Jelenlegi hely

Bitcoin

Utolsó bejegyzés


Itt egy elég jó videó olyan kezdőknek, mint pl. én voltam, mielőtt ezt megnéztem volna.
Van description-ban kalkulátor is
rwurl=https://www.youtube.com/watch?v=JqnbtFHlOsA

Csak a szelíd madarak vágyakoznak. A többiek repülnek.



Na igen, ma már vannak neten kibérelhető bányászok is, néhány farmer ebből él...



Lol. Ha nem szabtam el a kiszámítós oldalon, akkor a gép a megevett áram kemény 5%-át hozza vissza. :D
Ilyenhez tényleg kell egy napelem, aksi kombó és ingyen kéne dobálni, hogy megérje.



The Mt.Gox Arrest Is The End Of The First Age Of Bitcoin
Mindig csodálkoztam, hogy a hatóságok nem tettek semmit az ügyben.



Komplikato írta: Lol. Ha nem szabtam el a kiszámítós oldalon, akkor a gép a megevett áram kemény 5%-át hozza vissza. :D
Ilyenhez tényleg kell egy napelem, aksi kombó és ingyen kéne dobálni, hogy megérje.

Persze se a napelem, se az akksi nincs ingyen, és az amortizációjukat is ildomos belekalkulálni. Azaz valszleg azzal se éri meg :D



Régóta csak lopott árammal éri meg. Vagy játékba épített minerrel :)

Everyone wants to shine like a diamond, but no one want to get cut



https://medium.com/@octskyward/the-resolution-of-the-bitcoin-experiment-dabb30201f7#.urduqlmo4

TL;DR: Minden gyarkorlati szempontbol kínai érdekeltségek kontrollálják a bitcoint és bányászatot, a szoftverek elmaradottak és ezért a rendszer gyakran túltelítődik, túlterheléses támadásokra rendkívül érzékeny, stb, RIP Bitcoin.

“I was DDos’d. It was a massive DDoS that took down my entire (rural) ISP. Everyone in five towns lost their internet service for several hours last summer because of these criminals. It definitely discouraged me from hosting nodes.”

(Ezt azok kapták, akik megpróbáltak frissíteni az egyébként kifejlesztett új verzióra, a Bitcoin XT-re)



TL;DR: Minden gyarkorlati szempontbol kínai érdekeltségek kontrollálják a bitcoint és bányászatot, a szoftverek elmaradottak és ezért a rendszer gyakran túltelítődik, túlterheléses támadásokra rendkívül érzékeny, stb, RIP Bitcoin.

“I was DDos’d. It was a massive DDoS that took down my entire (rural) ISP. Everyone in five towns lost their internet service for several hours last summer because of these criminals. It definitely discouraged me from hosting nodes.”

(Ezt azok kapták, akik megpróbáltak frissíteni az egyébként kifejlesztett új verzióra, a Bitcoin XT-re)

kösz, átolvastam tüzetesen és több kapcsolatos fórumot, blogot, cikket is. Jó pár hónapja nem néztem már rá a fejleményekre de a redditen voltam még amikor megindult az r/bitcoinon a clusterfuck az XT után.

A TL;DR-ed hibás.

A Bitcoin nem halott és nem "kínai kézben" van.

A helyzet az hogy (mint minden mással is az életben) érdekeltségek vannak itt is. Egyre komolyabbak ahogy egyre jobban növekszik a fogalom. És jé, nem minden ember kéz a kézben sétál itt sem hanem vannak ellentétes érdekek is. Magában az egész belső communityben is, nem csak bitcoin és pl bitcoin ellenes nézetekben.

Magát a pasit (aki ezt a cikket írta) se értem pontosan. Miért konstatálja hogy a bitcoin pl nem befektetésre való, abból kifolyólag hogy ő nem arra használná? Majd szépen minden egyes ember egymaga eldönti mire szeretné használni és mit lát benne.

Azonfelül mondja hogy a bitcoin menthetetlen. A problémákra amik felmerültek már most több megoldások is születtek. És pont az az egyik alappillére is a globális fejlesztéseknek, hogy ha problémát látunk az adott rendszerekben, akkor megoldásokat keressünk a korrigálásaikra.

Volt az elején a Bitcoin XT forkolás, de azóta meg létezik Bitcoin Unlimited, Bitcoin Classic és BitPay Core is. A régi azaz a jelenleg több limitbe és problémába ütközött Bitcoin Core mellett.

Jelenlegi égető problémák (többek között) a mostani rendszerrel:
- maroknyi vezető fejlesztők kezében van a kódfrissítés hatalma, azaz ha ők rábólintanak valamire, akkor benne lesz a kódban, ha nem akkor hiába az amúgy masszív demokratikus egyetértés a communitytől, nem.
- A jelenlegi 1mb block limit a régi rendszerben, amit nagyon hamar súrolni fogunk és amit a Bitcoin Core csapat nem akar véletlenül sem emelni, nehogy megijedjenek a befektetők a potenciális érdek megosztások miatt és visszavegyék a pénzeiket.
- cenzúrált fórumok mivel az adminok saját érdekeikhez voltak kötve akik vezették azokat.

A cenzúrált fórumra pofonegyszerű megoldás van ugye. Független hogy akkorára nőtte ki magát (pl az r/bitcoin) vagy kivágod az admint a rákba, vagy ha nem tudod akkor átköltöztök egy olyan helyre ahol szabadon tudjátok beszélni a kérdést egymás között. A bitcoin sorsát nem a vezető(k) fogják meghatározni, hanem az összes ember aki használja, illetve valamilyen érdek fűzi hozzá. Át is vándoroltunk az r/btc-re ugye, problem solved.

A Bitcoin XT egy gyors fork volt az eredeti Bitcoin Core-ból a hardkódolt 1mb limitet hardkóddal próbálta meg emelni 8mb-ra. (nem permanens megoldás de elnapolná egy jó darabig a kérdést, amire remélik megfelelő megoldást találnak majd)

A Bitcoin Unlimited már most megoldást próbál kínálni erre a két problémára, egy hogy minden felállított felhasználói node-on külön külön állíthatóvá teszi a block limitet. A másik hatalmas előny, hogy a rendszere demokratikus szavazást biztosít a vezető fejlesztő megválasztására és leváltására. Azaz minden második évben bárki aki felíratkozik (vagy akár anonym módon) szavazhat a vezetőre, és ha valami gubancnak nézne ki a dolog, le is válthatja ha elég nagy számban értenek egyet az emberek. Az első szavazás ma Január 15.én volt.

A Bitcoin Classic 2mb-ra tenné a hard limitet.

A BitPay Core szintúgy nagyon fiatal és kísérleti fázisban van, egyfajta dinamikusan változó, rendszer által kiosztott "limitet" próbál bevezetni.

Személy szerint az automatizált rendszereket szeretem amibe nem kell állandóan belenyúlni hanem maguktól működnek, de a BitPay Core megoldására azt állítják hogy a bizonytalan limit lehet hogy azt eredményezné hogy egyes bányászok esetlegesen elutasíthatnák a másik bányászok által kiadott blockokat, ami inkonzisztenciát eredményezne.

Így ha a jelenlegi felállást nézem a Bitcoin Unlimited megoldása még mindig a legoptimálisabb, azaz ameddig nincs jó megoldás a blocklimit biztonságos és konzisztens automatizálására, addig mindenki által külön megszavazott limit okés, plusz a fél maréknyi tejhatalmú kóder vezetőre is megoldás a demokratikus népszavazásos módszer.

Nyilván idővel egyre effektívebb megoldások is születnek majd a kérdésekre, és nem is lenne ekkora sürgősségi káosz mint jelenleg van, ha nem söprögették volna a problémát állandóan a szőnyeg alá. Btw aki a communityben van, az vágta már legalább múlt nyár óta hogy téma lesz ez az 1mb hard limit, amikor is megindultak az XT fork beszélgetések (meg az egész érdekellenes clusterfuckok utána vele).

Én személy szerint ha befektető lennék nem tenném fél életemet egyetlen rendszerre sem fel (szerintem egyik intelligens befektető sem lehet ekkora idióta), hanem látván hogy lehetőség van ismét egy konkurens "altcoin" kibontakozására, akkor inkább kihasználnám, ahelyett hogy le próbálnám erőszakkal verni.

Értem én amúgy az ellenzéket, azaz Bitcoin Core nézeteket is, túl rizikós nekik hogy megosztják magukat mivel már elért egy bizonyos stabilitást a jelenlegi rendszer és ha ezt megbolygatnák akkor megint zuhanhatna az ár, mint az MTgox esetében is pl, de bárhogy is nézzük az 1mb limitbe ütközés olyan mintha nagy mosollyal az arcukon vonattal egy falnak mennének. Semmi jóra nem vezet maradni ezen a sínen csak a szőnyeg alá söprögetni a problémákat, mivel így is úgy is összeomlik a rendszer amint mindenhova odaér a limit.

Ott a csomó limitációt áthidaló rendszer ami segít a problémákat legyőzni és továbbvinni az eredeti bitcoin ötletet, nem értem mit kell a befektetők miatt szarozni, mindenki érdeke hogy ne omoljon össze a rendszer hanem okosan továbbműködjön (felhasználók, bányászok, befektetők, stb), akinek van esze az áttranszferálja a pénzét a friss forkra, aki meg nem ért a millió leírt szóból az így járt. Darwin majd dolgozik.

Megnézem majd a befektetők vagy DDOS-ozó kínai bányászok fejét amikor semmilyen tranzakció nem megy át többé mivel megütik a blocklimitet, mennyit fog akkor érni dédelgetett Core pénznem ha nem lehet semmire használni többet, meg e érte a sok értelmetlen támadás faszság majd ahelyett hogy logikusan léptek volna oda ami működik.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



Épp ma kaptam amúgy rossz hírt (mármint nem csak én hanem rakat másik ember is) a Criptsy-től hogy "hivatalosan is" fizetésképtelen lett. MTgox lapot húzott ő is úgy fest, hogy meghekkelték, nem tudja mikor, nem tudja mitévő legyen, bankrupcy esélyes, bla bla. Azaz valószínű soha nem látjuk a rajta tartott pénzünket viszont. Cirka 5-6 BTCnyi zseton (2500 dolcsi) nálam is ugrott egyből.

Amúgy vágjuk hogy 2014 vége óta tudta a működtető hogy valami "bibi" van a rendszerébe (trojan-ra hivatkozott most), de azóta próbálta a szőnyeg alá söpörni és továbbra is fogadott befizetéseket, azaz már ezzel is hivatalosan is meglopta a klienseit. (elve egész nyilvánvaló hogy a tipikus belső korrupt lopásról van itt is szó és a "bevett" takarítási módokról is utána, szóval a kérdéses tolvaj maga a működtető)

Meglátjuk az FBI mit lép a dologra, a Criptsy is erre vár. Elméletileg a "tolvaj" nem mozdította az ellopott összeget sehova, így elméletileg nem tud az FBI sem hol keresgetni, gondoljuk a Cripsty is ezt reméli, és ha majd lecsendesedik a por, akkor majd egyszer megindul lassan használni azt. Nyilván van bőven tartalékzsetonja az mellett, nem siet hozzányúlni és potenciálisan felfedni magát.

Az élet persze megy tovább, a centralizált pénzváltók ideje lassan teljesen lejár, mivel bizonyítottan képtelenek nem átmenni korruptba egy idő után, és veszik a decentralizáltak át a pályát.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



Tegnap éjjel félig józanul már írtam egy pársoros választ, de arra nem nyomtam mentést, valószínűleg elvből, mert ugye az ember részegen ne próbálkozzon komolyan fogalmazni... A végén még érthetetlenül és artikulálatlanul beszél :D

Szóval, a pasi elsősorban azért nem gondolja befektetésre valónak a bitcoint, mert szerinte ez még mindig csak egy kísérlet. Mindenki csak annyit tegyen bele amennyit nem fél teljes egészében elveszteni. A kockázati befektetés is befektetés, ugyanakkor aki olyat csinál az értsen is hozzá. Biztos befektetéseket keresőknek erősen ellenjavallot a bitcoin, ezt akarja mondani.

Másrészt sommáztad, amit ő is írt. Lehet, te nem látod vészesnek a dolgot, meg inkább középre helyezted magad a szembenálló álláspontok között, de a felvázolt tényállásod ugyanaz, mint a linkelt cikkben. Patthelyzetben van a fejlesztés, és bár látszik a kiút, nagyon lassan történik a döntéshozás, miközben az ünnepi dömpingben órákat-napokat késtek a tranzakciók, tehát nagyon nagy szükség lenne mostmár a block limit emelésére.

Valamint a bukás alatt ő egyfajta ideológiai bukásról (is) beszélt. Decentralizált, szabályozásoktól mentes pénzügyi rendszerről álmodoztak egyesek. Ez egyfajta shit gets real momentum néhányaknak. A Bitcoin ma már minden csak nem az, és nem is lehet az. És az sem segít, hogy a szemben álló felek anyaországai között, tehát Kína és USA között (ez most erős egyszerűsítés, tudom, mea culpa, de az érdekek ebben a két pontoban koncentrálódnak) állandó az internetes csatározás, aminek a leírtak alapján a Bitcoin ellenőrzése is része lett.



Decentralizált, szabályozásoktól mentes pénzügyi rendszerről álmodoztak egyesek.

ezt teljesen megertem en is, es a vege ez is lesz. De a "programozast" nem tudod algoritmussal megirni. Legalabb is amig az (valamilyen normalisabb fejledtsegu) AI-t fel nem talaljak addig maga az ember meg mindig effektivebb lesz erre a celra.

Amig frissiteni kell a kodot mivel uj igenyek, vagy egyeb jelentesek erkeznek, vagy epp vilagi valtozasok vannak epp tortenoben, addig nem tudod a kodolas reszet kikerulni, es ezaltal az utolso emberi tenyezot a rendszerben.

Magara a block nagysagra szabajozasara mar most vannak kiserleti megoldasok, es szerintem rovid idon belul mukodhetnek is majd, ha a tesztelgetes alatt ugy bizonyul nem lesz gond ebbol a node-ok kozott. Azert kell ovatosan banniuk minden "radikalisabb" friss fejlesztes beintegralasaval, mivel nem tudjak potencialisan mit torne be a kodban egy masik helyen, egy varatlan kombinacioval.

Addig meg jo a szukseg eseten kezzel csavarhatos modszer.

Satoshi kodja anno kozel nem volt tokeletes. O csak egy mukodo elmelettel alt elo, amit az idovel azota csomo alkalommal foltoztak es fejlesztettek.

Es ja, a Bitcoin tortenelmeben tobb hard fork keletkezett mar ilyen olyan okokbol, es mindig ment az elet azok utan is tovabb. Attertek az emberek arra a forkra amelyik logikusabbnak tunt es nyomultak azzal.

Ezeket foleg egyik core fejlesztonek nem kellene magyarazni. De ugye lattuk hogy eleve megesik az is hogy egy fejleszto nem ert ideologiailag mindenben egyet a masikkal, mint jelen esetben pl.

Csak mig a cegben ki tudod rugni az ilyen embereket a jatekbol, a bitcoin nem ceg hanem open source projekt, itt kicsit mashogy fognak alakulni az esemenyek ha feluti ilyesmi a fejet magasabb helyeken. Ami nem azt jelenti hogy itt ne tudnanak elsimulni idovel ezek a kerdesek, hanem azt hogy mas a levezetesuk, szemben a ceges kirugasos modszerrel.

Valamint a bukás alatt ő egyfajta ideológiai bukásról (is) beszélt.

je ki gondolta volna hogy amig vannak centralizalt csomopontok a kerdesben, azok korrupta valhatnak? Kezhetjuk a decentralizalt penzvaltok kialakitasaval a MTgox es most a Cryptsy esetevel, vagy epp amint latod a programozoi garda krizissel ami epp most megy, es annak a "decentralizalasaval".

A bitcoin eseteben nem egy problema merult fel regebben sem, es mindegyiket felismertek (neha elobb, neha kesobb), aztan dolgoztak rajta hogy effektivebben legyen kialakitva az a resze.

Decentralizált, szabályozásoktól mentes pénzügyi rendszerről álmodoztak egyesek. Ez egyfajta shit gets real momentum néhányaknak. A Bitcoin ma már minden csak nem az, és nem is lehet az.

mondod esetleg te vagy epp a kerdeses butthurt fejlesztonk aki amolyan "ne veszekedjetek mar naaaa" tipus ahogy kivettem. Viszont amig van fejleszto es felhasznalo, a bitcoin elete megy tovabb. Es van egy rakat erdekelt felhasznalo, es fejleszto is.

Ha az emberunk nem szandekozik belesegiteni a hozzajarulasaval, majd csinalja mas.

Amugy itt nem latok nagy "csatarozast", vagyis ha van is igen rovid lesz. Van par idiota kinai aki fejjel megy a falnak es amint elerik a blocklimitet, akkor az jelenleg feltornazott erteke a bitcoinnak 0ra fog leesni, mivel egyuttal hasznalhatatlanna valik, mivel nem fog tudni senki kereskedni normalisan vele. Nem tudom mit remelnek tenyleg, mivel ez evidens, mindenki ezert is porobalja forkolni a patchelt kodot. Vagyis tudom mit remelnek, addig huzni a halasztast amig csak lehet, azaz ha kell mestersegesen limitalni a bitcoin novekedeset, mestersegesen limitalni es cenzurazni az alternativ forkok jelentoseget, csak azert hogy amig megvan az erteke a jelenlegi bitcoinnak addig kihuzzak a maximum dolarokat belole. De megint mondom mire alapozzak hogy ez mukodni fog? Ki a franc fog milliard mennyisegu bitcoint vasarolni toluk (dolcsiert vagy mas penznemert) ha vagjak hogy pl par honapon belul semmi erteke nem lesz mivel a kinai befektetok exit plan-t akarnak maguknak? Ha viszont megtartjak a coinjaikat, ugyanugy ertektelen marad, mivel amint atternek az emberek a masik fork-ra, az lesz ertekes, emez meg 0ra esik.

Na ezeken a par kinain felul meg vannak az alternativ megoldast kinalok, amelyekre atter lassan de biztosan a tobbi normalis ember, es folytatjak a lepeseket ahol a fejlesztetlen es limitalt bitcoin fork megrogyadt.

Es amugy mar most elarulhatom hogy ahogy novekszik majd a bitcoin a vilagon, ugy lesznek egyra hatalmasabb ideologiai es erdekbeli vitak is a vilagon vele kapcsolatban. Mivel egyre tobb (kulonbozo) hozzaallasu ember fog vele kapcsolatba kerulni, es egyre tobb erdek fuzodik majd hozza. Ez az elejetol fogva varhato teny volt.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



amugy

http://bravenewcoin.com/news/30-top-banks-and-mike-hearn-have-now-joined...

szoval ennyire erdemes hinni az alaknak hogy gloom and doom van. Neki nyilvan az lenne a legjobb ha a "kozos" bitcoin meghalna mivel eladta a lelket es osszedolgozik a 30 legnagyobb bankkal, es egyutt probaljak fejleszteni a sajat verziojukat amit kontrollalhatnak utana. :)

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



Mondjuk itt is biccseli a bitcoint és a cikk szerint nem is a bitcoinon dolgozik a konzorciumban.

Hogy röviden kifejtsem, hogy miért nem működhet egy széleskörű decentralizált és szabályozatlan, liberális platform: azért, mert emberek vagyunk, sokfélék, természeti adottságainknál fogva nem egyenlőek, és gyakran nem ráció által vezérelt, önpusztító döntéseket hozunk. Lásd a Bitcoin jelenlegi problémáját. Egyik oldalon a fejlesztések akadályozása, a másik oldalon az önkényes, kvázi centralizáló, külső érdekeket szolgáló fejlesztések egyaránt a rendszer ellen hatnak, egyenként és együttesen is.

Hozzád hasonlóan liberálisnak tekintem magam. (A szó jó értelmében, mert a történelem során a liberalizmus nevében sok olyan konstrukció napvilágot látott, aminek az egyén szabadságához köze nem volt.) Ennek ellenére, felülről nézve, egy olyan hatalmi rendszerben, ami egyenlőtlen pólusokon összpontosul, egy liberális alapokon működő alrendszer legfeljebb játékszere, spontán kialakuló, szórakoztató fehéregeres kísérlete lesz a hatalmon levőknek. Ha hasznosnak tűnik, akkor ki fogják sajátítani, megvannak hozzá az eszközeik. Alulról nézve a pelyhedző bitcoin rendszert azt látni, hogy a döntő pozícióban levők nem tudnak ellenállni a külső hatásoknak. Nincs meg az önfegyelme a szereplőknek, és ez aláássa a rendszer működését. A darwinista szabályozás nem garancia a rendszer megmaradására.

Ettől függetlenül a hiszek és teszek az egyének minél nagyobb szabadságáért, mint ideálért, mert életem során arra a következtetésre jutottam, hogy akkor tud az ember legkreatívabb lenni, ha szabad, és a társadalom akkor tud a legjobban fejlődni, ha kreatív, animált, tevékeny egyedek alkotják. Remélem, hogy kitalálnak olyan matematikai elvet, amivel ténylegesen megvalósítható a fiskális szabadság. Erre nagy szükség van a jelenleg döntő arányban egypólusú, dollár által ellenőrzött világgazdaságban. A Bitcoin, a leírtak alapján, egyszerűen nem alkalmas erre. Emelhetik a blockchain méretét, de ha nagyságrendekkel növekedne a használata, a nem is olyan távoli jövőben tranzakciónként GB-okat kellene megmozgatni.

Szóval a Bitcoin széleskörű elterjedésének ellenfele a jelenlegi világrend, a szereplők hozzá nem értése, a kapzsiság és a fizikai korlát. Kérlek értsd meg a szkepszisemet :)



Szédült Simon mondta a cukrásznak a vásáron:
Ide a sütikkel, vagy átkúrom a fejed a palánkon.

When people get too chummy with me I like to call them by the wrong name to let them know I don't really care about them. - Ron Swanson



Mostanában melyikbe érdemes befektetni? (Bányászni gondoltam a cégnél, ott simán lenyelné a gyár az áramot, vannak olyan gépek, amik fél Paksot lenyelik :D)



Hát ezt nehéz megmondani, mert attól is függ mivel akarsz csákányolni.

Bitcoin (BTC) - Árfolyam $2500-$3000 közötti
Már csak Asic miner gépekkel lehet bányászni, de úgy se éri meg, mert a gép ára se valószínű, hogy visszajön. Mással pedig nem érdemes. Lehet, de nem érdemes. Tényleg nem.
Egyébként most augusztusban lesz a kettéválása a BTC-nek. Jó ideje megy a huzavona a kínai "bányász kolóniák" és a BTC fejlesztői között. A lényeg, hogy bevezetnek egy másik crypto coint Bitcoin Hash néven és fene tudja mi lesz az árfolyamokkal.

Ethereum (ETH) - Árfolyam $180-$300 közötti - Júniusban volt egy csúcs és $400-ig is felment.
Az egyik legjövedelmezőbb és legbiztosabb ALT Coin a BTC után. Egy egyetemről kibukott orosz diák készítette és úgy tűnik lesz jövője. Olyannyira, hogy nem csak tranzakciók bonyolítására akarják majd használni, hanem sok más területen is. A Microsoft, Toyota, JP Morgan és az ING stb. már egy szövetséget is létrehozott, hogy tető alá hozzanak egy használható megoldást ETH alapokon. Ha globálisan el tudna terjedni, akkor sikerülne valami egészen jót kihozni belőle.
A bányászatra visszatérve jelenleg AMD és NV kártyákkal is bányászható. NV oldalon csak 1070-ig, mert az a fölötti kártyákon a más típusú (GDDR5X) memória miatt nem fut elég hatékonyan a script.

Zcash (ZEC) - Árfolyam $150-$300 közötti. Júniusban volt egy csúcs és $420-ig is felment.
Az ETH mellett a 2. legjövedelmezőbb ALT Coin. Bányászható AMD és NV kártyákkal is egyaránt. NV kártyákkal jobban lehet, ezért ha full NV kártyás a rendszer akkor csak ezt érdemes.

Aztán ezek mellett létezik egy csomó más kisebb árfolyamú ALT coin amit lehet ETH bányászattal együtt számoltatni a GPU-n. Vannak Dual Miner scriptek amik képesek 100%-on hajtani a kártyákat. Tehát full speed ETH bányászat mellett még van erőforrás pl. PascalCoin-t is farmolni.

A témához kapcsolódó hasznos linkek:
Mit érdemes bányászni kérdésre - https://whattomine.com/
Calculatorok. Megéri, nem éri meg? - https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/
Kereskedésre, eladás, átváltás - https://poloniex.com/exchange és https://www.kraken.com/

Én jelenleg bent a cégnél 2db GTX 1080-al csákányolok ZEC-et. Június eleje óta fut a dolog és most tartok ott, hogy az egyik kártya ára már fogjuk rá, hogy visszajött (persze volt egy kis tőzsde is a dologban). Természetesen teljesen ingyen, hűtött szerverteremben van a gép. Otthon senkinek sem ajánlom, mert a profitból még lejön a villanyszámla és szép hőséget is tud termelni.

Az viszont észrevehető, hogy nehezedik a történet és egyre lassabban érkeznek a kifizetések. Nagyon elterjedt mindenki számára és nehéz megjósolni meddig lehet még tartani a tempót. Én teljesen komolytalanul állok a dologhoz és nekem mindegy mikor térül meg a két kártya, de sokan nem így vannak ezzel.



http://hvg.hu/tudomany/20171020_pirate_bay_kriptopenz_monero

Van még olyan, aki nem használ adblockot?

Mi voltunk azok, a Vándorok.// Kik sohasem nyugszanak. / Kik sohasem haltak meg. / Kik sohasem éltek.



Na tessék, már a kalózok sem tisztességesek...

Amúgy AdBlock ide vagy oda, kibaszott felugró ablak reklámmal (vagyis megnyíló új) nálam előfordul néha, habár roppant ritkán látogatom az oldalt, csak UFC-t töltök onnan. Azt is csak azért, met máshol tudomásom szerint nem elérhető. De ha mégis, jöhetnek a tippek! :D

Non serviam



hát ha nem lenne adblock én inkább áldoznék egy pici processzort mint hogy reklámokat nézegessek

Everyone wants to shine like a diamond, but no one want to get cut



A vicc az, hogy nekem nem volt, de a TPB mostanában tényleg pörgette a procit rendesen (na meg a Youtube is elmehet a büdös picsába a kurva hangos magyar reklámokkal), szóval próbából feltettem, és elmúlt. Ez kb. két hete volt, szóval akkor biztos nem olyan hiperújdolog ez náluk.

Ha olyan kommentet látsz tőlem, amit kevesebb, mint 5 perccel korábban posztoltam, ne olvasd el, mert még írom.



implying ugye hogy a reklamok altlanos kinyirasa mellett nem blokkolom az ossze javascriptet is a random oldalakon, es nem csak kezileg kivalasztottakat engedem futni.

Ugyanugy ahogy a reklamos esetben en fogom kivalasztani hogy milyen contetet szeretnek latni es azt hogyan fogyasztani, a hatterben levo funkciok sem kulonbek ennel a szamomra.

Itt az RW-n is tipikusan ki tudja milyen hatterscripteket kellene futtatnunk minden beagyazott oldalnal, aztan ha epp ilyen faszsagokon tornek a fejunket mint a TPB-s arcok is, itt is beszophatnank.

Pont ezekert (es az esetleges jovobeli hasonlo faszsagok miatt) programoztam viszont ugy az egesz meset, hogy direkt beagyazas helyett dekonstruktalom szerver oldalrol az osszes linkelt anyagot, es kliens oldalra csak direkt linkeket engedek mar ki, mint kep mint video eseteben, semmilyen javascriptes 'middleman' player nincs a jatekban.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



Én nem használok ilyen szarokat. A szemem simán kiszűri már a reklámokat, komolyan sok észresem veszem.

ShowHide spoiler #


Még mindig jobb, mint mikor a barátnőm anyám sms-ére azt hitte, hogy szeretőm van.

"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."



Látom haldoklik a Bitcoin megint. :D

A szokásos árfolyam-ingadozásai mellett októberben épp jelentősen erősödött a legnépszerűbb kriptopénz, a bitcoin. A hónap során több mint 40 százalékot erősödött a Coindesk alapján hétfő reggelre 6100 dollár felett járó bitcoin, írja a Portfolio.
Az évet még ezerdolláros árfolyam alatt indította a bitcoin, azaz kiugróan jó megtérülést hozhatott azoknak, akik épp jó időben kockáztattak vele. Persze a múltbeli árfolyamok semmilyen garanciát nem jelentenek arra nézve, hogy bármennyit is emelkedni fog a pénzhelyettesítő árfolyama a későbbiekben.
Vasárnap új csúcson is járt az árfolyam, 6300 dollár fölé is emelkedett aznap este. A lap a CNBC felmérésére is hivatkozik, ami szerint az olvasóik közül a legtöbben már 10 ezer dollár feletti árfolyamot is elképzelhetőnek tartanak.

http://index.hu/gazdasag/2017/10/30/megint_kilott_a_bitcoin_arfolyama/



Pöcsöm se érti már ezt, főleg úgy, hogy Kína 1-2 hete bejelentette, hogy betiltja a Bitcoint és egyéb kriptovalutákat a tőkekiáramlás megfékezésére.



Egy decentralizált virtuális, kvázi internetes pénz betiltása egy érdekes folyamat lehet. Minden esetre ha valós a kínai hatóságok fellépése, akkor a maffiának WOW aranyat bányászó farmerek is éhen fognak halni? És a többi, már meg sem számolható mennyiségű kriptovalutát is, mind egy szálig? Az a vicc, hogy mióta ugyan ezt az oroszok bejelentették naponta jön szembe egy befektetési hirdetés egy ruszki manustól, akinek az egyik legnagyobb nem SoC alapú bányácskája van, YouTube-on, Google Sens-en, mindenhol.



Kínában tudják szűrni az egész netet elvégre. Mivel ez rohadt nagy érvágás az államnak, így nem hiszem hogy ráhagynák a dolgot. Ugye itt arról van szó, hogy kínából a pénzt csak valami nagyon kemény adók mellett lehet kivinni, ezt viszont a bitcoinnal megkerülik.

Oroszokat annyira én se veszem komolyan.



Most jött szembe YouTube-on egy TerraMiner hirdetés, ahol az az egyik hivatkozási alap, hogy a kínai áram a legolcsóbb a világon, ezért vannak ők Shaoguan városába települve. :D



Eközben egyes trade-exchange oldalakon 10k dodó feletti árfolyamon pörgött a BTC. Májusban 2k dolláron pitypangozott és onnantól csak növekszik és öntik bele a pénzt.

Két hete rendeltünk 3 db S9 Antminert, mert ezt már nem lehet halogatni. Elvileg jövő január közepe vége felé fog megérkezni a cuccos. Kell még 3 db spéci táp aztán mehet a menet.



Ha ingyen van az áram és barátkoznék a bányászkodással, de mindegy hogy bitcoin vagy vmilyen altcoin, merre érdemes nézelődnöm rig után?
Úgy értem, hogy bitcoinra vannak kis kompakt minerek, de pl. monero-ra (CPU based) meg nem.

REWiRED - Kutyus felfedő szétszéledés - 2014-2057 © Minden Jog Fenntartva!
Virtuális valóság és Kecskeklónozó központ - Oculus MegaRift - PS21 - Mozi - 4D - Bajuszpödrés
Médiaajánlat/Borsós Brassói Árak
Rohadt Impresszum!