anno amikor volt pár éve az a nagyon csapadékmentes időszak, akkor beszéltem egy gyümölcstermelő pasassal, aki azt mondta, hogy nem baj, 10 évente van ilyen szárazabb év, azért felesleges öntözőrendszerbe invesztálni. Háááát azóta direkt számolom, és kb. 4 év alatt 1 év volt, amikor normális mennyiségű csapadék esett, a többi kula...
nezd meg a mezgaz termelesi adatokat, nagy drama nem latszik a relativ csapadekhiany miatt. pedig az ontozott teruletek aranya ha jol emlekszem 2% alatt van.
gemini: A mezőgazdaság éves teljesítményének alakulása:2025 (első becslés): A bővülés folytatódott, a kibocsátás 4,4 ezer milliárd forint felett volt, ami 6,2%-kal haladta meg az előző évit.2024: Visszaesés jellemezte az évet, a teljesítmény 5,4%-kal alacsonyabb volt, mint 2023-ban. A KSH adatai szerint a folyó alapáron mért kibocsátás megközelítette a 4,2 ezer milliárd forintot.2023: A 2022-es aszályos év után a 2023-as eredményekről a KSH számolt be, amely évben a bruttó hozzáadott érték növekedése volt tapasztalható.2022: Aszállyal sújtott, alacsonyabb teljesítményű év volt.2021: A Kavalosz összefoglalója szerint a kibocsátás elérte a 3400 milliárd forintot, míg az OTP Agrár szerint ez 3 378 milliárd forint volt.
For more context - 80-90% of Indian houses have overhead watertanks where water is stored. Once a day underground municipality pipelines supply it with water. This stored water then heats up to extreme temperatures and is used by smaller pipes that connect to taps inside the house. Many houses have black plastic tanks which amplify heat, but this particular video was taken from a house having a yellow painted concrete water tank.
Everyone wants to shine like a diamond, but no one want to get cut
mi bcaj kozben elaztunk rohadtul asszonnyal, szerencsere villam nem volt. mire elertunk az 10km-re levo lidlbe, megszaradtam teljesen, meg a pamut alsogatyam is. nem volt meleg egyaltalan :)
sztem csak elkényelmesedünk jobban, minden klimatizált, nonstop hideg van az irodában, a kocsiban, még a vonaton is. Aztán ha levegőre kell menni, akkor rácsodálkozunk a melegre. Pár napot kint vagy a strandon vagy a kertben, vagy elmész túrázni és hamar hozzászoksz.
A kajak-kenu-akadémiára 2021-ben 43 milliárd forintot különítettek el, végül 50 milliárd fölé drágult. Ennél valamivel kevesebbe, 40 milliárd forintba került volna a tó vízpótlása és megmentése.
hetvegen neztem, kurva jol nez ki. csak a kacsak teleszartak a partjat.
es hat a velencei to ilyen, idonkent kiszarad ez a termeszetes uzemmodja. MIERT KELLENE BARMIT TENNI?!?!
a kajakos resz fel van toltve vizzel, az akademia muxik.
Meg ott a folyószabályzás is élén azzal szakállas kötsöggel, valami Széchenyi. A Tisza addig is már megszoktuk, hogy kiöntött, minek költöztek oda?
igen, sikeresen szabalyoztuk a folyot, meg lecsapoltuk a mocsarat
most meg rinyalunk, hogy eltunt a talajviz, sivatagosodik az alfold, a homokat meg mar gyakorlatilag az. na vajon miert is?!
Megmondom nektek, milyen lesz a nyár. Meleg lesz, kurvanagy. Baromi napos lesz. Soha el nem múló, életfogytig tartó.
Ezt a stupidságot!
anno amikor volt pár éve az a nagyon csapadékmentes időszak, akkor beszéltem egy gyümölcstermelő pasassal, aki azt mondta, hogy nem baj, 10 évente van ilyen szárazabb év, azért felesleges öntözőrendszerbe invesztálni. Háááát azóta direkt számolom, és kb. 4 év alatt 1 év volt, amikor normális mennyiségű csapadék esett, a többi kula...
nezd meg a mezgaz termelesi adatokat, nagy drama nem latszik a relativ csapadekhiany miatt. pedig az ontozott teruletek aranya ha jol emlekszem 2% alatt van.
Parizer forever.
hogy érted, hogy nagy dráma nem látszik? Én szemre csak kiszáradt kukorica meg napraforgó táblákat láttam mindenhol, amikből semmi sem lett.
ilyen 5% ingadozasok vannak az idojarastol fuggoen, de alapvetoen monoton no a termeles.
https://www.ksh.hu/s/kiadvanyok/a-hazai-mezogazdasag-teljesitmenye-2024-...
2025 is +-os volt
gemini:
A mezőgazdaság éves teljesítményének alakulása:2025 (első becslés): A bővülés folytatódott, a kibocsátás 4,4 ezer milliárd forint felett volt, ami 6,2%-kal haladta meg az előző évit.2024: Visszaesés jellemezte az évet, a teljesítmény 5,4%-kal alacsonyabb volt, mint 2023-ban. A KSH adatai szerint a folyó alapáron mért kibocsátás megközelítette a 4,2 ezer milliárd forintot.2023: A 2022-es aszályos év után a 2023-as eredményekről a KSH számolt be, amely évben a bruttó hozzáadott érték növekedése volt tapasztalható.2022: Aszállyal sújtott, alacsonyabb teljesítményű év volt.2021: A Kavalosz összefoglalója szerint a kibocsátás elérte a 3400 milliárd forintot, míg az OTP Agrár szerint ez 3 378 milliárd forint volt.
Parizer forever.
Gabika már az időjárást is tagadja(:
valojaban ti tagadjatok a valosagot, en lathatoan a tenyekkel foglalkozom.
Parizer forever.
ez a baj, de szerencsére: Megszűnik a Tények a TV2-n
Fasza, hogy megjött a csapadék az országba, csak kb. tönkretette az akácszezonunkat a méhészetben :(
Már most utálom ezt a meleget. Bring back 18 fok pls :(
Chief Exorcist
https://www.reddit.com/r/interestingasfuck/comments/1tlvhgq/this_video_was_taken_in_india_which_is_currently/
Everyone wants to shine like a diamond, but no one want to get cut
Ajánlom elolvasni Kim Stanley Robinsontól az A jövő minisztériumát, különösen az első fejezetet
Ezt a stupidságot!
Kezdődik, avagy a 30 fok meghozta ezt is: https://nepszava.hu/3325049_balaton-vendeglatas-munkaerohiany-berigeny-ellehetetlenules
csak a szoki, nem?
Chief Exorcist
jaja, de ha nem lenne már hiányozna. olyan mint amikor minden évben ideér a kedvenc gólyapárunk, barátnővel mindig téma.
Nincs víz a Balatonban, Horvátország olcsóbb!!4
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
Vajk: mondták a hírekben, hogy Balatonlellén nagy jégverés volt. Tényleg? Ti megúsztátok?
Lásd az eggyel arrébb tett kommentem.
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
Jó volt tegnap, hogy leszakadt az ég, mert utána ugyanolyan rohadás meleg volt, csak még párás is. Elvileg ma is ez lesz. ☠️
Chief Exorcist
itt mindenfele vihar volt, meg instant árvíz, stb. persze Apám kertjében egy csepp sem esett, és mehetek locsolni megint a rohadás meleg miatt...
mi bcaj kozben elaztunk rohadtul asszonnyal, szerencsere villam nem volt. mire elertunk az 10km-re levo lidlbe, megszaradtam teljesen, meg a pamut alsogatyam is. nem volt meleg egyaltalan :)
Parizer forever.
őszintén irigyellek, én évről évre egyre rosszabbul bírom...
Chief Exorcist
sztem csak elkényelmesedünk jobban, minden klimatizált, nonstop hideg van az irodában, a kocsiban, még a vonaton is. Aztán ha levegőre kell menni, akkor rácsodálkozunk a melegre. Pár napot kint vagy a strandon vagy a kertben, vagy elmész túrázni és hamar hozzászoksz.
Rest in RIP Velencei tav 🫡
Chief Exorcist
https://telex.hu/sport/2026/06/20/kajak-kenu-egyetemi-vb-sukoroi-kovacs-...
Mi voltunk azok, a Vándorok.// Kik sohasem nyugszanak. / Kik sohasem haltak meg. / Kik sohasem éltek.
Na jó, de ebben mit árazol túl? A vízet? Na ugye
Ezt a stupidságot!
hetvegen neztem, kurva jol nez ki. csak a kacsak teleszartak a partjat.
es hat a velencei to ilyen, idonkent kiszarad ez a termeszetes uzemmodja. MIERT KELLENE BARMIT TENNI?!?!
a kajakos resz fel van toltve vizzel, az akademia muxik.
Parizer forever.
Tulajdonképpen Orbiékat is már megszoktuk, a fiatalok nem is ismertek mást, oszt` mégis kipróbáltak valami egyéb formációt a kis gecik :/
Meg ott a folyószabályzás is élén azzal szakállas kötsöggel, valami Széchenyi. A Tisza addig is már megszoktuk, hogy kiöntött, minek költöztek oda?
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
❤️
nem én voltam
igen, sikeresen szabalyoztuk a folyot, meg lecsapoltuk a mocsarat
most meg rinyalunk, hogy eltunt a talajviz, sivatagosodik az alfold, a homokat meg mar gyakorlatilag az. na vajon miert is?!
Parizer forever.