Jelenlegi hely

Routerek

Utolsó bejegyzés

Zoo képe
Zoo
Földieperhivatásos Grammar NaziDonatorCsillag
Routerek

Mivel hullámokban visszatér a téma, hol a segítségkérős topikban, hol a PC-építősben, jobb egy saját topik neki.



Hi All!

Digi Net1000-et megrendeltem. Mielőtt jönne a nagy okos hozzászólás, hogy "minek neked 1000-es net, úccse fogod kihasználni" azé' mert 1 évet aláírva olcsóbb lett, mint a jelenlegi 100/100-as Top netem...
Meg mer megtehetem, azé! :D

Szóval a kérdés:
Nézegettem a min. specifikációt a neten és i7-et írnak. Nekem egy E8600-om van, winfos7 SSD-n 4Gb RAM.
Most vettem egy gigabites routert, szóval az elvileg pipa.
Bár itt meg azt írja, most nézem:Adatátviteli sebesség: legfeljebb 450 Mb/s, dinamikus Ez nem a Wifi-re vonatkozik?

SZERK.: faszok ezek a fordító népek, vagy nemtom ki volt az az okos, aki nem írta oda mellé, hogy WIFI-n bazdmeg, ott 450Mbps, engem meg felbasznak itt korán reggel.
Mert amúgy az angol oldalon ezt írják:
With 5 built-in gigabit ports and a Hardware NAT function, the wireless router provides powerful data processing capabilities. Its NAT WAN to LAN throughput can achieve up to 800Mbps+ allowing users to unleash the full potential of their networks.

Alaplapon van 2db gigabites LAN port, az is ok.

Tényleg nem bírja egy ilyen gép a gigabites netet kihajtani? Ménem'?

Thx!

Csak a szelíd madarak vágyakoznak. A többiek repülnek.



szvsz csak parasztvakítás, hogy "úú, olyan gyors netem van baze, hogy i7-es processzor kell hozzá"
szerintem gáz lenne, ha egy i5-ös vagy akár egy i3-as processzor ne tudná kiszolgálni ezt a sebességet.
szerintem itt a lényeges tényezők, a router sebessége, az gép "hálókártyája" és a háttértár sebessége.

"Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone. Panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect immortal machine?" - Shodan



A router amit vettél teljesen ok.
Sok helyen úgy hirdetik, hogy gigabites router és közben meg csak a LAN portok a gigabitesek a WAN meg nem. És ugye pont az a lényeg!

Az SSD vel csak az a baj, hogy ha torrentezni akarsz pl hogy azt nagyon nem szereti.
Az utp kábel se mind1, hogy milyen. Cat5e de inkább Cat6 osnak kell lennie, hogy tudja a gigabitet. Rá van írva a kábelre, hogy milyen típus.

UI.: Minek neked ilyen net úgyse fogod kihasználni! :D



Parasztvakítás, hülyeség. Egyébként programfüggő. Ha nagy CPU terhelést csinál kis hálózati terhelés esetén, akkor i7 se elég. De pl uTorrent nekem egy celeron 1037u (egyértelműen sehol sincs egy i7-hez képest) simán viszi a 240-es netemet, SSD-re. Igazából a legnagyobb probléma, ha véletlenszerű írást akarsz kezdeni 1Gbittel hagyományos HDD-re, az nem fog menni, mert a technológia egyszerűen nem tud annyit. Persze ha már egy jó nagy írási buffer van a progiban (általában van...), hogy ne random, hanem szekvenciális legyen inkább az írás, akkor már más a helyzet.

Ezzel csak be akarják biztosítani magukat arra az esetre, ha hülye a user/program.



Router + háttértár. A proci nem hinném, hogy szűk lenne.
(azé még 4 giga ramot vehetnél, hamár megteheted úgyis :D)



Köszönöm szépen a gyors helpet!

Sajna a falban lévő kábelről nem tom, hogy milyen, mert a falban van és csak egy helyen lehet hozzáférni, ott meg semmi nincs rajta feltüntetve. Tartok tőle, hogy valami ratyibb kábel. Ami a falból a routerhez megy az Cat6, meg a gép router közt is faja, elvileg, de veszek már akkor oda egyet, hogy tuti legyen, bár, mint írtam a falban lévő lesz a szűk keresztmetszet úgyis.

4GB ramot is veszek akkor, mert megtehetem :D
Mindegy, lesz ami lesz, a jelenleginél tutira jobb lesz, rinyálni meg nem fogok, mert azzal én is tisztában vagyok, hogy nem fogok tudni a jelenlegi rendszerrel (normál HDD-re) sokkal gyorsabban torrentezni. De ha meg mér van rá lehetőség, akkor beköttetem, úgy érzem egy pár évig elég lesz ez a sebesség :)

Köszi még egyszer mindenkinek!

Szerk: Ez már majdnem rekesz:
https://tp-link.hu/termek/tp-link-tl-wr1043nd-450m-router-3x3mimo-4-port...
http://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-9_TL-WR1043ND.html

Ügyesek, felhívnám a figyelmet a második linken található kellemes ellentmondásra.

ShowHide spoiler #

Minek nézek én magyarszka oldalakat, láma faszok...

Csak a szelíd madarak vágyakoznak. A többiek repülnek.



Tök jó beszélgetés, de rajtad nem segít :)

TL-WR1043ND 450M (mint a nevében is):

Signal Rate
11n: Up to 450Mbps(dynamic)
11g: Up to 54Mbps(dynamic)
11b: Up to 11Mbps(dynamic)

Tehát ~450-re vagy jó a végtelenből.

Mondjuk nekem elvileg 600-at tudó van, aminél előfordul a 750 is - persze csak speedtest-en.
Ha meg simán bedugom a 'netkábelt' a gépbe (alaplapi, semmi trükk), kiadja az 1000-et és felette, ahogy kell - szintén speedtesten.

A valóságban meg 80 Mbps körül tudok mondjuk torrentről tölteni, a fölé nem nagyon megy :3 (Q9400-el, SSD-nél sem.)
Mondjuk kétlem, hogy ez bármilyen HD streamhez kevés lenne, ill. ez lenne a szűk keresztmetszet. (Esetemben pl. valszeg a proci lenne az, de nem a net miatt.)

ShowHide spoiler #

“The power of accurate observation is commonly called cynicism by those who have not got it.” - G.B. Shaw


Zoo képe
Zoo
Földieperhivatásos Grammar NaziDonatorCsillag

Ez a vezeték nélküli tudása, az overview-nál vezetékesre 800+ Mbps-t írnak. Ez a teszt is egészen jó vezetékes számokat eredményezett, szóval nem tűnik ám rossznak.

Mondjuk nekem elvileg 600-at tudó van, aminél előfordul a 750 is - persze csak speedtest-en.

Az Asus valamiért mégis azt írja, hogy akár a teljes gigabit is összejöhet, ekkorát talán ők sem hazudnának egy füllel a specifikációk mellett. Nekem - éppen az ajánlásodra vettem ugyanilyen routert - Speedtesten úgy 800-ig szokott lenni Budapestig mérve, máshová csökken. De Steamről, Battle.netről, Originről könnyen ki tudom maxolni, amit a teszt hoz, néha még gyorsabb is annál (50-70 Mbyte/s elég gyakran összejön, néha annyira felpörög, hogy böngészésre mellette már lassú a net), akár HDD (7200-as mondjuk), akár SSD, az i5 az, ami fix. Vezeték nélkül persze gyötrelem lenne (jellemzően 5 Mbyte/s, de böngészéséhez elég, asztali gépre, konzolra meg ott a vezeték).

Ha pedig router, jónak tűnik ez az Asus RT-N56U is, teszteken is jól szerepel (például ezen vagy ezen), és ez már dual-band, ráadásul nem is drága.

Sors bona, nihil aliud.




Fck me, ezt állandóan benézem - részben azért, mert a gyakorlatban valahogy kb. mindig annyit tudnak kábelem, amennyit elméletben wifi-n :D - de a lényeg akkor is az akart lenni, hogy kurvára nem az fogja majd vissza.

Sztem.

Nem vitatkozásból pedig leírom most ide, hogy mennyivel másolok (10GB .mkv)
HDD-ről SSD-re: 540 Mbps
és SSD-ről HDD-re: 1040 Mbps

Mindenki vonjon le ebből amit akar :D

“The power of accurate observation is commonly called cynicism by those who have not got it.” - G.B. Shaw



Adott egy telekomos ADSL netkapcsolat a szolgáltató által biztosított modemmel. Van két TP-Link router (különböző típus). Mindkettő azt csinálja, hogy random időnként (mondjuk naponta kétszer) 10-20 percre eléri a netet, aztán egyáltalán nem. Volt itt egy drágább ASUS router is tesztelni, azzal folyamatos volt a net elérés. Lehet ez valami beállítási probléma a TP-Link routerek esetében, vagy felejtsem el a TP-Linket, ahogy van?

Részben idevágó, ámde igen lámta kérdés, hogyha leváltom az ADLS jellegű netkapcsolatot tévésre, gondolom, ahhoz is jár egy annak megfelelő modem, amire ugyanazzal az UTP kábellel rácsaphatok egy routert, amivel az ADSL modem esetében is tettem. Ez stimmel? Vagy kell valami extra biszbasz?

Steam: mrstrato
Cserekulcs listám



TP-Link az lutri. Kb. 10 db van amit beállítottam cégben meg a szüleimnél meg magamnál, és van ami pocsék, bugzik, wifit dropol, aztán ugyanabból vásárlásból ugyanaz a típus meg kifogástalanul működik évekig. Jah az otthonira meg openwrt-t tettem, azzal atomstabil.... miután hardverhiba miatt újat kértem még az első héten vásárlás után.

Viszont az olcsók közül általában TP-Link megéri még így is.

A kábelszolgáltatótól jó eséllyel rögtön 4 portos, wifis routermodemet kapsz, és igen, további routerek kapcsolhatók rá UTP kábellel, bár inkább csak sima switch-et vagy switch üzemmódra állított routert kössél rá.



Nekem is ez a TP-Link tapasztalatom: switch-em tökéletesen megy, mini routeremen valszleg megpusztult a WAN port, azelőtt meg ciripelt mint halál.

A szolgáltatós routerekben meg be lehet állítani, hogy átjátszóként működjenek, akkor simán rá lehet dugni routereket router üzemmódban elvileg.



Oké, de ha nem TP-Link, akkor mi? És milyen mélyen kell a zsebbe nyúlni?

Steam: mrstrato
Cserekulcs listám



Hát ha nem akarsz zsebbe nyúlni, akkor veszel TP-linket, és brute-force teszteled, majd ha nem tetszik valami, akkor visszaviszed 7 napon, vagy mennyin, belül. Gondolom van ilyen lehetőség Magyarországon is, vissza kell, hogy fizessék vagy be kell, hogy váltsák.

De kezdjük ott, hogy mi kell? WI-FI AP, vagy csak további ethernet portok, vagy mindkettő?



TP-Linket használok 7 éves lehet talán. Soha semmi baj nem volt vele tökéletesen működik. Openwrt van rajta.


Zoo képe
Zoo
Földieperhivatásos Grammar NaziDonatorCsillag

Ahogy mastodon is írja, a wifi szükségessége jó kérdés, mert ugye az utóbbi egy még nagyobb bizonytalansági tényező. Én az Asus RT-N18U-mmal nagyon jól elvagyok (az előző Netgear életem legrosszabb hardvere volt), de vezeték nélkül nyilván sokkal gyengébb. Azért 720p-s videókat simán lehet vele streamelni a lakáson belül úgy is.

Én most már dual-bandeset keresnék (azok is vannak hasonló árban), mert akkor nemcsak 2,4 GHz-en, de 5 GHz-en is lehet használni, ha sok eszköz van a közelben, akkor ez sokat számít. Főleg társasházban számíthat még jobban, vagy ha a kávéfőző is Bluetootht használ.

Sajnos kevés konkrét típussal van jelentősebb tapasztalatom. ADSL-lel meg szerencsére már rég nincs.

Sors bona, nihil aliud.



Nem tudom, hogy merre terjeszkedik a Tarr, én náluk vagyok. Kábeles "zsinór" lejön a padlásról és az általuk adott modemre kapcsolódik (úgy, hogy te ki sem tudod húzni). A modemből meg értelemszerűen vannak kimenti csatlakozók. Most már egyből wifis modemet is adnak, de nekem jó a tp linkesem.



Wifi is kő meg port is. Kicsit speckó a helyzet, mert egy családi tulajdonban lévő házról van szó több lakással, és eddig úgy volt (van) megoldva, hogy egy vonalon osztoztunk (mindenkinek megfelel így). Gyakorlatilag a középső szinten a modemre ráment egy klasszikus 4 portos-wifis router, abból lehúztunk egy kábelt az alsó lakásba, amire egy PC van dugva, meg egyet a felsőbe, amire egy újabb wifi router, hogy odafent is legyen vezeték nélküli elérés.
Ezt a két routert cserélgetem most, de egyik sem akar már felcsattani a netre, csak teljesen esetlegesen (korábban mindkettő működött tisztességgel).

Magával a wifivel amúgy soha semmi gondom nem volt egyik TP-Link routerrel sem. Szépen fel tudok csatlakozni most is laptoppal és mobillal is a lakás minden pontján, de a netre csak szökőévente csatlakozik fel bármelyik router, ami édeskevés.
A wifit használó eszközök száma 10-15 körül változik, ami szerintem nem sok, de ellenvéleményeket elfogadok.

Igazából, ha a tévés megoldáshoz egy routerrel egybegyógyított modemet adnak, nekem talán az a legegyszerűbb, mert amúgy is tervben van a váltás és ezzel a sávszélesség növelés, switchként mindkét jelenlegi router jól operál, és némi átkábelezés meg belefér, ha arról van szó.
Inkább ez, minthogy mondjuk 20 ropiért veszek egy új routert, ami lutri, hogy működik-e tisztességgel. Arra nem szeretnék időt fordítani, hogy hetekig tesztelgessek különböző routereket, és visszavigyegessem (létezik ilyen szó?) őket, és közben otthon senkinek nincs nete.

Steam: mrstrato
Cserekulcs listám



Resetelve volt már valamelyik router?



Jap, ami most van a modem mögé dugva, az tegnap kapott egy resetet.

Steam: mrstrato
Cserekulcs listám



Ez elég fura "hiba", hogy egyszerre két router is ugyan azt produkálja.

Azt még megpróbálhatnád, hogy IP címet változtatsz a routeren. Előfordulhat, hogy ugyan az az IP cím a routeren is és az ADSL mondemen is. És akkor nem tudsz csatlakozni a netre.
A kölcsön kapott Asus routernek meg más lehetett az IP-je mint a modemednek azért működhetett.
Jobb ötletem nincs.



A legérdekesebb az, hogy mindkét routerrel fel tudtam csatlakozni a netre kábé fél órára, azóta meg látszólag teljesen random, hogy csatlakozik-e vagy sem (inkább nem).
Ha egyáltalán nem csatlakoznának, azt jobban megérteném, mint ezt, mert az egy tiszta eset lenne. Így van hozzá egy adag WTF élmény is.

Az egyik routeren még korábban megváltoztattam az IP cím harmadik tagját, szóval az is megvolt. Az eredmény ugyanaz. De mondom, változatlan beállításokkal mindkettővel ment a net kb. fél óráig, és néha-néha most is felcsattan az, amelyik éppen a modemre van dugva, de csak 20-30 percre, szerintem már csak azért, hogy engem bosszantson.

Gondoltam arra is, hogy a modem a ludas, de azt egyrészt egy éven belül cserélte a szolgáltató, másrészt az ASUS routerrel vígan duruzsolt.

Steam: mrstrato
Cserekulcs listám



Próbáld lelőni a wifi eszközöket mondjuk 3-ra!



A legnagyobb wtf az, hogy két router is csinálja ugyan azt a hibát.



Az ADSL eszközön mennyi és milyen csatlakozások vannak? Csinál routinget? Van rajta wifi?

Ha routermodemről van szó, vagyis DHCP szerveként is üzemel és NAT-ol, akkor én ezt csinálnám:

0) Ellenőrizd az ADSL routermodem DHCP beállításait, legyen elég nagy az IP adress pool, stb.
1) nyomj hardver resetet az egyik TP-Linkre
2) állítsd be rajta a wifi nevet és jelszót, SEMMI MÁSHOZ NE NYÚLJ
3) dugd rá modemre switchként (tehát nem a TP-link uplink portjára kötöd a modemet, hanem a 4 normál port egyikére)
4) Teszteled, hogy működik-e.

Aztán kikapcsolod, és ugyanezt a másikon is.

Végül elhelyezed a routereket ahogyan kell, továbbra is csak a switch portokat használva.
Ez a beállítás bolondbiztos ha az ADSL modemrouter nem lett birizgálva, hátránya, hogy mindannyian egy alhálózaton vagytok.



Nekem ez a 10-15 wifi eszköz gyanús :P A céges tp link hajlamos ütköztetni az ip-ket, ha sokan csatlakoznak fel a szünetben a wifire, és akkor se net, se lan :D Igaz, ez egy öreg modell.



Lease time-t lecsökkenteni egy órára, pool-t megnövelni egy egészséges maximumra :)

Meglepő mennyi csatlakozást kibírnak ezek a kütyük. Nálam itt napi hatvan körüli MAC address-t logol a router, mindezt kb. 30 ember produkálja.



Nope, a modem nem wifis. Van egy bemeneti telefon meg egy kimeneti UTP portja, és kész. Nem routol, csak a telefonjelet alakítja át.
Nyilván a modem kimeneti portját kötöm össze a router WAN portjával. A router végzi a DHCP tevékenységet. A négy kimeneti portjából jelenleg 3 foglalt, de szerintem csak kettőt használunk: ami a lenti PC-be megy, meg ami a fenti másik routerbe.

A resetes kör megvolt az egyik routerrel, gyakorlatilag csak a netelérést és a wifi jelszót konfiguráltam rajta, semmi máshoz nem nyúltam. Vígan ment fél óráig, aztán lehalt, és azóta egyszer sem sikerült felcsatlakoznia. Modem+router újraindítás volt többször is, nem segített.

A 10-15 eszköz 3 lakásra szerintem nem sok. Számítógépekkel, mobiltelefonokkal lazán összejön. De ismétlem, nem a wifivel van a baj, mert azt minden eszköz gond nélkül eléri, hanem azzal, hogy a router(ek) nem csattan(nak) fel a világhálóra.

A routeren az IP address pool 100-as méretű, eddig nem volt baj vele, főleg, hogy az egyik routeren még IP cím foglalást is beállítottam a fix eszközökre. A lease time-ot tegnap az egyik routeren feltoltam 4 órára, de nem oszt, nem szoroz azon, hogy a netet eléri-e a kütyü.

Kezdek élni a gyanúval, hogy a szolgáltató szándékosan rontja az ADSL kapcsolatot, hogy ezzel ösztönözzön a korszerűbb, és általuk szívesebben támogatott tévénetre váltásra. :)

Steam: mrstrato
Cserekulcs listám



Ezeket a buta ADSL modemeket mindig utáltam, csak a szívás volt velük.

Mivel ezelőtt ugyanilyen konfigurációban működött, elképzelhető, hogy meghibásodott valami vagy a TP-linkben vagy a modemben, sőt a kábelszakadozás sem kizárható a modem és a TP-link között.

Kapcsolj le mindent a TP-linkről, ha kell reseteld ismét, hogy felmenjen a netre, a wifit se aktiváld. Megbízható kábelt használj, amit pl. számítógépekkel kipróbáltál. Figyeld meg, hogy droppol-e a megszokott időn belül (fél óra?). Közben menjen valami ping (winmtr), vagy más folyamatos forgalom. Ezután lassan, egyenként kapcsolj be mindent, előbb a wi-fit, majd a többi hálózati elemet, és nézd meg, hogy mikor szakad.

Triviális kérdés, de ugye az ADSL uplink alhálózata és LAN alhálózata, illetve az első router és a második router alhálózata nem ugyanazon a címen van? (Bár mint írtam, egyszerűbb, ha a LAN-on csak egy router van a második inkább switch-ként működjön.)

Jah, nem sok a 10-15 eszköz amúgy.

REWiRED - Kutyus felfedő szétszéledés - 2014-2057 © Minden Jog Fenntartva!
Virtuális valóság és Kecskeklónozó központ - Oculus MegaRift - PS21 - Mozi - 4D - Bajuszpödrés
Médiaajánlat/Borsós Brassói Árak
Rohadt Impresszum!