egesz leegyszerusiti az elozo osszehackeltebb megoldasokat jaja. Orulok hogy szepen fejlodik. Fogtam is fejem amikor lattam hogy egyes komplexebb kerdeseket milyen kicsavartan lehet csak megoldani a regebbi ECMA verziokban. :)
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
java meg c# nem 'klaszikus' programozási nyelvek és ezalatt azt értem, hogy nem hagyományos módon fordítod majd linkeled, hanem a frémvörk (JVM, clr) futtatja az egész cuccot. Memóriacímekkel, pointerekkel, adatstruktúrák reprezentációjával, meg ami még említve volt, foglalkozni se kell, sőt tudni se kell róla (persze természetesen illene). Az interpreter által futtatott nyelvek (js, perl, stb...) megint más kategória, de ott sem kell ezekkel tisztában lenni, hogy el tudd látni a feladatod.
Ezzel szemben c/c++ és a hasonló szinten levő nyelveknél ez nélkülözhetetlen.
Ah, speciel nem hibát akartam kimutatni a hozzászólásodban.
Csupán annyit akartam mondani, hogy míg c/c++-ban neked kell a memóriaallokáció nagyjával foglalkoznod, java/c#-nál - normál körülmények közt - ez a framework dolga, láthatatlan és általában jól működik. Emiatt pedig nem is szükséges a nyelv ezen részének a működésének az ismerete. Persze azért mindenki emlékszik a memleak-es azureus javás torrentkliensre mondjuk...
Hát ja, attól még, hogy egy nyelv managed, simán lehet memory leak a benne írt appban is. Tipikus példája java-nál az SWT komponensekkel megírt alkalmazások. Ott ha nem dispose-olsz egy adott kontrolt megfelelően, akkor garbage collector ide vagy oda, simán folyhat a memóriád. Persze cserébe egy profilerrel (pl JProfiler) pillanatok alatt ki lehet deríteni, hogy hol a bibi. c/c++nál esetenként meg szenvedés a memory leak megtalálása.
nagi írta: c++-ban neked kell a memóriaallokáció nagyjával foglalkoznod
Itt is látszik igazolódni, amit fentebb írtam :)
Csak annak kell, aki nem modern C++-t használ meg nem ért a RAAI-hez. Ergo nem látott egy Stroustrup előadást, ami 15 évnél frissebb lenne, szóval visszaértünk oda, hogy a mai gyerekekben nincsenek meg a programozás alapjai :)
C++-ban megírhatsz egy rendering engine-t, amiben kb annyit kell memóriaallokációvla foglalkoznod, mintha C#-ban írnád, amennyiben nem évtizednél régebbi C++-ban kódolsz.
De egyébként sem értem a memóriás mumusozást. Egy feladat a százból. Félsz egy fájlt vagy egy FTP kapcsolatot megnyitni? Ugyanúgy erőforráskezelés, mint a memória. És azt a java/C# se nagyon intézi el neked, főleg mert IDisposable using-ot átlag C# fejlesztő sem ismeri :)
Itt is látszik igazolódni, amit fentebb írtam :)
Csak annak kell, aki nem modern C++-t használ meg nem ért a RAAI-hez. Ergo nem látott egy Stroustrup előadást, ami 15 évnél frissebb lenne, szóval visszaértünk oda, hogy a mai gyerekekben nincsenek meg a programozás alapjai :)
Tény, anno BME-n 486-osokon linuxon futó dosemuban futtatott borland c++-szal képeztek, az meg nem mai (1991) gyerek. :D Mindezt 2004-ben.
Aztán meg volt pici visual studio, (szgraf, akkor 5 éve elhagyatott 3rd party openGL library-vel, mert hát minek újabb) de ott az ember az ilyen kezdetek után amit tudott, azt elkerült.
Fejlődött a c++ az tény, legjobb példa rá a boost library, amiben rengeteg resource leak-et kivédendő cucc van kezdve a smart pointerekkel. Aki c++-ozik, annak kötelező.
A boost egyrészt egy továbbgondolt standard template library, másrészt meg nagyon hasznos modulok vannak benne kb minden alterületre. Amit én sokat használtam, az a boost::asio ami gyakorlatilag egy portable I/O modul.
Hát a boost is már 15 éves, szóval az se újdonság. Szerencsére sok minen szépen átkerül a C++ szabványba, smart pointerek már C++11 óta vannak szabvány szinten (ha az auto_ptr-t nem számítjuk smartnak). Készül a C++17, abba pl. belekerül majdnem a komplett asio meg filesystem.
2000 korul hasznaltam eles projekten, nekem akkor egy fostalicskanak tunt :)
(persze, egyetemen kotprogramot, meg par szaz soros vackokat osszedobni jo. de egy tobb eves eles projekt, sok guival, db kezelessel eleg szopas volt)
Ceges kornyezetben kifejezetten becsuletbol nem hagynam ott, hogy nezne mar ki :D
vicces modon mar eleg sok bagtrekkerben lattam honapokig uldogelo hibakat :)
soxor nincs ido minor bugokat javitgatni, ha anelkul is elketyeg a rendszer
És azt a java/C# se nagyon intézi el neked, főleg mert IDisposable using-ot átlag C# fejlesztő sem ismeri :)
en igen :)
C++-ban megírhatsz egy rendering engine-t, amiben kb annyit kell memóriaallokációvla foglalkoznod, mintha C#-ban írnád, amennyiben nem évtizednél régebbi C++-ban kódolsz.
(na ezert irtam, hogy regebben a c++ eleg gaz volt, pl. ilyen miatt, hogy a leak-et nem birta mutatni)
kolleganő kitalálta, hogy ő programozni tanul. ha komolyan vennénk az igényét, mit lehetne neki javasolni? értem ez alatt, hogy a C# in 21 days nem jó, mert feltételez alapokat. szóval a stuktúrált, vagy OOP - bár sztem faszság azzal kezdeni - programozás alapjai kellenének (változók, ciklusok, rekurzió), de lehetőleg ne az Angster Erzsébet féle 30 éves Pascalos könyvként, hanem .NET, Java, vagy JS. Manapság mivel szokták csapatni egyetemeken?
full hulyeknek akik eletukben nem lattak programmukodest gyakorolhatjak es megismerhetik vele az alaplogikakat. Gyerekeknek talaltak ki de kolleganod is szintugy levaghatja az alapokat.
Komolyabb programnyelvet kezdetnek nem javasolnek neki, mivel ahogy kivettem ez olyan hogy "szeretnek matekzseni lenni 30nap alatt, hol kezdjem el?" hozzaallas lenne hirtelen felindulasbol a kolleganodtol, ki kell varni meddig tart nala es hogyan alakul a kesobbiekben.
Mindenhez ido kell. Ha atmegy a scratch teszten es nem fullad teljes kudarcba vagy unalomba az egesz, esetleg dobhatod komolyabb nyelvekre es komolyabb tanulo ezkozokre.
Ez alatt ertem a kulonbozo (ingyenes) online video course rendszereket, amivel bevezetik az alapokba majd lassan.
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
én is C#-ot vagy Java-t javasoltam, és mivel a Java/C# in 21 days arra jó, hogy aki tud fejleszteni megismerje az új _környezetet_, így inkább a for dummies a nyerő kezdőknek. ez most meglepett egyébként, mármint hogy kurvára nincs a piacon egyetlen struktúrált tudást adó alapoktól kezdő szakkönyv sem, de még angolul se.
különösen ha azt nézzük mennyire hiányszakma. ez a világ megérett a pusztulásra b+ :Đ
Legtobb ceg csak le akarja verni a fizeteseket ezzel. Boven tultermeles van "programozokbol", de ha jo programozot akarsz, azt meg is kell gondolom fizetni, ha nem akarod hogy Google-hez vandoroljon.
Merem azt mondani hogy van olyan komplex a szakma (ha rendesen akarja az ember vagni) mint a hosszu evekig tanult doktori kategoriak. Rettento sokat kell tanulnod es fokuszalnod hozza hogy jo legyel benne. Hardware, software es matek teruleten egyarant.
tl;dr: csomo atlagszar programozo van akiktol hemzseg a vilag. Vannak nagyszeru programozok is akik barmikor a rendelkezesedre allnak, viszont meg kell oket fizetned.
mármint hogy kurvára nincs a piacon egyetlen struktúrált tudást adó alapoktól kezdő szakkönyv sem
mert tipikusan felreertik az emberek a programozas helyzetet mapansag.
A programozas ebben a pillanatban az nem olyasmi amit konyvbol fogsz megtanulni, hanem olyasmi amit a gyakorlatbol.
Miert? Legnagyobb ok erre az lehet mivel kibaszott fiatal az egesz szakma, par evtizede letezik komolyabban, es ettol fuggetlenul (vagy mondhatnank ez okbol) kegyetlen iramban fejlodik manapsag is. Mennyi idos pl a matek ehhez kepest, 4000eves?
Nem tudsz lefektetni mindent atfogo "kurva jo" alapokat ra, mivel mire elkezdened atgondolni, tanitani es bevonni a tantervbe, mar reg elavult lesz es egeszen friss alapokon fognak mukodni a modern nyelvek.
Nincs "bevett" szokas es tanulasi menete neki, mivel nincs tokeletes ut sem amivel a legjobb beletanulnod, ugyis minden valtozni fog utkozben ahogyan haladsz elore. Kezd el valahonnan, valamilyen cellal es majd meglatod mi var rad utkozben.
Tul keves az ido hogy normalis tankonyveket alakitsanak ki es tul gyorsan fejlodik minden ahhoz kepest, mint pl a matek.
Hell, maguk a programnyelvek is brutalisan gyorsan felodenek es hatalmas a verseny kozottuk hogy melyik torjon elolrebb. A vilag most legpopularisabb programnyelve nem egesz 20 eves ugye.
Oscee is pont epp most mondta hogy csomo egyetemen 15 eves modszerekkel tanitanak programozast, ami manapsag mar rohadtul elavultnak szamit.
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
nem kell tökéletes út, egy olyan könyv kell, ami nem a közepéről kezdi és nagyvonalúan kihagyja a felét amit épp nem talál érdekesnek. régen volt ilyen jó pár, de azok már elavult nyelvekkel sampleznak. a mostaniak gyakran pl. OOP-val kezdenek egyetemen is, nem is csodálom, hogy lukasabb a tudása, mint mint egy öngyilkos merénylő teste scatterelve a robbanás után.
mondom, kibaszaott nagy tudast igenyel a programozas annyira komplex szakma, marmint ha jo akarsz lenni benne.
Szerintem vagy 10 evig kelle komolyabban nekifekudve hardware, szoftver es matek ismeteret tanulni az embernek hogy azt mondja, jo programozo vagyok. Rendesen az alap alapotol egeszen felfele.
Ehelyett par ev suli alatt (heti par oraval) vagy tutorialcsomagokkal persze hogy full rostazott tudast fogsz kapni.
De ha nem igy tesznek, elmenne a maradek embernek is az eletkedve az egesz szakmatol (odabasznal elebbe 3x17 kotetes encyclodedia britannica szintu konysorozatot, egyik mindenfele hardware, masik programnyelvek, harmadik matek lenne), es ez rohadtul nem lenne celszeru most a cegeknek, amikor pont hogy mondod hogy szeretnenek egyre effektivebb embereket szerezni, a leheto leghamarabb.
Ehelyett az van hogy jocskan rostazott tudassal kirugdossak az embereket, es remelik hogy majd 5-10-15eves tapasztalattal lassal feltornazzak magukat egy hasznalhato szintre shitty cegeknel, addig se halnak ehen, majd felmondanak es atmennek a jokhoz.
Miert van az hogy melokeresesnel rad se neznek normalisabb cegek ha nincs 5-7eves tapasztalatod? Mivel rohadtul nem elegendo amit 8ev suli alatt tingli tangli beledraznak. (4ev kozep, 4ev egyetem pl)
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
Minden mernoki szakma ilyen. Ahogy nem baszol le egy frissen vegzett epito/epiteszmernokot sem egy tescot megtervezni, vagy a kivitelezest vezetni, ugyanugy az iskolabol kijovo programozonak is meg tanulnia kell eles projekteken.
Es azert ne fetisizaljuk a programozast/programozas tanulast. Most a legkonnyebb megtanulni, rengeteg anyag megtalalhato a neten, komplett oktatoanyagok, jutub videok, peldak millioi, de az iskolai oktatas is megfelelo lehet, ha eleg erdeklodo vagy... Ehhez kepest 25 eve volt egy c64-ed, egy turbo assemblered meg egy konyved jo esetben.
Programnyelv kb. lenyegtelen, azert javasoltam a java/c#-t, mert egybol a piacra keszulsz. (js hiaba elterjedt, egy hanyas, szerintem kezdo nyelvkent irtozatosan rossz kodolasi szokasokat fox felvenni)
egesz leegyszerusiti az elozo osszehackeltebb megoldasokat jaja. Orulok hogy szepen fejlodik. Fogtam is fejem amikor lattam hogy egyes komplexebb kerdeseket milyen kicsavartan lehet csak megoldani a regebbi ECMA verziokban. :)
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
Ezt most nem teljesen értem mire mondtad :D
java meg c# nem 'klaszikus' programozási nyelvek és ezalatt azt értem, hogy nem hagyományos módon fordítod majd linkeled, hanem a frémvörk (JVM, clr) futtatja az egész cuccot. Memóriacímekkel, pointerekkel, adatstruktúrák reprezentációjával, meg ami még említve volt, foglalkozni se kell, sőt tudni se kell róla (persze természetesen illene). Az interpreter által futtatott nyelvek (js, perl, stb...) megint más kategória, de ott sem kell ezekkel tisztában lenni, hogy el tudd látni a feladatod.
Ezzel szemben c/c++ és a hasonló szinten levő nyelveknél ez nélkülözhetetlen.
Ah, speciel nem hibát akartam kimutatni a hozzászólásodban.
Csupán annyit akartam mondani, hogy míg c/c++-ban neked kell a memóriaallokáció nagyjával foglalkoznod, java/c#-nál - normál körülmények közt - ez a framework dolga, láthatatlan és általában jól működik. Emiatt pedig nem is szükséges a nyelv ezen részének a működésének az ismerete. Persze azért mindenki emlékszik a memleak-es azureus javás torrentkliensre mondjuk...
rwurl=https://lh3.googleusercontent.com/-wagpEvj8XJk/VcNbsACOdhI/AAAAAAAB2mU/P...
Ha nem tudod mi az a GC, és hogy hogy és miért működik, ezeket is baszhatod...
Well.... f*ck. o.O
Hát ja, attól még, hogy egy nyelv managed, simán lehet memory leak a benne írt appban is. Tipikus példája java-nál az SWT komponensekkel megírt alkalmazások. Ott ha nem dispose-olsz egy adott kontrolt megfelelően, akkor garbage collector ide vagy oda, simán folyhat a memóriád. Persze cserébe egy profilerrel (pl JProfiler) pillanatok alatt ki lehet deríteni, hogy hol a bibi. c/c++nál esetenként meg szenvedés a memory leak megtalálása.
Itt is látszik igazolódni, amit fentebb írtam :)
Csak annak kell, aki nem modern C++-t használ meg nem ért a RAAI-hez. Ergo nem látott egy Stroustrup előadást, ami 15 évnél frissebb lenne, szóval visszaértünk oda, hogy a mai gyerekekben nincsenek meg a programozás alapjai :)
C++-ban megírhatsz egy rendering engine-t, amiben kb annyit kell memóriaallokációvla foglalkoznod, mintha C#-ban írnád, amennyiben nem évtizednél régebbi C++-ban kódolsz.
De egyébként sem értem a memóriás mumusozást. Egy feladat a százból. Félsz egy fájlt vagy egy FTP kapcsolatot megnyitni? Ugyanúgy erőforráskezelés, mint a memória. És azt a java/C# se nagyon intézi el neked, főleg mert IDisposable using-ot átlag C# fejlesztő sem ismeri :)
Regen minden jobb volt.
Tény, anno BME-n 486-osokon linuxon futó dosemuban futtatott borland c++-szal képeztek, az meg nem mai (1991) gyerek. :D Mindezt 2004-ben.
Aztán meg volt pici visual studio, (szgraf, akkor 5 éve elhagyatott 3rd party openGL library-vel, mert hát minek újabb) de ott az ember az ilyen kezdetek után amit tudott, azt elkerült.
Fejlődött a c++ az tény, legjobb példa rá a boost library, amiben rengeteg resource leak-et kivédendő cucc van kezdve a smart pointerekkel. Aki c++-ozik, annak kötelező.
A boost egyrészt egy továbbgondolt standard template library, másrészt meg nagyon hasznos modulok vannak benne kb minden alterületre. Amit én sokat használtam, az a boost::asio ami gyakorlatilag egy portable I/O modul.
Ja igen, a teljes boost lib portable.
Hát a boost is már 15 éves, szóval az se újdonság. Szerencsére sok minen szépen átkerül a C++ szabványba, smart pointerek már C++11 óta vannak szabvány szinten (ha az auto_ptr-t nem számítjuk smartnak). Készül a C++17, abba pl. belekerül majdnem a komplett asio meg filesystem.
Regen minden jobb volt.
2000 korul hasznaltam eles projekten, nekem akkor egy fostalicskanak tunt :)
(persze, egyetemen kotprogramot, meg par szaz soros vackokat osszedobni jo. de egy tobb eves eles projekt, sok guival, db kezelessel eleg szopas volt)
Parizer forever.
LOL :)
Parizer forever.
Ceges kornyezetben kifejezetten becsuletbol nem hagynam ott, hogy nezne mar ki :D
vicces modon mar eleg sok bagtrekkerben lattam honapokig uldogelo hibakat :)
soxor nincs ido minor bugokat javitgatni, ha anelkul is elketyeg a rendszer
Parizer forever.
És azt a java/C# se nagyon intézi el neked, főleg mert IDisposable using-ot átlag C# fejlesztő sem ismeri :)
en igen :)
C++-ban megírhatsz egy rendering engine-t, amiben kb annyit kell memóriaallokációvla foglalkoznod, mintha C#-ban írnád, amennyiben nem évtizednél régebbi C++-ban kódolsz.
(na ezert irtam, hogy regebben a c++ eleg gaz volt, pl. ilyen miatt, hogy a leak-et nem birta mutatni)
Parizer forever.
2000 korul az stl volt az egyetlen irigylendo ficsor a c++-ban
Parizer forever.
Ámen.
kolleganő kitalálta, hogy ő programozni tanul. ha komolyan vennénk az igényét, mit lehetne neki javasolni? értem ez alatt, hogy a C# in 21 days nem jó, mert feltételez alapokat. szóval a stuktúrált, vagy OOP - bár sztem faszság azzal kezdeni - programozás alapjai kellenének (változók, ciklusok, rekurzió), de lehetőleg ne az Angster Erzsébet féle 30 éves Pascalos könyvként, hanem .NET, Java, vagy JS. Manapság mivel szokták csapatni egyetemeken?
Nekem derengene, hogy raspberry pi-re anno hirdettek ilyen "programozás 3 éveseknek" cuccot...
Egyetemen saját kútfőből csapatják, gyakvezek valszleg életükben nem láttak programozási könyvet.
...esetleg egy (bármelyik könnyebb nyelv) for dummies könyv, ha nem veszi sértőnek?
Jobb helyeken kozepiskolaban kezdik, manapsag leginkabb Pythonban.
Regen minden jobb volt.
https://scratch.mit.edu/
full hulyeknek akik eletukben nem lattak programmukodest gyakorolhatjak es megismerhetik vele az alaplogikakat. Gyerekeknek talaltak ki de kolleganod is szintugy levaghatja az alapokat.
Komolyabb programnyelvet kezdetnek nem javasolnek neki, mivel ahogy kivettem ez olyan hogy "szeretnek matekzseni lenni 30nap alatt, hol kezdjem el?" hozzaallas lenne hirtelen felindulasbol a kolleganodtol, ki kell varni meddig tart nala es hogyan alakul a kesobbiekben.
Mindenhez ido kell. Ha atmegy a scratch teszten es nem fullad teljes kudarcba vagy unalomba az egesz, esetleg dobhatod komolyabb nyelvekre es komolyabb tanulo ezkozokre.
Ez alatt ertem a kulonbozo (ingyenes) online video course rendszereket, amivel bevezetik az alapokba majd lassan.
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
Dr. Úry László - Commodore 64 felhasználói kézikönyv 1-2.
Melyben az assembly mnemonikok ABC sorrendben vannak kitárgyalva, rendkívül felhasználóbarát módon (én ebből "tanultam meg"). :D
Angol tudósok szerint a fenti hozzászólás nemcsak a szerző, hanem egyben az egész emberiség egyetemes véleményét is tükrözi.
komolyabbnak tűnik nála és amúgy is épp egyetemet fejezi be, de persze ez nem jelent még semmit.
foleg ha liberal arts
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
asszonyaz exem kozepsuliban c#-t tanit a gyerkocoknek elso nyelvnek :)bocs, meg erre all ra a "szam" :)
Parizer forever.
Ha van idő belemenni a részletekbe (mert pl nem fél éve van rá :D), akkor teljesen jó kezdő nyelv.
Well.... f*ck. o.O
én is C#-ot vagy Java-t javasoltam, és mivel a Java/C# in 21 days arra jó, hogy aki tud fejleszteni megismerje az új _környezetet_, így inkább a for dummies a nyerő kezdőknek. ez most meglepett egyébként, mármint hogy kurvára nincs a piacon egyetlen struktúrált tudást adó alapoktól kezdő szakkönyv sem, de még angolul se.
különösen ha azt nézzük mennyire hiányszakma. ez a világ megérett a pusztulásra b+ :Đ
implying.
Legtobb ceg csak le akarja verni a fizeteseket ezzel. Boven tultermeles van "programozokbol", de ha jo programozot akarsz, azt meg is kell gondolom fizetni, ha nem akarod hogy Google-hez vandoroljon.
Merem azt mondani hogy van olyan komplex a szakma (ha rendesen akarja az ember vagni) mint a hosszu evekig tanult doktori kategoriak. Rettento sokat kell tanulnod es fokuszalnod hozza hogy jo legyel benne. Hardware, software es matek teruleten egyarant.
tl;dr: csomo atlagszar programozo van akiktol hemzseg a vilag. Vannak nagyszeru programozok is akik barmikor a rendelkezesedre allnak, viszont meg kell oket fizetned.
mert tipikusan felreertik az emberek a programozas helyzetet mapansag.
A programozas ebben a pillanatban az nem olyasmi amit konyvbol fogsz megtanulni, hanem olyasmi amit a gyakorlatbol.
Miert? Legnagyobb ok erre az lehet mivel kibaszott fiatal az egesz szakma, par evtizede letezik komolyabban, es ettol fuggetlenul (vagy mondhatnank ez okbol) kegyetlen iramban fejlodik manapsag is. Mennyi idos pl a matek ehhez kepest, 4000eves?
Nem tudsz lefektetni mindent atfogo "kurva jo" alapokat ra, mivel mire elkezdened atgondolni, tanitani es bevonni a tantervbe, mar reg elavult lesz es egeszen friss alapokon fognak mukodni a modern nyelvek.
Nincs "bevett" szokas es tanulasi menete neki, mivel nincs tokeletes ut sem amivel a legjobb beletanulnod, ugyis minden valtozni fog utkozben ahogyan haladsz elore. Kezd el valahonnan, valamilyen cellal es majd meglatod mi var rad utkozben.
Tul keves az ido hogy normalis tankonyveket alakitsanak ki es tul gyorsan fejlodik minden ahhoz kepest, mint pl a matek.
Hell, maguk a programnyelvek is brutalisan gyorsan felodenek es hatalmas a verseny kozottuk hogy melyik torjon elolrebb. A vilag most legpopularisabb programnyelve nem egesz 20 eves ugye.
Oscee is pont epp most mondta hogy csomo egyetemen 15 eves modszerekkel tanitanak programozast, ami manapsag mar rohadtul elavultnak szamit.
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
nem kell tökéletes út, egy olyan könyv kell, ami nem a közepéről kezdi és nagyvonalúan kihagyja a felét amit épp nem talál érdekesnek. régen volt ilyen jó pár, de azok már elavult nyelvekkel sampleznak. a mostaniak gyakran pl. OOP-val kezdenek egyetemen is, nem is csodálom, hogy lukasabb a tudása, mint mint egy öngyilkos merénylő teste scatterelve a robbanás után.
mondom, kibaszaott nagy tudast igenyel a programozas annyira komplex szakma, marmint ha jo akarsz lenni benne.
Szerintem vagy 10 evig kelle komolyabban nekifekudve hardware, szoftver es matek ismeteret tanulni az embernek hogy azt mondja, jo programozo vagyok. Rendesen az alap alapotol egeszen felfele.
Ehelyett par ev suli alatt (heti par oraval) vagy tutorialcsomagokkal persze hogy full rostazott tudast fogsz kapni.
De ha nem igy tesznek, elmenne a maradek embernek is az eletkedve az egesz szakmatol (odabasznal elebbe 3x17 kotetes encyclodedia britannica szintu konysorozatot, egyik mindenfele hardware, masik programnyelvek, harmadik matek lenne), es ez rohadtul nem lenne celszeru most a cegeknek, amikor pont hogy mondod hogy szeretnenek egyre effektivebb embereket szerezni, a leheto leghamarabb.
Ehelyett az van hogy jocskan rostazott tudassal kirugdossak az embereket, es remelik hogy majd 5-10-15eves tapasztalattal lassal feltornazzak magukat egy hasznalhato szintre shitty cegeknel, addig se halnak ehen, majd felmondanak es atmennek a jokhoz.
Miert van az hogy melokeresesnel rad se neznek normalisabb cegek ha nincs 5-7eves tapasztalatod? Mivel rohadtul nem elegendo amit 8ev suli alatt tingli tangli beledraznak. (4ev kozep, 4ev egyetem pl)
admin mantra: "mindent le lehet kakilni oszt megy az oldal mégis magától."
életfilozófia mantra: "ideológiailag veszélyesen eltévedt kanadai szektás."
Minden mernoki szakma ilyen. Ahogy nem baszol le egy frissen vegzett epito/epiteszmernokot sem egy tescot megtervezni, vagy a kivitelezest vezetni, ugyanugy az iskolabol kijovo programozonak is meg tanulnia kell eles projekteken.
Es azert ne fetisizaljuk a programozast/programozas tanulast. Most a legkonnyebb megtanulni, rengeteg anyag megtalalhato a neten, komplett oktatoanyagok, jutub videok, peldak millioi, de az iskolai oktatas is megfelelo lehet, ha eleg erdeklodo vagy... Ehhez kepest 25 eve volt egy c64-ed, egy turbo assemblered meg egy konyved jo esetben.
Programnyelv kb. lenyegtelen, azert javasoltam a java/c#-t, mert egybol a piacra keszulsz. (js hiaba elterjedt, egy hanyas, szerintem kezdo nyelvkent irtozatosan rossz kodolasi szokasokat fox felvenni)
Parizer forever.