküzdve a társasjátékokkal kapcsolatban, volt szerencsém jópár Eldritch Horror partyt játszani haverokkal és sikeresen megdögleni/megőrülni az esetek 90%ában, nagy szerettettel várom hogy játszhassak azokkal a mocsadékokkal akik megkeserítették az életem :)
Nagyon jól néz ki a cucc és elég szépen teljesített a kicsike, tökre nem tudtam hogy ilyen létezik. Próbálta valaki? Tapasztalatok?
Ember nem irányíthatja sorsomat; semmiképp sem olyan, aki szélirányból támad és bűzlik a fokhagymától
Megvolt az őszi KecskemétCON a hétvégén, ami annyit jelent, hogy péntek 12:30-tól vasárnap 16:00-ig az alapvető szükségletek ellátásán kívül ment a játék folyamatosan. Összesen 13 partit sikerült lejátszani, ebből 2 játékkal két menetet is. Jól esett most ez a nagy dózis, az utóbbi időben nem nagyon volt lehetőségem társasozni.
Ami a legjobban bejött a kipróbáltak közül az a Blood Bowl: Team Manager volt.
Talán még a régi hw-n volt róla szó és biztos sokan ismerik, nekem most sikerült csak kipróbálni. Ez a játék hatalmas.
Aki nem tudná miről van szó, annak pár szóban leírva: Egy warhammer világában játszódó amerikai focis játék. Orkok, elfek, emberek, élőhalottak, stb küzdenek, de a játék lényege nem feltétlen a meccsek megnyerése, hanem a meccsek közben rajongók gyűjtése. Simán lehet, hogy valaki az után fog rajongókat szerezni, ha földbe döngöli az ellenfél játékosait.
Mechanikát tekintve egy draftolós kártyajátékról van szó. A kezdő kártyákat (csapatot) sztárjátékosokkal lehet fejleszteni, illetve idővel meg lehet szabadulni a gyengébb játékosoktól, amiket nem szeretnénk már felhúzni. Minden játékosnak vannak képességei. Van amelyik szerel, van amelyik a labdát tudja elhozni, vannak csalók akik a játékba kerüléskor kapnak egy cheating tokent, ami a meccs végén lehet jó is meg rossz is attól függően, hogy a bíró észrevette e a csalást :D.
Játékoskártyákon kívül vannak staff és team upgrade kártyák, melyeket adott meccseken való részvételért vagy annak megnyerése után lehet megkapni. Vannak elképesztően erős upgrade-ek, vannak gyengék, szóval a játék eléggé szerencse függő, dehát melyik ameri játék nem ilyen.
A játék nagyon nyelvfüggő és a sok képesség miatt újoncoknak nehezebben tanítható, de gyakorlott társaságnak akik hajlandók feláldozni egy kis balance-t és mély taktikát egy nagy adag fun-ért cserébe, azoknak melegen ajánlom. Félreértés ne essék, mindenképpen kell a játékhoz taktikai érzék, de a dobások/kártyahúzások miatt a szerencse sokszor felülírja a terveket.
Az FFG oldalán érdemes megnézni a tutorial videokat.
Hopp, sokat vámpíroztam mostanában, ott az alap kézben tartott lapok száma a minimum 7. Ezt lehet csökkenteni és növelni bizonyos lapokkal.
Az életerő szám volt a limit? Aw. Akkor slab max. seriffként tartott 5 lapot kézben. De rég is volt az a kormányváltás. =)
A másik kérdésedre a válasz esetleg a Citadella.
Kritikusan fontos lenne tudnod, hogy ki milyen karaktert választott és minden kör elején új karaktert kell választani.
Nem vágom már fejből a szabályzatot és lusta vagyok a szekrényből elővenni, de van 8 karakter, akiknek van egy fix sorrendjük, ahogy kezdik a játékot.
Asszem max. 6-an lehet játszani. Az első játékos húz asszem játékos szám+2 karakter közül 1-et, majd 1-t talonba tesz. A második játékos nem teljesen biztos hogy ki az első, mert látja, hogy hiányzik legalább 2 karakter a kezéből. Egyet választ, majd tovább adja és így tovább.
Aztán elkezdünk építeni egy saját várost kártyákkal. Minden kártya egy kerületet jelent. Aki felhúzza a 8. kerületet, az kap extra pontot, majd ki kell kalkulálni a többi pontot. Minden kerület annyit ér, amennyiért építették.
Tehát a pontok aktuális állását minimális matekkal lehet látni játék közben és mindenki igyekszik a nálánál több ponttal rendelkező karaktereket kitalálni, mert addig nem tudja szivatni!
A karakterek fix sorrendben játszanak. Tehát ha az egyes játékos választja a hadvezért aki egyébként asszem a 6. Akkor ő csak hatodikként kerül sorra. Egy játékos felolvassa sorrendben a karakterek neveit és aki azzal van (és nem ölte meg az orvgyilkos) az felfedi a lapját és játszik.
A hadvezér egy megjelölt karakter kerületét rombolhatja le a kerület árának a felét kifizetve.
A gyilkos egy megnevezett karaktert ölhet meg, az kimarad a körből.
A tolvaj egy karakter teljes vagyonát elviheti
A felfedező +5 aranyat kap
Az építész egyszerre akár két kerületet is építhet, ha van rá pénze
a pap kerületeit nem lehet lerombolni a hadvezérnek
a király olvassa fel a karaktereket
Van még adószedő, császár, császárné, mágus, vajákos, boszorkány, ilyesmik.
(mert mi a kieggel játszottunk, ahol vannak új kerület típusok meg még 8 karakter)
Szórakoztató olyan 2 órás menetidejű játék. A legtöbb karakternek van színe, ami azt jelenti, hogy az összes saját kerülete, ami olyan színű mint a karaktere, adózik 1-1 extra aranyat.
Aki rágyúr egy színre, az később könnyebben meglopható, megölhető, mert sejthető mit fog választani, ha a kezében marad a preferált színű karakter, amikor ő választ.
"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás" -ismeretlen gerilla feljegyzése
A Citadella könnyen megtanulható és mosolyogva lehet kibabrálni benne a másikkal. A Banggel egy árfekvésben van, szóval az olcsóbbak közé tartozik, de használtan is szokták árulni az LFG-n. Magyarul a kiegészítővel összecsomagolt legfrissebb kiadás jött ki a Delta Vision gondozásában. Nálunk fiúnak, lánynak, idősnek és fiatalnak mind bejött.
Steam: mrstrato
Cserekulcs listám
nálunk is egész gyakran előkerül, ha nincs jobb ötletünk, vagy 6+ fővel vagyunk.
nem kedvenc, de korrekt szórakozás
"People think that I must be a very strange person. This is not correct. I have the heart of a small boy. It is in a glass jar on my desk."
- Stephen King
citadella megvan, egyik első volt anno amivel játszottam így felnőttként, sajnos a társaság általában nem kamázza ahol nem mindenki annyira reálos, mert ahhoz képest túl gondolkodós és emiatt belassulós, nyögvenyelős. Amúgy engem egy tescos 7 wondersre emlékeztet, de nem tudom miért, tök más mechanizmus. :)
Az aranyásók is megvan, de azt inkább kisebb gyerekekkel javaslom. Felnőttek hamar ráunnak.
Vannak a bányász törpék, meg a szabotőrök. Gyorsan tanulható, gyorsan lepergő játék.
Akár csak a condottierre. Jópofa egyszerű stratégiai játéknak indul, de kb. max. 2x fogtok vele játszani egy napon, mert annyira egyszerű. Itt mondjuk nincsenek karakterek csak az egyszerűségét akartam érzékeltetni, ha ismered az egyiket, akkor érted, milyen egyszerű lehet a másik is.
Más ilyen karakter játszós játékot nem ismerek első kézből. Nyomjatok papíros RPG-t. Aztán lehet tűnődni, hogy az a Darton pap a partyban biztos jószándékkal segít, vagy csak misetartozékok vagytok egy nagyszabású halálszertartáson? =D
"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás" -ismeretlen gerilla feljegyzése
Mascarade-t tudom még ajánlani, jópofa játék.
"Mind így van ezzel, ki hasonló időket megél, de a döntés nem rajta áll. A mi dolgunk eldönteni, hogy mit kezdjünk az idővel, ami megadatik nekünk."
Room 25
Dead of Winter
Panic Station
Hirtelen most ezek jutottak eszembe, de a kifejezés amit keresel a 'traitor mechanism', így biztos találsz még egy valag ilyen tipusú játékot.
szuper, köszi!
Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) -nél tud vki jobb, hasonlóan szépfigurákkal megáldott fantasy témájú társasjátékot mondani?
és fontos, hogy társasjáték, szóval ne ilyen húszezer figurás Warhammer stratégiai epic csata játékokban gondolkodjunk, thx :)
"People think that I must be a very strange person. This is not correct. I have the heart of a small boy. It is in a glass jar on my desk."
- Stephen King
Ha a Warcraft téma bejön, akkor ez:
rwurl=http://www.gamehead.com/sites/default/files/images/article/inline_files/...
A csillagok közt nincs már béke, csupán öldöklés, sötétség, hideg, és a vérre szomjazó, kegyetlen istenek kacaja.
Doom :J
ibi amentia latet
Szerintem még a HW-s topicban említette valaki a Resistance-t, azt nem tudom, hogy hangsúlyosabb-e, mert nem volt még szerencsém játszani vele, mindenesetre hasonló mint a BSG. Mondjuk ez kártyajáték...
Monas apó legyintett. Két kézzel is.
thx, de Warcraft világ nem érinti túlzottan, + a játék se nagyon van már forgalomban, szóval ez kiesett.
@damoqles
horrorvilág elég messze áll tőle, szóval ilyen nem nyert.
max vmi Warhammer témájút mernék még, de vszleg inkább maradok a "klasszikus" fantasy beállítottságú világoknál
közben elég sokat nézegettem, majd ha már sikerült leszűrni 3-4-re, akkor még visszatérek véleménykikérni, hátha belefutottatok már vmelyikbe
"People think that I must be a very strange person. This is not correct. I have the heart of a small boy. It is in a glass jar on my desk."
- Stephen King
A resistance egy sima dedukciós partyjáték minimális tematikával. Szórakoztató persze, de nem hasonlít a BSG-hez.
Portal.
rwurl=https://youtu.be/6XUK-lHi1Uc
A csillagok közt nincs már béke, csupán öldöklés, sötétség, hideg, és a vérre szomjazó, kegyetlen istenek kacaja.
A Delta Vision a minap újra kiadta a Rettegés Arkhamban és Drakon játékokat. Még a webbolti linkek sem élnek, annyira
új a hírlusták a deltások, mindenesetre fasza fejlemény.ibi amentia latet
És akkor te honnan tudod? :)
Steam: mrstrato
Cserekulcs listám
Szupertitkos hiperforrás. Kalózital a vége, wink-wink, másnak egy szóccse.
ibi amentia latet
Ész megáll.
Steam: mrstrato
Cserekulcs listám
Kipróbáltam ezt a Kard és Koronát, mert a haver volt a designer/kivitelező és szerzett. Nem azért, hogy dicsérjem, de tényleg kurva jól néz ki, az archívumból és festményekből gereblyézett nem jogvédett képekből vmi gecijó hangulatú designt össze tudott rakni, le a kalappal.
rwurl=http://turania.hu/catalog/images/kard_es_korona_07_csoportos.jpg
Game mechanics: hááááát... A gyors változatot toltuk, de még így is sem volt túl pörgős finoman szólva, és kb. csak harc van benne. A lépés mechanika egyedi és zseniális (lenne), csak mocskos nehezen követhető, elég gondolkodós - inkább lenne való egy számítógépes játékba, pl. Civ szerű stratégiaiba... A harci mechanizmus még nehezebben követhető és rengeteg általában véve a szürke terület a szabályban. Viszont a gyerekeknek nagyon tetszett, nem is teljesen vágom miért.
Eladó:
Star Wars Armada alapdoboz
rwurl=https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/24/82/2482a930-e6...
Star Wars Imperial Assault alapdoboz
rwurl=https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/33/d0/33d0103d-22...
Mindkettő bontatlan, a többit privátban.
“The power of accurate observation is commonly called cynicism by those who have not got it.” - G.B. Shaw
A CMON aktuális pénznyelője.
rwurl=https://cf.geekdo-images.com/images/pic2642988.jpg
"Mind így van ezzel, ki hasonló időket megél, de a döntés nem rajta áll. A mi dolgunk eldönteni, hogy mit kezdjünk az idővel, ami megadatik nekünk."
https://www.kickstarter.com/projects/1816687860/cthulhu-wars/description
Wááá! Vótmá'? Szerk.: ja látom hogy már két éves a cucc, sebaj :)
Minekután eddigi idegenkedésemet leküzdve a társasjátékokkal kapcsolatban, volt szerencsém jópár Eldritch Horror partyt játszani haverokkal és sikeresen megdögleni/megőrülni az esetek 90%ában, nagy szerettettel várom hogy játszhassak azokkal a mocsadékokkal akik megkeserítették az életem :)
Nagyon jól néz ki a cucc és elég szépen teljesített a kicsike, tökre nem tudtam hogy ilyen létezik. Próbálta valaki? Tapasztalatok?
Ember nem irányíthatja sorsomat; semmiképp sem olyan, aki szélirányból támad és bűzlik a fokhagymától
Jön a folytatás:
rwurl=https://www.youtube.com/watch?v=T4xv5FbM3kg
Steam: mrstrato
Cserekulcs listám
A Modiphius (+ Richard Borg + Eric Lang + Kevin Wilson + Adrian Smith + Paolo Parente + Prodos) újra kiadja Mutant Chronicles - Siege of the Citadel játékot.
"Mind így van ezzel, ki hasonló időket megél, de a döntés nem rajta áll. A mi dolgunk eldönteni, hogy mit kezdjünk az idővel, ami megadatik nekünk."
Kooperatív Kung-Fu Panda társas a Modiphius-tól.
rwurl=http://www.modiphius.com/uploads/1/4/0/6/14062642/6535748_orig.jpg
"Mind így van ezzel, ki hasonló időket megél, de a döntés nem rajta áll. A mi dolgunk eldönteni, hogy mit kezdjünk az idővel, ami megadatik nekünk."
Az egy kalap szar. (Ezt most véletlenül megláttam és fontosnak éreztem közölni.)
“The power of accurate observation is commonly called cynicism by those who have not got it.” - G.B. Shaw
Viszont: még így is jobb kicsivel, mint a Starcraft társas, ami több konténernyi szar. :D
Én valahol a Runemaster (de biztos van elődje) környékén eredeztetném az összes ilyen egyszer játszós, fogyatékosoktól-fogyatékosoknak típusú szart.
“The power of accurate observation is commonly called cynicism by those who have not got it.” - G.B. Shaw
Megvolt az őszi KecskemétCON a hétvégén, ami annyit jelent, hogy péntek 12:30-tól vasárnap 16:00-ig az alapvető szükségletek ellátásán kívül ment a játék folyamatosan. Összesen 13 partit sikerült lejátszani, ebből 2 játékkal két menetet is. Jól esett most ez a nagy dózis, az utóbbi időben nem nagyon volt lehetőségem társasozni.
Ami a legjobban bejött a kipróbáltak közül az a Blood Bowl: Team Manager volt.
Talán még a régi hw-n volt róla szó és biztos sokan ismerik, nekem most sikerült csak kipróbálni. Ez a játék hatalmas.
Aki nem tudná miről van szó, annak pár szóban leírva: Egy warhammer világában játszódó amerikai focis játék. Orkok, elfek, emberek, élőhalottak, stb küzdenek, de a játék lényege nem feltétlen a meccsek megnyerése, hanem a meccsek közben rajongók gyűjtése. Simán lehet, hogy valaki az után fog rajongókat szerezni, ha földbe döngöli az ellenfél játékosait.
Mechanikát tekintve egy draftolós kártyajátékról van szó. A kezdő kártyákat (csapatot) sztárjátékosokkal lehet fejleszteni, illetve idővel meg lehet szabadulni a gyengébb játékosoktól, amiket nem szeretnénk már felhúzni. Minden játékosnak vannak képességei. Van amelyik szerel, van amelyik a labdát tudja elhozni, vannak csalók akik a játékba kerüléskor kapnak egy cheating tokent, ami a meccs végén lehet jó is meg rossz is attól függően, hogy a bíró észrevette e a csalást :D.
Játékoskártyákon kívül vannak staff és team upgrade kártyák, melyeket adott meccseken való részvételért vagy annak megnyerése után lehet megkapni. Vannak elképesztően erős upgrade-ek, vannak gyengék, szóval a játék eléggé szerencse függő, dehát melyik ameri játék nem ilyen.
A játék nagyon nyelvfüggő és a sok képesség miatt újoncoknak nehezebben tanítható, de gyakorlott társaságnak akik hajlandók feláldozni egy kis balance-t és mély taktikát egy nagy adag fun-ért cserébe, azoknak melegen ajánlom. Félreértés ne essék, mindenképpen kell a játékhoz taktikai érzék, de a dobások/kártyahúzások miatt a szerencse sokszor felülírja a terveket.
Az FFG oldalán érdemes megnézni a tutorial videokat.
rwurl=https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/88/84/8884d573-c8...
rwurl=https://images-cdn.fantasyflightgames.com/ffg_content/blood-bowl/sudden-...