Jelenlegi hely

Szoftverhegesztés

Utolsó bejegyzés


Jo, tehat egyeni preferenciara vezetheto vissza az egesz.

Regebben egyszeruen nem volt mas modszer a tudas atadasara, de az irott anyagbol sokkal lassabban es sokkal nagyobb energiabefektetessel tudjuk csak felvenni a tudast manapsag, mert letezik effektivebb modszer is mar.

Ekkora mennyisegre most sincs. Az eloadast valtja ki a video, arra van. A tobbit leirtam, konyvbol hatekonyabban tanultam, epp ez volt a meglepettseg oka.

Ha lenne tudasmennyiseget nezve ekvivalensen jo minosegu machine learning audio vizualis kurzus, a konyvet nezve, akkor kezedbe vetted volna fogat osszeszoritva a konyvet?

Nem szoritottam ossze a fogam egyaltalan. Amugy igen, valoszinuleg akkor is. Egyenlo mennyisegu tudast csak nagysagrendekkel nagyobb mennyisegu videoval lehetne atadni, akkor mar csak fizikailag, a szemeim miatt is a konyvet valasztanam, kevesbe megterhelo (meg a gerincem miatt is, bar azon talan egy tablet is segitene, ha lenne).

Voltak idoszakok amikor 5x visszatekertem a feloras videokat es ujra megprobaltam felfogni, fejtegettem a peldakat ujra es ujra, mer egyszeruen nem allt addig ossze a kep. De miutan megertettem, halas voltam hogy megvolt ez a lehetosegem is.

Klasszikus suliknal nem varnak meg ha tobb idore van szukseg hogy osszealljon a kep, illetve nem "kapcsolnak ra", ha boven mehetne gyorsabban is a tanitas, mivel nagyon siman vagod az egeszet mar.

Ez igy van, nem is az online vs offline sulit hasonlitottam ossze, hanem a konyvet a videoval (mellesleg elmeletileg offline konnyebb visszakerdezni, bar errol pont pozitiv tapasztalatom van: online is olyan tanaraim es TA-k vannak, akik nagyon reszponzivak a kerdesekre)

Overall a sulit teljesen mertekben leszavaznam, a folyamatosan elerheto audio vizualis anyagokkal szemben

Amiket a sulik gyartanak amugy. Vagy manapsag cegek oktatasi reszlegei. Ami e-amerikaban ugyanaz, a suli is csak egy privat ceg, ami informacioatadassal keresi a kenyeret (max. o nem tud csatolt termeket eladni, mint a google, kizarolag penzt tud elfogadni)

ez jo dolog btw mert az agyad pont ugy mukodik hogy bizonyos ideig tud nagyon erosen koncentralni, utana apro szunetre van szuksege. En is nezem az adott videot egy fel orat, utana 1-2 percre megnezem a leveleimet vagy barmi mas. Utana folytatod onnan ahol ott hagytat, megint friss oszpontositasi energiaval. Ha egyfolytaban kellene 12 orat folyamatosan koncentralnod, sokkal kevesebb info maradna meg a fejedben mivel leterheled magad vele es unalmassa fog valni, holott ha felorankent orankent megalsz keveset, csinalsz egy 5-10 perces kv/tea stb szunetet, megmozgatod az izuleteidet, mindjart effektivebben tudod folytatni a koncentraciot ha visszaultel.

Ez egyreszt tokugyanugy igaz mindkettore, hogy felallhatsz es szunetelhetsz. Masreszt a rekuperacios fazis ugy 10-25 perc, tehat ennyit buksz a fel perc emaillel meg facebookkal. Ezert is mondtam, hogy nalam valoszinuleg jobban mukodik kikapcsolt geppel - felallni nyultozni ott is ugyanugy lehet, csak nem veszi el a figyelmet az email (a munka emailem amugy is kikotve mindenhonnan, ami nem ceges desktop, lassan a szemelyeset is mute-ra rakom hetvegente).

De mint mondtam, hiaba probalsz meggyozni, hisz a te oldaladon allok sok eve. Aztan elovettem egy konyvet es jobb volt. Nem onmagaban, hanem a videok melle (bar ez pont eleg bevezeto konyv, hogy akar onmagaban is mukodjon). Mas kerdes, hogy meg igy is jo szar lett a vizsgam.

Regen minden jobb volt.



Jo, tehat egyeni preferenciara vezetheto vissza az egesz.

nyilvan. A legtobb ember akit ismerek nem konyvbol szokott tanulni a sulibol (megvettek ugyan, de bevallottan soha nem nyitottak ki, inkabb az interaktivabb formakat valasztottak), szoval talan a egyre inkabb arra fele fog huzni idovel a "preferencia is", es egyre inkabb hatterbe szorulnak majd a konyvek.

Talan legfontosabb mondanivalom az egeszben annyi volt hogy szerintem sincs megfelo mennyisegu nagyon jo oktato video meg. Jo konyveket sokkal egyszerubb talalni.

Ekkora mennyisegre most sincs. Az eloadast valtja ki a video, arra van. A tobbit leirtam, konyvbol hatekonyabban tanultam, epp ez volt a meglepettseg oka.

Egyenlo mennyisegu tudast csak nagysagrendekkel nagyobb mennyisegu videoval lehetne atadni, akkor mar csak fizikailag, a szemeim miatt is a konyvet valasztanam, kevesbe megterhelo (meg a gerincem miatt is, bar azon talan egy tablet is segitene, ha lenne).

Optimalis esetben miert kellene nagysagrendekkel nagyobb mennyisegu videot gyartani egy ugyanannyi mennyisegu anyagra? Ha meg csak direkt felolvassak az irott anyagokat, akkor is ugyanannyi lenne a hossza a videonak, csak olvasas helyett hallgatnod kell, de sokszor a videoban amit te a konyven jobb hijjan csak hosszu mondatokkal korulirva tudjak bemutatni, a videokban mozgo anyagokkal nagyon gyorsan ki tudjak valtani hogy megertsd mirol beszelnek. A videokban a magyarazat alatt te egyszerre tudod a vizualis kepeket, abrakat is felvenni, sot akar 3D-ben vagy egyebb animaciokkal segitve. A konyvekben egyszerre csak 1 dolgot csinalhatsz mindig. Vagy a szoveget olvasod, vagy a kepet nezed, de nem tudod tobb "csatornarol" egyszerre felvenni az infot, ezert mondom hogy objektiv lassabb mediumnak gondolom.

Persze ez tovabbra sem jelenti azt hogy szemelyesen nem preferalhatna valaki a konyveket, mert abbol szeretne tanulni.

Mas kerdes, hogy meg igy is jo szar lett a vizsgam.

*legyint* a vizsgakat nem veszem komolyan. Marmint valamennyire korrekt pont lehet hogy ellenorizd magadat hogy el e sajatitottad a megfelelo mennyisegu tudast, de tul sok mindent nem igen lehet beloluk levonni, igy nem epitenek ra.

Az egesz szemeszreti termesem a suliban 99.91%-os lett programozasbol, zarovizsga majdnem szintugy tokeletes minden szempontbol, de megsem hiszem magam kozel egy programozas gurunak, boven van mit elsajatitanom es fejlodnom. Talan egy atlagosan okes szintre tudnam be magam, de onnan is inkabb az alacsonyabb felkeszultsegi szintbol, mintsem egy programozas buzival osszehasonlitva, aki mar billentyuzettel jott ki a muterjabol.

Velemenyem szerint vannak egysegekkel jobb agyak nalam akik pl csak siman lustabbak es leszarjak a piros pontokat, de amikor teljesiteni kell akkor 15 perc alatt megoldjak amik nekem 30-40ben tellik teljes agyi rakapcsolassal. En csak jol tudok jatszani a rendszerrel, epiteni a kapcsolatokat es azt adni amit elvarnak.

De az "elvaras" nem mutatja meg a realis tudasodat sok esetben.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



Velemenyem szerint vannak egysegekkel jobb agyak nalam akik pl csak siman lustabbak es leszarjak a piros pontokat, de amikor teljesiteni kell akkor 15 perc alatt megoldjak amik nekem 30-40ben tellik teljes agyi rakapcsolassal.

Ez vagyok en kb. De attol meg, hogy te egy rebel punk vagy es nem veszed komolyan a vizsgakat, a vilag nem ugy mukodik - en meg nem azert fizetek 2-3 millio forintot, hogy megbukjak, szoval mindegy is mit gondolok a vizsgarol meg amugy leszarom a piros pontot, muszaj a tudast a fejembe rakni (amit amugy jo vizsgaval nagyon jol lehet merni, gyakorlati tudast is). Napi ~11 orat toltok munkaval es az oda kozlekedessel, emellett csinalok egy teljes master kepzest, fizikai keptelenseg, hogy ne legyen 1-2 olyan hatarido, mikor 1 nap alatt kell megcsinalnom az egyebkent 2-3 hetre tervezett workloadot. Es mint irtam, erre a vartnal jobb tool volt a konyv (a video eloadasok talan a legjobbak voltak, amikkel eletemben talkoztam, legalabbis pariban van a Sebastian Thrun-fele robotika/AI kurzussal, ami szamomra etalon).

De lehet, hogy tavasszal pont felveszem a digitalis pedagogia targyat es kiokositom magam a temaban. :)

Regen minden jobb volt.



Pontosabban csak leginkabb munkaBAN toltom a napot, nem feltetlenul munkaVAL :)

Regen minden jobb volt.



Ez vagyok en kb. De attol meg, hogy te egy rebel punk vagy es nem veszed komolyan a vizsgakat, a vilag nem ugy mukodik - en meg nem azert fizetek 2-3 millio forintot, hogy megbukjak, szoval mindegy is mit gondolok a vizsgarol meg amugy leszarom a piros pontot, muszaj a tudast a fejembe rakni

regebben en is rebel punk voltam de rajottem hogy ugy sokkal konnyebben kijonnek a gyengesegeim es a rovidebbet fogom huzni az eletben.

Ha viszont kihasznalom a rendszert, a gyengesegeimen tudok lassan dolgozni a hatterben es az erossegeimre tamaszkodva sokkal konnyebben tudok boldogulni. Ugy erzem nagyszeruen tudom kezelni az embereket magam korul, igy sokkal konnyebben is boldogulok egy olyan kozegben ahol egymasra tudom epiteni a dolgokat, megfelelo ember segitseget tudom hasznalni a megfelelo celra, es nem csak a sajat kepessegeimre hagyatkozom, mint regebben tipikusan preferaltam.

Egyreszt a kultura is okolhato ez miatt vegulis, keleteuropaban, es sok mas helyen a vilagon (pl kina, india) 100% technikai tudast nyomatjak a sulikban es hogy mikent boldogulj a sajat kepessegeidbol. A nyugati mentalitas ahogy lattam a sulikban majd hogy nem 50%-ban nyomatja a technikai tudast, de csereben viszont a masik 50%-ban meg a soft skilleket, hogy mikent tudj az emberekkel dolgozni es epiteni rajuk, azaz gyakorlatilag az influence skilljeidet.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



Én nem arra gondoltam az előző hozzászólásomnál, hogy nem szeretem az írott forrásokat, igazából abszolút Oscee-val vagyok ebben a témában. Sőt, én általában a videótutorialokat is éppúgy rühellem, mint az élő előadásokat, mert vagy túl lassú az előadó tempója (és ezen nem segít a 1.25x-ös, vagy az annál nagyobb gyorsítás videó esetében sem :)), vagy túl gyors, vagy csapong az előadó, vagy nem pont úgy közelíti meg a problémát, nagyobb előtudást feltételez, mint ami nekem van, stb. Nagyon kevés a kivétel. Például most a Xamarin University, amit csinálok, egy üde színfolt ilyen téren számomra. Abszolút jól nyomják, csak ott meg az a baj, hogy minden course élőben megy, nincs felvétel (vagyis csak most kezdték el ezt a formátumot, és még csak nagyon kevés lecke érthető el így), ezért sajnos nekem kell alkalmazkodnom az előadókhoz, nem pedig fordítva, ami így munka mellett nem feltétlenül egyszerű.
Ezek miatt mindennél többre értékelek egy jól megírt cikksorozatot vagy tutorialt, én abból tudok a leggyorsabban meg a leghatékonyabban tanulni, mivel ott tényleg a saját tempóm szerint haladok, könnyen keresek más forrásokat. Nem várok másra, más se vár rám, könnyű navigálni az anyagban, kiemelni magam számára egy jegyzetbe dolgokat, és így tovább. Nem az van, mint a videók és előadások többségében, hogy fél órát szájal az előadó, amiből 25 perc már a könyökömön jön ki, arra az öt percre, amikor meg tényleg érdemi infót közölne, már régen alszik az agyam, ezért teljesen lemaradok arról is. Ezért szeretem nagyon a papír alapú tudásanyagot is (a Kindle alapút nem annyira, mert egy nyomtatott könyvhöz macera benne navigálni, főleg az én ósdi kis nyomógombos verziómon :)), és emiatt emeltem ki az előző hozzászólásomban hogy technológia specifikus könyvet (értsd ez alatt azokat a könyveket, amik egy adott programozási nyelvről, vagy fejlesztői stack-ről, vagy platformról szólnak) nem olvastam már ezer éve. Ellenben tervezési mintákról, módszertanokról, elvekről nagyon szeretek könyv formátumban olvasni. Pl. a Domain Driven Design már jó fél éve csak arra vár, hogy kikölcsönözzem a céges könyvtárból. No meg értelemszerűen egy kis szabadidőre, hogy el is olvassam... :)



Hozzátenném, hogy azért könyv és könyv között brutális különbség lehet. Pl megvan nekem bjarne stroustrup c++ könyve, és emlékeim szerint annyira száraz, szakszavakkal kényszeresen tömött szart kevésszer olvastam. Vö. pl a for dummies / apress könyveket, amik azért arra mennek rá, hogy érthetőek legyenek.

Rohadtul gyakorlatias ember vagyok, cserébe a tételek szóról szóra visszamondásábal soha nem voltam jó. Ezért is fogtam fejemet, amikor legutóbbi állásinterjún az egyik kérdés az OOP paradigma visszaböfögése volt. 10+ éve használom, b+, de valszleg valamit úgyis kihagyok a tételből.



Ez szerintem ízlések és pofonok. Én emlékszem, hogy tökre szerettem azt a könyvet is. :) Bírtam a bácsi stílusát, és ködös emlékeim szerint a magyar fordítás sem volt túl rossz. Sajnos a totál értelmetlen egyetemi tárgyak elvették anno az időt tőle, azóta meg (szerencsére) teljesen elkerültem a C++ közeléből.

Az ilyen bemagolást meg szóról szóra visszakérdezést én sem értettem soha, nem is tudom hogy mit akarnak vele mérni az ilyen nyomi állásinterjúk... :D Érteni kell a lényegét, meg reprodukálni tudni valós környezetben (ergó nem whiteboard előtt, hanem géppel, internettel a hónod alatt), aztán kész.



Az ilyen bemagolást meg szóról szóra visszakérdezést én sem értettem soha, nem is tudom hogy mit akarnak vele mérni az ilyen nyomi állásinterjúk...

az egesz "elmeleti" reszenek tipikusan az a lenyege hogy ha mas hasznalja a kifejezeseket (irva vagy mondva), akkor ertsds hogy mirol van szo es ne csak pislogj, es ugyanugy at is tudd adni masoknak a mondandodat.

Azaz tudj ossze is dolgozni emberekkel, ne csak magadnak valo legyel.

Érteni kell a lényegét, meg reprodukálni tudni valós környezetben (ergó nem whiteboard előtt, hanem géppel, internettel a hónod alatt), aztán kész.

nalunk direkt csomoszor erre hivjak fel a figyelmet hogy mint szoftverfejleszto lesz eleg alkalom amikor whiteboard elott kell majd eloadnod a tervedet/gondolataidat embereknek vagy a masik csapatnak, illetve megbeszelni a klienssel azokat. Kozel nem csak egy apro, alig megvilagitott basement sarokban fogsz naphosszat kormolni egy Manci neni altal naponta elebed lepakolt elvaras papirheggyel.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



nalunk direkt csomoszor erre hivjak fel a figyelmet hogy mint szoftverfejleszto lesz eleg alkalom amikor whiteboard elott kell majd eloadnod a tervedet/gondolataidat embereknek vagy a masik csapatnak, illetve megbeszelni a klienssel azokat.

Erősen beosztás és cégfüggő. Ha egyszerű coder grunt vagy, akkor a büdös életben nem lesz. Lead dev, architect igen, a többi leginkább nem. Főleg nem fognak beszélni a (sokszor IT-hez ilyen szinten nem értő) klienssel. (gyk: az nem a te feladatod.)



Nalunk legtobb a kis vagy kozepes nagysagu ceg, ahol nem csak 1 precizen beosztott poziciod van, hanem a kodolas mellett bizony sokszor egyeztetni is fogsz a kliens vagyaival, illetve a csapatoddal, feletteseiddel, alattad levo emberekkel vagy sales fiukkal/csajokkal.

A kozepes nagysagu gepesz cegnel is amikor dolgoztam kozel nem annyibol allt az eletem hogy beblokkolok reggel es egesz nap a gepem mellett dekkolok a munkammal, hanem a foreman mellett sokszor egyeztettem a managgerrel, a salessel, klienssel, es a munkatarsaiddal a dolgok meneterol vagy javaslataidrol.

Ugy vettem ki itt nyugaton nem egy apro jelentektelen pont vagy gepezetben, hanem nagyon is ertekes resze a gepezetnek, akinek a velemenyet es javaslatait (vagy aggodalmait az adott meloval) nagyon is szokszor kikerik, es epitenek ra.

Persze ha valami nagy multi cegnel vagy ezekkel szemben (mint EA vagy hasonlo), ott gondolom tul sok es tul elhatarolt poziciok vannak, de ki akar nagy multinal dolgozni ugye.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



psishock, teljesen félreértesz. :) Azt mondom, hogy egy interjú során mondjuk egy bonyolultabb rekurziót írni táblánál teljesen marhaság és abszolút nem mér semmi értelmeset (Google-nál pár éve bevett gyakorlat volt a fejlesztői interjúkon), nem pedig azt hogy ne tudd magad meg a gondolataidat előadni a munkatársaidnak vagy az ügyfeleknek.
Utóbbit nem nekem kell bemutatni, mostanában konzulens vagyok, szerintem az elmúlt félévben többet beszélgettem emberekkel, mint amennyit kódoltam... :)
Egyébként az egyik legnagyobb multinál dolgozom a világon, és lehet hogy meglepődnél, hogy mennyire nem határolódnak el egymástól az egyes pozíciók, főleg azok amik egy szakterületen belül vannak.



psishock, teljesen félreértesz. :) Azt mondom, hogy egy interjú során mondjuk egy bonyolultabb rekurziót írni táblánál teljesen marhaság és abszolút nem mér semmi értelmeset (Google-nál pár éve bevett gyakorlat volt a fejlesztői interjúkon), nem pedig azt hogy ne tudd magad meg a gondolataidat előadni a munkatársaidnak vagy az ügyfeleknek.

oh arra en is azt vallom hogy az interjukon inkabb magara a szemelyiseg felmeresre kellene oszpontositani, mintsem a technikai felkeszultsegre, mivel az utobbit mire odajut az illeto alapkent vehetnenk.

Csak arra celoztam hogy esetleg miert johet kepbe egy elmeletibb kerdes olykor. Gondolom nagi-t se rekurziok levezetesevel nyuztak egesz interju alatt, csak max kapott egy elmeleti kerdest is a sok kozott.

Egyébként az egyik legnagyobb multinál dolgozom a világon, és lehet hogy meglepődnél, hogy mennyire nem határolódnak el egymástól az egyes pozíciók, főleg azok amik egy szakterületen belül vannak.

ezt tanitjak a suliban is es ezek is a tapasztalataim eddig kis/kozepes cegeknel is, csak neha terjengenek remhirek nagy multi reszrol, de amit mondasz egy az egyben igazolja vissza amit mindenki mas is mond (tapasztaltabb beosztasokrol), szoval teljes mertekben hiszek neked.

Vegulis voltam csomo nagyobb fejessel vagy az embereikkel is tarsalogni nagyceges kornyezetbol, es azok is pont ezeket mondtak amiket te is, hogy nagyon nincsenek elesen elhatarolodva manapsag mar a poziciok, es nagyon aktivan kell a beszelokednek is dolgoznia olykor.

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



Hát igen, nálunk is úgy ment állítólag sokáig (én ugye nem tapasztaltam, mert most szeptemberben kezdtem), hogy élesen elváltak egymástól az egyes, még akár egymással szorosan együtt is dolgozó role-ok és emiatt abszolút nem is volt hatékony a rendszer. Állítólag mindenki azt leste, hogy meddig tartanak a saját "határai" és ha valami azon kívül került, akkor egyszerűen áthajította az illetékesnek és onnantól meg mosom kezeimet üzemmód. Szerencsére ezt pár éve felismerték és azóta elment a cég ebbe az irányba, ami szerintem is messze effektívebb. Mondom ezt még így is, hogy gyakorlatilag nincs viszonyítási alapom, mert egy ~30 fős helyi cégből csöppentem át ide. :)
Persze ennek meg megvan az a veszélye, hogy ha nincs szigorúan meghatározva, hogy ki mit csinál, akkor elsikkadhatnak az amúgy akár fontos dolgok is, aztán meg megy az egymásra mutogatás. Ennek kiküszöbölésére kell egy fajta szellemi meg morális érettség a dolgozók részéről. Ebben meg teljesen azt tapasztaltam, amit te is írsz, hogy sokkal inkább ezt tették próbára az állásinterjú(k) során, mint azt hogy mit tudsz magáról a technológiáról. Az úgyis kiderül az önéletrajzból, meg nagyon max egy rövid párbeszédből.



Inkább úgy fogalmaznék, hogy közepes/nagyobb cégeknél, akiknek saját termékvonala van, egyik dev se csinál semmi ilyesmit, lead dev se, max házon belül, ha másik csapatot ráállítanak a melóra és fejtágítás kell. Kisebb és/vagy projektmunkákkal foglalkozó cégeknél vannak leginkább ilyenek szvsz. De ja, elég random azért.

Regen minden jobb volt.




Szép és jó, de ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy a support felhívja hajnali kettőkor a backend devet, majd a backend dev odáll a lámpa elé, mögötte a managerrel akinél a baseball ütő van, pedig amúgy frontend hiba, de amúgy csinálja meg. :)

Well.... f*ck. o.O



Ez annyira tökéletes, hogy szavak nincsenek. :D (Alapból frontend, utóbbi időben somewhat full-stack dev here.)



Mi ebből a tanulság: a backend developer hajnali kettőkor ne az irodában dekkoljon egy baseballütős managerrel "maga mögött".



a frontendnek az arca, beállása is 10/10. :)

Nagyon jó összeállítás. Backend meg az emberünk. :)

admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."



Igen. :D :D



Igen, az ilyen szituáció kulcsa: get a life, ha tegnap felmondtál volna már akkor is késő lett volna :)

Regen minden jobb volt.



Ömm, na ebbe ne menjünk bele, mert valszeg igazad lenne, és kihozzuk, hogy mekkora farok vagyok, tulajdonképpen teljesen jogosan, de nem akarom leírva látni :D

Well.... f*ck. o.O



Srácok, hülye kérdés incoming - mennyit fejlődött a C++ az utóbbi években? Én arra emlékszem, hogy rohadt körülményes volt annak idején (stringek kezelése, pointerek), és emiatt utáltam, és mélységesen megbántam, hogy a diplomamunkám egy MFC alapú program lett... :-D DE, mindez ugye 20 éve volt. Könnyebb lett azóta dolgozni vele?



A legújabb verzióról jókat hallottam, bár nem sok helyről. Ahogy hallottam viszonylag gyorsan lehet benne fejleszteni komplex dolgokat.



Sokat fejlődött, kb. mint a C# 2-3 major verzió alatt. Plusz tegyük hozzá, hogy Magyarországon értelmes C++ oktatást még nem sikerült összehozni, ez könnyen rossz fényt vet a dologra.

Modern C++-ban pointereket nem használsz. Ha csak nem az Amazon AWS backendjét fejleszted és terabájtokat kell mozgatnod memóriában vagy ha csak nem egy robotkar motorját programozod real-time QNX-ben (utóbbi esetben valószínűleg villamosmérnök vagy és erre az esetre amúgy se igaz a modern C++ kifejezés).

Épp azon gondolkodtam a minap, hogy Pythonban meg C# írtam már kacifántos lambdákat, de asszem sikerült felülmúlnom C++-ban, gyönyörű volt.

Regen minden jobb volt.



Oscee írta: Plusz tegyük hozzá, hogy Magyarországon értelmes C++ oktatást még nem sikerült összehozni, ez könnyen rossz fényt vet a dologra.

Ezt aláírom, BME-n anno 10 éve az oktatás annyi volt, hogy C-hez képest használj cin/cout-ot, ja meg próbálj ojjektumokban gondolkodni, és kb ennyi. :D



Azért mondjátok ezt, mert vagy nem ismeritek Czirkos Zolit, vagy nem tudjátok, hogy most már nem csak C-t, de C++t is oktat a BME-n. :)



Szerintem még doktorandusz volt, mikor én ezeket tanultam, a nevét ismerem.

Regen minden jobb volt.



Meh, most eszembe juttattátok Tevesz borzalom slidje-jait, feláll a szőr a hátamon :D

Regen minden jobb volt.

REWiRED - Kutyus felfedő szétszéledés - 2014-2057 © Minden Jog Fenntartva!
Virtuális valóság és Kecskeklónozó központ - Oculus MegaRift - PS21 - Mozi - 4D - Bajuszpödrés
Médiaajánlat/Borsós Brassói Árak
Rohadt Impresszum!