Attol fugg, meddig ertelmezzuk a project scope-ot. :) Van 2 hardver komponens is, amiket meg soha nem lattam es szerintem az 5 fejlesztoi site-bol max ketton fordult meg alpha eszkoz. Bar egy virtualis linuxon futo nodejs emulator baszassal szopok mar ideje, az mar majdnem olyan, mint a hardver :)
A mi szuken ertelmezett projektunk meg egy vekonykliens GUI a C# desktop vastagklienshez es C++ firmware-hez. Ugy leptunk be feature complete stadiumba, hogy utolag derultek ki feature-ok a vastagkliensben, amiket supportalnunk kellett volna (ha tudtunk volna a letezeserol).
Nyilvan nem egy Visual Studio meretu project, de amugy pont a Visual Studiot modellezzuk nehol mukodesben.
Végigvittem félhobbiból egy háromplatformos Xamarin fejlesztést is, ezt is nulláról a storeokig.
Elég fájdalmas, majdhogynem vedd mindháromból a legrosszabbat kategóriás. Persze natív iOS fejlesztésnél _talán_ még így is jobb.
Google találat semmire nincs, ha van, akkor known issue, fél éven belül nem javítjuk, csinálj custom renderert, stb.
A végére már egész otthonosra szoptam, jobb guideot tudnék írni róla, mint bármi ami a neten található doksi. Mindez 4200 USD per dev / év.
Utólag persze már minden szebb. Szinte. Mert azon, hogy az applestore mekkora egy gyászos foshalmaz, az leírhatatlan továbbra is. És nem csak ahhoz képest, hogy a windowsstoreon már egy napon belül pikkpakk kijut, lájtosabb lett a process, mint a droidos, hanem hogy amilyen szép végfelhasználói termékek vannak almára, annyira szánalmas az összes drótozás ami mögötte van. Négy nap kőkemény szopás volt a persze csak mac-en külön natív xamarin studióból a szokásos szarkalács XCode-on át kijuttatni a storeba a cuccot úgy, hogy korábban már egyszer végigszoptam a processt, tehát ismertem a járást. Siteok között egymásba keresztbelinkelős token fájlok, követhetetlen felületek, szétszopatós, pixelre, karakterre egyező embeddelt következetlen képrequirementek, amiket nyilván aztán semmire nem használ amúgy, töltsd fel újra majd itt is, és még jól fel is szorozza méretre. És a végén egy több hetes értelmetlen jóváhagyási process megkoronázza, elhomályosítva minden szopást, amit előtte a Xamarin adni tudott neked - pedig nem volt kevés, igyekeztek a srácok. Hát így kell ezt.. :Đ
Egy doboz Rivotril beszerzése után javaslom csak, azt el lehet rágogatni mellette, 3x2 naponta. 8)
phonegap az html alapú, szal egész más ugye. annyi erővel mehet sima bootstrapes adaptív render és csók.
Xamarin-ban már az ára is erős, ha nem kell ájfónos verzió, akkor egyértelműen standalone megoldás a két platformra.
Ha már mind3 kell és van pénz X-ra, akkor attól függ, mennyire kell custom felület hozzájuk.
Xamarin specifikus XAML-ben kell megírni, ha custom renderer kell, azt is, csak a natív xml szintakszishoz közelibben.
Custom renderer nekem a térképhez kellett, mert ha a fekete alapon fehér szöveg nem felel meg, mapnál semmiféle customizáció nem támogatott a közös designban.
A másik ami custom lett volna teljesen, az swipe-pal lapozható page. Az WP8-ban ugye alapból aszinkron PivotPage, Androidon paging adapteres ViewPager, iOS-en meg nem is tudom már, vmi monotouchos geci ha jól emlékszem. Nem is vágtam bele, inkább megoldottam másképp, mert ezek alapból szopók, annyit nem ér.
Na megfogalmazom közérthetően: négy projekted van, egy a közös, többi a custom. Monoban kúrja le a többire, úgyhogy lesz vagy +20-40 mega az app alapból iOS meg droidon ha jól sejtem a csatolt FW miatt, nem is próbáltam ki helloworldben. Ha más nem is, de a Viewmodellek közösek lesznek mindenképp, tehát a logika, ez már egy gecinagy előny. Aszinkron MVVM lesz belőle WP8-on, és bármi megy amit a C# tud és a mono is, tehát pl. Linq is szarásig. Tehát ha hangsúlyos a logika, akkor megéri, ha csutkára az adott platformra optimalizált felület kell, akkor nem.
Ami vicc kategória: a fickó embedded resourceból olvassa a képeket a közös projectből egy sima xaml-ös converterrel. Azaz ezzel a módszerrel nem kell bekúrni a három platform projectbe, ami amúgy szopóroller, hanem egy helyről megy minden. A legszebb, hogy kezel mappaszerkezetet és tetszőleges fájlnevet, amit az Android amúgy alapból nem tud és nem is oldja meg senki, ez meg viszi így. És a legszebb, hogy a csokker nem jött rá, hogy megoldott véletlen egy oylan problémát, ami vérszopó droidon és nem támogatja semmi :D (Persze a Page class Backgroundimage propertyje pl. nem támogatja, mert path-t vár, de whatever, bekúrod image-ként és bye - ilyen és ehhez hasonló apró kis taposóaknák jönnek hegyekben.)
Szal mindenre van megoldás, csak kérdés, hogy mennyi idő, mire kicsiszolod, mert help az neten úgy ánblokk nincs kb.
Nalunk is van ios+android fejlesztes, demo jelleggel jatszott kollega Xamarinnal, egy apro projectet letolt vele, aztan kuka. Itt az ara nem erdekes, de az lett a vege, hogy amugy is csomo platform kod kell, akkor meg erdemes azt normalisan megcsinalni.
Mas kerdes, hogy szerintem Objective-C miatt azota mar meggondolta magat, hajat kitepi :D
Áldom szerencsémet, hogy PHP-t olvasok naphosszat. Ja, nem. :D
Visszasírom én a c# + Visual Studio kombót, és bár pár dologban a PHP Storm tényleg jobb, de kód szinten mindörökké c# inkább, vagy vissza az elődökhöz és C/C++. Igen, én szeretek C-zni is. :D Igaz, legutóbbi toolomban nagyon kapóra jött a c# linq....
Most of the Apache Foundation's projects—including Allura, Derby, Directory Studio, the Apache HTTP server, Hadoop, OpenOffice, Solr, and Subversion;
The Mozilla Project's Firefox, Thunderbird, and FireFTP;
The Evolution and Open-Xchange mail clients;
The Drupal and WordPress content management systems;
The Eclipse, Aptana, Komodo, MonoDevelop, and NetBeans integrated development environments;
The VLC, Audacious, Banshee.fm, Helix, and Tomahawk media players;
The Reaver WPS Wi-Fi hacking tool;
and a host of games, utilities, and other applications.
Na igen, az Objective C az apples fejlesztői szarkalács egyik fontos része. :Đ
Abban kéne tolnom én is inkább egy szakállas buziként innám az ihatatlan szárfuck káfét egy almás laptoppal, ami még a pendrive-ról se tud olvasni, nem csodálom, hogy beáll az agyhalál.
komolyra fordítva ez pont akkora fos mint a PhoneGap. de igazából csodára kár számítani bármelyiknél, tudni kell a határait, meg melyik mire jó. pl. ha lábon akarod lőni magad, arra is van sok ideális eszköz.
a legalja egyébként, hogy ha megnézed az appcel, a PGap, meg a Xamar oldalát, mind uazzal a kommersz bootstarp sablonnal jön ki. na ennyire innovatívak pont. :D ha belenézel vmelyikbe és megszopod, utána gyanakszol, hogy nem uaz a cég e mind, csak átszkinezték a weboldalt ;DDD
PRO
- PhoneGap-pel ellentétben és Xamarinhoz hasonlóan native-ra fordítja, tehát nem a hulladék Apache Cordoba utat választja. Az első amit megkerestem ez volt, mert ha nem ez van be is zárom ott helyben végleg ugye.
- Az alap acc occsó.
- Helloworld appot gyorsan összedobsz benne
CON
- (A 700k fejlesztő annyira nyilvánvaló ordenáré kamu, hogy nem is mennék bele.)
- Eclipse IDE-re hegesztették rá
- A weboldalukon kizárólag videó van mindenről, még arról is, hogy amúgy mi a geci ez, tehát csak más oldalakon van esélyed keresni bármire is. Webes találat alig van rá, ami doksi van, az generált semmitmondó, még a Q&A-ben is fórum jön be kismillió bugreporttal.
- Js-be kell hegeszteni. MAC only van egy kevésbé gyász Alloy nevű saját nyelve, ami drága és per developer, és amúgy is fuck no.
- MVC template-es, aszinkron MVVM-es appot fejleszteni no way, azaz hiába csinálják meg a WP8-as supportot, egy useless shit lesz garantáltan.
- De mindez mindegy is, mert symbol-ból fordított a natív API-ra, azaz amit a hardver specifikus dolgokból nem tud - márpedig a fórumok szerint könnyebb keresni, hogy mit tud, mint amit nem - akkor azt be is buktad (Xamarinnal ellentétben, ahol fallbackelhetsz ilyenkor natív megoldásra, de még továbbra is C#-ból.)
- A nyilvánvalóan fizetett hírdetésként megjelenő blogokon kívül csak olyan review-t találtam, amiben az jött ki, hogy nem használná semmiképp, hacsak nem olcsó helloworld kell pár gombbal. Mondjuk a fentiek alapján meg is lepődnék, ha nem ez lenne.
Nem számítok csodákra, a Xamarin-os módszer lenne igazából a nem alapban halott megközelítés, csak azok meg vállalhatatlan árazást használnak és ennek ellenére olyan kis fejlesztőcsapat tolja szerintem, amivel előbb szűnik meg a smartphone, mint hogy abból egy jó eszköz váljon. Mind1, valaki hátha befut mellékvágányról, de hogy ez nem, az is biztos. Azért köszi, erről a cuccról nem is tudtam.
Az egyetlen igazán ígéretes natív multiplatform cucc, amire emlékeztem - igaz "csak" BI - az a Datazen volt, gondoltam ránézek arra is hol tart épp. Erre LOL, eléggé ráéreztem, épp most megvette a Microsoft, mi a picsa? o_O
De nem vitatkozom, mert még csak Androidra fejlesztettem kisebb alkalmazásokat, szóval tuti jobban képben vagy.
WP8 támogatása meg béta. (Bár, hogy ki használ WP-t az számomra rejtély. Annál szarabb nem volt, amikor az előző cégnél azt kellett használnom. Szerencsére csak havonta max egyszer 5 perc erejéig volt muszáj.)
Ha van kedved kipróbálni azért érdekel, nekem erre tuti nem lesz indíttatásom, de más farkával szívesen verem én is a csalánt, ha te szopsz vele, mit veszthetek ugye.. ;)
#A legnagyobb szopó amúgy mindig a plafform specifikus hardver közeli rész, azaz az általam fent említettekből pl.:
1.) Legyen aszinkron MVVM-es, azaz a modellre van rábindolva two way minden logika, és az eseménykezelés sosem szinkron, elvégre nem weboldalt gyártunk, hanem natív appot, mini desktop feeling.
2.) Csinálj jobbra-balra swipeolható oldalakat mindhárom platformra közös kóddal.
3.) Kérdezd le a GPS-t, és térképen jeleníts meg a pozíció alapján pin-eket
3/a) saját plusz grafikus layerrel
3/b) a pineket teljesen kicserélve custom grafikára
3/c) a pinekre kattintva saját logika fusson le
4.) Generikusan olvasson/mentsen local storage-re
Ha ez megvan egy kóddal, akkor király. Ha custom kód kell platformonként, akkor 'nyátokat. Ha meg sem valósítható, akkor kuka az egész. Na most az a gyanúm, hogy itt a fentiekből a fele nem megy, a másik felére meg lefejlesztheted a fél világot. :/
erős hardverrel vett cuccot kell venni elsőnek és az alapján összehasonlítani.
droidot se az alapján hypeolják, hogy megvetted azt a halmozottan hátrányos helyzetű 8 ezer forintost, amit a gyártó, majd még a szolgáltató is széthekkelt, mert még majdnem működött.
Androidnak persze, hogy eros hardver kell, mert ilyen szempontbol egy szar. Masik platformoknal ez kevesbe marginalis kerdes szerintem.
Bar mindegy, nekem innentol a fo szempont a leveheto hatlap/cserelheto akksi. Foldhozbasznam a HTC One-t ha most epp lenne keret uj telefonra, tobbet ilyet soha.
(mondjuk basztam mar falhoz, azt hatarozottan jol birja :)
szifonból gondolom nincs budget, droidnál és WP8-nál releváns.
gyereknek vett droidos teló alapján inkább a telefonálásról is lemondanék pl. annyira trágya.
jó, tudom persze, hogy céges telónak nem adnak lumiából se 930-ast..
én zte blade 3-at vagy mit pár éve, nem tudom, hogy gyors e vagy lassú, de az az oprendszer bazmeg, mintha feldobták volna a gombokat és menüpontokat a levegőbe és ahogy lesett úgy ragadt volna oda annyi logikát találok benne. a háttérben persze biztos geci ergonomikus annak, aki számít rá, hogy pont ott lesz valami, de én nem látok több logikát benne, mint anno a parasztnokia/siemens/samsung telefonok menüinél. semmi egységesség, igazi tescós kínai feeling. elhiszem, hogy többet tud, de elég cigány módon van azért prezentálva.
de amióta fejlesztettem rá, sokkal szimpatikusabb a droid az iOS-nél, mert a store-nál gond nélkül felmegy akár egy raklap szar is, nem kötözködnek, és ez a nyugalom kicsit kompenzál az összképen. :)
nekem az, hogy kibasznám az ablakon, főleg mikor a fájlokat kellett átstruktúrálni, és egy kurva tree sturkturet nem találtam a finderben, csak nem az enyém volt a gép szerencsére, így megúszta.. ;DD
Attol fugg, meddig ertelmezzuk a project scope-ot. :) Van 2 hardver komponens is, amiket meg soha nem lattam es szerintem az 5 fejlesztoi site-bol max ketton fordult meg alpha eszkoz. Bar egy virtualis linuxon futo nodejs emulator baszassal szopok mar ideje, az mar majdnem olyan, mint a hardver :)
A mi szuken ertelmezett projektunk meg egy vekonykliens GUI a C# desktop vastagklienshez es C++ firmware-hez. Ugy leptunk be feature complete stadiumba, hogy utolag derultek ki feature-ok a vastagkliensben, amiket supportalnunk kellett volna (ha tudtunk volna a letezeserol).
Nyilvan nem egy Visual Studio meretu project, de amugy pont a Visual Studiot modellezzuk nehol mukodesben.
Regen minden jobb volt.
volt egy apro projektem, ahol ilyen sz@rt kellett kendacsolni
meghult az ereimben a ver, mikor jeleztek, hogy tovabbi igenyek varhatok :(
Parizer forever.
Végigvittem félhobbiból egy háromplatformos Xamarin fejlesztést is, ezt is nulláról a storeokig.
Elég fájdalmas, majdhogynem vedd mindháromból a legrosszabbat kategóriás. Persze natív iOS fejlesztésnél _talán_ még így is jobb.
Google találat semmire nincs, ha van, akkor known issue, fél éven belül nem javítjuk, csinálj custom renderert, stb.
A végére már egész otthonosra szoptam, jobb guideot tudnék írni róla, mint bármi ami a neten található doksi. Mindez 4200 USD per dev / év.
Utólag persze már minden szebb. Szinte. Mert azon, hogy az applestore mekkora egy gyászos foshalmaz, az leírhatatlan továbbra is. És nem csak ahhoz képest, hogy a windowsstoreon már egy napon belül pikkpakk kijut, lájtosabb lett a process, mint a droidos, hanem hogy amilyen szép végfelhasználói termékek vannak almára, annyira szánalmas az összes drótozás ami mögötte van. Négy nap kőkemény szopás volt a persze csak mac-en külön natív xamarin studióból a szokásos szarkalács XCode-on át kijuttatni a storeba a cuccot úgy, hogy korábban már egyszer végigszoptam a processt, tehát ismertem a járást. Siteok között egymásba keresztbelinkelős token fájlok, követhetetlen felületek, szétszopatós, pixelre, karakterre egyező embeddelt következetlen képrequirementek, amiket nyilván aztán semmire nem használ amúgy, töltsd fel újra majd itt is, és még jól fel is szorozza méretre. És a végén egy több hetes értelmetlen jóváhagyási process megkoronázza, elhomályosítva minden szopást, amit előtte a Xamarin adni tudott neked - pedig nem volt kevés, igyekeztek a srácok. Hát így kell ezt.. :Đ
Egy doboz Rivotril beszerzése után javaslom csak, azt el lehet rágogatni mellette, 3x2 naponta. 8)
akkor mit javasolnal? nagyon biztam a xamarinban
inkabb irjam meg nativ droid + winphone-ra?
vagy js + html5, phonegappal?
oszinten szolva kezd a tokom tele lenni a fejlesztosdivel, veszek is egy lottoszelvenyt
es utana csak hobbiprojekteket tolok, szigoruan pc-re
Parizer forever.
phonegap az html alapú, szal egész más ugye. annyi erővel mehet sima bootstrapes adaptív render és csók.
Xamarin-ban már az ára is erős, ha nem kell ájfónos verzió, akkor egyértelműen standalone megoldás a két platformra.
Ha már mind3 kell és van pénz X-ra, akkor attól függ, mennyire kell custom felület hozzájuk.
Xamarin specifikus XAML-ben kell megírni, ha custom renderer kell, azt is, csak a natív xml szintakszishoz közelibben.
Custom renderer nekem a térképhez kellett, mert ha a fekete alapon fehér szöveg nem felel meg, mapnál semmiféle customizáció nem támogatott a közös designban.
A másik ami custom lett volna teljesen, az swipe-pal lapozható page. Az WP8-ban ugye alapból aszinkron PivotPage, Androidon paging adapteres ViewPager, iOS-en meg nem is tudom már, vmi monotouchos geci ha jól emlékszem. Nem is vágtam bele, inkább megoldottam másképp, mert ezek alapból szopók, annyit nem ér.
Na megfogalmazom közérthetően: négy projekted van, egy a közös, többi a custom. Monoban kúrja le a többire, úgyhogy lesz vagy +20-40 mega az app alapból iOS meg droidon ha jól sejtem a csatolt FW miatt, nem is próbáltam ki helloworldben. Ha más nem is, de a Viewmodellek közösek lesznek mindenképp, tehát a logika, ez már egy gecinagy előny. Aszinkron MVVM lesz belőle WP8-on, és bármi megy amit a C# tud és a mono is, tehát pl. Linq is szarásig. Tehát ha hangsúlyos a logika, akkor megéri, ha csutkára az adott platformra optimalizált felület kell, akkor nem.
Egyetlen egy jó cikk van róla a neten, de tényleg, ezt töltsd le sample kódban:
http://www.wintellect.com/devcenter/jprosise/building-contoso-cookbook-with-xamarin-forms
Ami vicc kategória: a fickó embedded resourceból olvassa a képeket a közös projectből egy sima xaml-ös converterrel. Azaz ezzel a módszerrel nem kell bekúrni a három platform projectbe, ami amúgy szopóroller, hanem egy helyről megy minden. A legszebb, hogy kezel mappaszerkezetet és tetszőleges fájlnevet, amit az Android amúgy alapból nem tud és nem is oldja meg senki, ez meg viszi így. És a legszebb, hogy a csokker nem jött rá, hogy megoldott véletlen egy oylan problémát, ami vérszopó droidon és nem támogatja semmi :D (Persze a Page class Backgroundimage propertyje pl. nem támogatja, mert path-t vár, de whatever, bekúrod image-ként és bye - ilyen és ehhez hasonló apró kis taposóaknák jönnek hegyekben.)
Szal mindenre van megoldás, csak kérdés, hogy mennyi idő, mire kicsiszolod, mert help az neten úgy ánblokk nincs kb.
Valaki elmagyarazhatna, hogy mi ertelme van a forkolgatasnak, ha ugyis feature brancheken megy a fejlesztes.
Forkolok en, leszarom, de az ilyen fassagokat sosem ertem. Mindegy, csak rage-elek :D
Regen minden jobb volt.
Nalunk is van ios+android fejlesztes, demo jelleggel jatszott kollega Xamarinnal, egy apro projectet letolt vele, aztan kuka. Itt az ara nem erdekes, de az lett a vege, hogy amugy is csomo platform kod kell, akkor meg erdemes azt normalisan megcsinalni.
Mas kerdes, hogy szerintem Objective-C miatt azota mar meggondolta magat, hajat kitepi :D
Regen minden jobb volt.
Áldom szerencsémet, hogy PHP-t olvasok naphosszat. Ja, nem. :D
Visszasírom én a c# + Visual Studio kombót, és bár pár dologban a PHP Storm tényleg jobb, de kód szinten mindörökké c# inkább, vagy vissza az elődökhöz és C/C++. Igen, én szeretek C-zni is. :D Igaz, legutóbbi toolomban nagyon kapóra jött a c# linq....
Holy crap, asszem többet nem töltök sourceforge-ról....
http://arstechnica.com/information-technology/2015/05/sourceforge-grabs-...
Néhány adware-rel bővített projekt:
Na igen, az Objective C az apples fejlesztői szarkalács egyik fontos része. :Đ
Abban kéne tolnom én is inkább egy szakállas buziként innám az ihatatlan szárfuck káfét egy almás laptoppal, ami még a pendrive-ról se tud olvasni, nem csodálom, hogy beáll az agyhalál.
Ne bénázzatok :D
http://www.appcelerator.com/
egy állat
de akkor te se ;)
komolyra fordítva ez pont akkora fos mint a PhoneGap. de igazából csodára kár számítani bármelyiknél, tudni kell a határait, meg melyik mire jó. pl. ha lábon akarod lőni magad, arra is van sok ideális eszköz.
a legalja egyébként, hogy ha megnézed az appcel, a PGap, meg a Xamar oldalát, mind uazzal a kommersz bootstarp sablonnal jön ki. na ennyire innovatívak pont. :D ha belenézel vmelyikbe és megszopod, utána gyanakszol, hogy nem uaz a cég e mind, csak átszkinezték a weboldalt ;DDD
Hétszázezer fejlesztő nem tévedhet és a számuk egyre nő! :D
Amúgy meg ki kell próbálni.
Ha müxik és van támogatás, akkor profit.
egy állat
http://codepen.io/TimPietrusky/pen/eHGfj
Utánajártam, mert minden ilyennek utánajárok.
PRO
- PhoneGap-pel ellentétben és Xamarinhoz hasonlóan native-ra fordítja, tehát nem a hulladék Apache Cordoba utat választja. Az első amit megkerestem ez volt, mert ha nem ez van be is zárom ott helyben végleg ugye.
- Az alap acc occsó.
- Helloworld appot gyorsan összedobsz benne
CON
- (A 700k fejlesztő annyira nyilvánvaló ordenáré kamu, hogy nem is mennék bele.)
- Eclipse IDE-re hegesztették rá
- A weboldalukon kizárólag videó van mindenről, még arról is, hogy amúgy mi a geci ez, tehát csak más oldalakon van esélyed keresni bármire is. Webes találat alig van rá, ami doksi van, az generált semmitmondó, még a Q&A-ben is fórum jön be kismillió bugreporttal.
- Js-be kell hegeszteni. MAC only van egy kevésbé gyász Alloy nevű saját nyelve, ami drága és per developer, és amúgy is fuck no.
- MVC template-es, aszinkron MVVM-es appot fejleszteni no way, azaz hiába csinálják meg a WP8-as supportot, egy useless shit lesz garantáltan.
- De mindez mindegy is, mert symbol-ból fordított a natív API-ra, azaz amit a hardver specifikus dolgokból nem tud - márpedig a fórumok szerint könnyebb keresni, hogy mit tud, mint amit nem - akkor azt be is buktad (Xamarinnal ellentétben, ahol fallbackelhetsz ilyenkor natív megoldásra, de még továbbra is C#-ból.)
- A nyilvánvalóan fizetett hírdetésként megjelenő blogokon kívül csak olyan review-t találtam, amiben az jött ki, hogy nem használná semmiképp, hacsak nem olcsó helloworld kell pár gombbal. Mondjuk a fentiek alapján meg is lepődnék, ha nem ez lenne.
Nem számítok csodákra, a Xamarin-os módszer lenne igazából a nem alapban halott megközelítés, csak azok meg vállalhatatlan árazást használnak és ennek ellenére olyan kis fejlesztőcsapat tolja szerintem, amivel előbb szűnik meg a smartphone, mint hogy abból egy jó eszköz váljon. Mind1, valaki hátha befut mellékvágányról, de hogy ez nem, az is biztos. Azért köszi, erről a cuccról nem is tudtam.
Az egyetlen igazán ígéretes natív multiplatform cucc, amire emlékeztem - igaz "csak" BI - az a Datazen volt, gondoltam ránézek arra is hol tart épp. Erre LOL, eléggé ráéreztem, épp most megvette a Microsoft, mi a picsa? o_O
http://www.datazen.com/
(A változatosság kedvért vajon milyen site template? na? Na? NA? ;D)
Pedig a dokumentáció alapján nekem ígéretesnek tűnt:
http://docs.appcelerator.com/
http://docs.appcelerator.com/platform/latest/#!/guide
Úgy tűnik van natív SDK.
De nem vitatkozom, mert még csak Androidra fejlesztettem kisebb alkalmazásokat, szóval tuti jobban képben vagy.
WP8 támogatása meg béta. (Bár, hogy ki használ WP-t az számomra rejtély. Annál szarabb nem volt, amikor az előző cégnél azt kellett használnom. Szerencsére csak havonta max egyszer 5 perc erejéig volt muszáj.)
egy állat
Ha van kedved kipróbálni azért érdekel, nekem erre tuti nem lesz indíttatásom, de más farkával szívesen verem én is a csalánt, ha te szopsz vele, mit veszthetek ugye.. ;)
#A legnagyobb szopó amúgy mindig a plafform specifikus hardver közeli rész, azaz az általam fent említettekből pl.:
1.) Legyen aszinkron MVVM-es, azaz a modellre van rábindolva two way minden logika, és az eseménykezelés sosem szinkron, elvégre nem weboldalt gyártunk, hanem natív appot, mini desktop feeling.
2.) Csinálj jobbra-balra swipeolható oldalakat mindhárom platformra közös kóddal.
3.) Kérdezd le a GPS-t, és térképen jeleníts meg a pozíció alapján pin-eket
3/a) saját plusz grafikus layerrel
3/b) a pineket teljesen kicserélve custom grafikára
3/c) a pinekre kattintva saját logika fusson le
4.) Generikusan olvasson/mentsen local storage-re
Ha ez megvan egy kóddal, akkor király. Ha custom kód kell platformonként, akkor 'nyátokat. Ha meg sem valósítható, akkor kuka az egész. Na most az a gyanúm, hogy itt a fentiekből a fele nem megy, a másik felére meg lefejlesztheted a fél világot. :/
:D
Kösz nem.
Éppen elég a meló.
Ennyire kocka nem vagyok :)
egy állat
WP8 támogatása meg béta. (Bár, hogy ki használ WP-t az számomra rejtély. Annál szarabb nem volt, amikor az előző cégnél azt kellett használnom.
jo, gyors, kenyelmes
Parizer forever.
En is hajlok arra, hogy a kovetkezo telefonom WP lesz.
Regen minden jobb volt.
erős hardverrel vett cuccot kell venni elsőnek és az alapján összehasonlítani.
droidot se az alapján hypeolják, hogy megvetted azt a halmozottan hátrányos helyzetű 8 ezer forintost, amit a gyártó, majd még a szolgáltató is széthekkelt, mert még majdnem működött.
Most ez melyik iranyban igyekezik beszolni? :D
Androidnak persze, hogy eros hardver kell, mert ilyen szempontbol egy szar. Masik platformoknal ez kevesbe marginalis kerdes szerintem.
Bar mindegy, nekem innentol a fo szempont a leveheto hatlap/cserelheto akksi. Foldhozbasznam a HTC One-t ha most epp lenne keret uj telefonra, tobbet ilyet soha.
(mondjuk basztam mar falhoz, azt hatarozottan jol birja :)
Regen minden jobb volt.
szifonból gondolom nincs budget, droidnál és WP8-nál releváns.
gyereknek vett droidos teló alapján inkább a telefonálásról is lemondanék pl. annyira trágya.
jó, tudom persze, hogy céges telónak nem adnak lumiából se 930-ast..
itthon csak eros hw-vel ellatot droidos telok-tabok vannak, jo is a kolkoknek jaccani
ennek ellenere maradok a 820-nal, nekem jobban tetszik
Parizer forever.
hat gyereknek egy netto 30-as drodiot vettem, valami huawei, 4 mag, 1gb ram, tok jo gyors (amig nem rakja tele szemettel)
Parizer forever.
én zte blade 3-at vagy mit pár éve, nem tudom, hogy gyors e vagy lassú, de az az oprendszer bazmeg, mintha feldobták volna a gombokat és menüpontokat a levegőbe és ahogy lesett úgy ragadt volna oda annyi logikát találok benne. a háttérben persze biztos geci ergonomikus annak, aki számít rá, hogy pont ott lesz valami, de én nem látok több logikát benne, mint anno a parasztnokia/siemens/samsung telefonok menüinél. semmi egységesség, igazi tescós kínai feeling. elhiszem, hogy többet tud, de elég cigány módon van azért prezentálva.
de amióta fejlesztettem rá, sokkal szimpatikusabb a droid az iOS-nél, mert a store-nál gond nélkül felmegy akár egy raklap szar is, nem kötözködnek, és ez a nyugalom kicsit kompenzál az összképen. :)
Na nekem pont ez a feeling volt OS X meg iOS alatt, amikor kezem ügyébe keveredett néhány percre párszor. :D
nekem az, hogy kibasznám az ablakon, főleg mikor a fájlokat kellett átstruktúrálni, és egy kurva tree sturkturet nem találtam a finderben, csak nem az enyém volt a gép szerencsére, így megúszta.. ;DD
pedig szívesen felgyújtanék egyet. :)
rwurl=http://i.imgur.com/lZhV2ou.gif
WP UI-ja egy nagy raklap szar.
Ótvar, kicsi, unintuitív, használhatatlan, ocsmány, hányadék.
Aki kitalálta 5-ször felakasztanám egymás után.
Csak ennnyi a véleményem :)
egy állat