bitblueduck írta: Passz, majd ha elérhető lesz melóban akkor kipróbálom. most opus 4.8-at használok. Fejlesztésre nagyon jó, csak néha kell odaszólni neki, hogy hülyeséget csinál. De nem bánnám, ha mégjobban csökkenne a hibaarány.
Mai azért pont vicces volt.
-eltávolítottunk pár environment variable-t
-ír rá szerencsétlen unit testet
-mondom ne teszteljé má' olyat ami nincs, vedd ki a tesztet, és ezt jegyezd fel
-erre beleírja a fájlba kommentbe, hogy már nincsenek ezek a változók
-aztán elmagyaráztam neki, hogy saját magának jegyezze fel hogy ne csináljon ilyen baromságot
rwurl=https://imgur.com/a/R31kyXP
The US government, citing national security authorities, has issued an export control directive to suspend all access to Fable 5 and Mythos 5 by any foreign national, whether inside or outside the United States, including foreign national Anthropic employees.
The net effect of this order is that we must abruptly disable Fable 5 and Mythos 5 for all our customers to ensure compliance.
Access to all other Claude models is not affected.
We apologize for this disruption to our customers. We believe this is a misunderstanding and are working to restore access as soon as possible.
Komplettan le is lőtte a modellt az Anthropic, mert a korlátozás teljesíthetetlen. Pl eleve az USA belföldön tartózkodó külföldi állampolgárt hogy szűrnék ki? XD
Elvileg a két (Fable és Mythos) korlátozás alá került és (ideiglenesen?) lelőtt modelljuk már túl durva dolgokra képes. Ha jól emlékszem pár hónappal ezelőtt maga az Anthropic is azt mondta, hogy ha a Mythos rossz kezekbe kerül, annak beláthatatlan következményei lehetnek, ezért csak kiválasztott partnereknek fogják értékesíteni. Aztán pár hónappal később mégis kiadták publicba :D -- szóval vagy letojják a következményeket, vagy maga az Anthropic is túlzott.
De Asy és kiskacsa értenek ehhez igazából, szóval én is kíváncsi lennék egy bővebb magyarázatra :))
Igen, de mi az, hogy "túl durva"? Akkor ezek szerint elértük a konzumer AI csúcsát? A jelenlegi modelleknél nem lesznek jobbak, max csak a kiválasztottak számára?
szerintem csak usa buziskodása. ne tedd fel rá minden pénzedet, de szerintem lesz kinai open modell mondjuk 1 év múlva ami nagyságrendileg ugyanezt tudja.
állitólag a mythos jobb olyan dolgokban mint pl a kód különböző részeit összekombinálva exploitot találni, ezért "veszélyes", meg "túl durva".
de nem vagyok ebben szakértő, csak laikusként érdekel a téma.
Nagyon nem vagyok én se szagértő, csak ami rám ragad. Nem lehet tudni mi áll a leállítás hátterében VALÓJÁBAN, mert ugye itt a befektetők elé muszáj nagyokat mondani, tehát simán lehet, hogy semmi nem igaz abból amit mi publikusan olvashatunk.
Ami nekem gyanús, az az, hogy irdatlan költségei vannak a modell futtatásának, akik használták a rövid időszakon belül, mind azt írták, hogy elképesztő gyorsan felemészti az előfizut, és iszonyat számlák johetnek ki.
Vagyis mielőtt elterjedt volna, le kellett lőni, nehogy szétterjedjen, hogy lehet, hogy fejlett a cucc, de egyszerűen olyan költségei vannak, hogy senki nem fogja használni a gyakorlatban: a befektetők rögtön negatívan álltak volna a helyzethez, hiszen nincsen userbase aki fizetne annyit amennyibe a fenntarthatósága kerülne.
Persze lehet simán, higy nem így van, én is csak találhatok.
Ebből a lényeg, hogy tetszik vagy nem, a cégek a munka egy részét már nem bérekben, hanem egy Ai cégnek fogják fizetni. A Googli és társai mega cégekké fognak nőni, mint a Szájber punk világokban.
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
a Pylon elkezdett tokenlimiteket bevezetni egyes, nem technikai munkakörökben
Hogy a cégek hogyan osztják el a tokeneket, attól függ, hogy hol tudnak a mesterséges intelligenciából a legtöbb értéket kihozni
Egy barátom mesélte, hogy náluk a marketingesek képesek **fejenként** napi 500USD-t elbaszni koncepciókra (menne több is, csak annyi a limit), hogy ilyen meg olyan alkalmazásokat találtak ki. NNNNA, ilyen őrült kiadásokat lehet racionalizálni.
Másik oldalon meg ott vagyok mondjuk én, meg egyéb fejlesztők, akik tudják ésszel használni. Egy erősebb napon van, hogy felmegy 30-40USD környékére amit elégetek, de ha a napi béremet nézem, és hogy mennyit javít a produktivitásomon, akkor bőven megéri. Szóval a cikkben ezek a részek teljesen jogos felvetések.
amúgy kicsit túlvan hypeolva ez a mythos is, nem még úgytűnik nem halunk meg mind:
pl
https://youtu.be/IS4OgH74gY4?t=343
Lul :D
szegényke olyan mint egy nő
lehet azt kéne írni, hogy ne legyél nő :D
Chief Exorcist
Anthropic:
The US government, citing national security authorities, has issued an export control directive to suspend all access to Fable 5 and Mythos 5 by any foreign national, whether inside or outside the United States, including foreign national Anthropic employees.
The net effect of this order is that we must abruptly disable Fable 5 and Mythos 5 for all our customers to ensure compliance.
Access to all other Claude models is not affected.
We apologize for this disruption to our customers. We believe this is a misunderstanding and are working to restore access as soon as possible.
Chief Exorcist
Mert az is milyen jól bejött hogy kína nem vehet high end gpu-kat. Jól felpörgették a kínai félvezerőipari fejlesztéseket.
Komplettan le is lőtte a modellt az Anthropic, mert a korlátozás teljesíthetetlen. Pl eleve az USA belföldön tartózkodó külföldi állampolgárt hogy szűrnék ki? XD
Chief Exorcist
Gg :D
Valaki aki képben van, pls írja már le 2 tőmondatban, hogy mi volt a gond a fable modellel.
Elvileg a két (Fable és Mythos) korlátozás alá került és (ideiglenesen?) lelőtt modelljuk már túl durva dolgokra képes. Ha jól emlékszem pár hónappal ezelőtt maga az Anthropic is azt mondta, hogy ha a Mythos rossz kezekbe kerül, annak beláthatatlan következményei lehetnek, ezért csak kiválasztott partnereknek fogják értékesíteni. Aztán pár hónappal később mégis kiadták publicba :D -- szóval vagy letojják a következményeket, vagy maga az Anthropic is túlzott.
De Asy és kiskacsa értenek ehhez igazából, szóval én is kíváncsi lennék egy bővebb magyarázatra :))
Chief Exorcist
Igen, de mi az, hogy "túl durva"? Akkor ezek szerint elértük a konzumer AI csúcsát? A jelenlegi modelleknél nem lesznek jobbak, max csak a kiválasztottak számára?
Ez már Asyék asztala :))
Chief Exorcist
szerintem csak usa buziskodása. ne tedd fel rá minden pénzedet, de szerintem lesz kinai open modell mondjuk 1 év múlva ami nagyságrendileg ugyanezt tudja.
állitólag a mythos jobb olyan dolgokban mint pl a kód különböző részeit összekombinálva exploitot találni, ezért "veszélyes", meg "túl durva".
de nem vagyok ebben szakértő, csak laikusként érdekel a téma.
Nagyon nem vagyok én se szagértő, csak ami rám ragad. Nem lehet tudni mi áll a leállítás hátterében VALÓJÁBAN, mert ugye itt a befektetők elé muszáj nagyokat mondani, tehát simán lehet, hogy semmi nem igaz abból amit mi publikusan olvashatunk.
Ami nekem gyanús, az az, hogy irdatlan költségei vannak a modell futtatásának, akik használták a rövid időszakon belül, mind azt írták, hogy elképesztő gyorsan felemészti az előfizut, és iszonyat számlák johetnek ki.
Vagyis mielőtt elterjedt volna, le kellett lőni, nehogy szétterjedjen, hogy lehet, hogy fejlett a cucc, de egyszerűen olyan költségei vannak, hogy senki nem fogja használni a gyakorlatban: a befektetők rögtön negatívan álltak volna a helyzethez, hiszen nincsen userbase aki fizetne annyit amennyibe a fenntarthatósága kerülne.
Persze lehet simán, higy nem így van, én is csak találhatok.
"Aztakibebaszott eget, lett egy matchem Tinderen"
https://x.com/i/status/2066946407412490376
Ha ez tru, akkor az viszont elég komoly :ooo
Chief Exorcist
ezért nem tudok rtx5090et venni, mert erre van a legnagyobb szükség, hogy google mapsen furryk motorozzanak a tó mellett :D
https://telex.hu/gazdasag/2026/06/20/mesterseges-intelligencia-tokenek-a...
😂😂😂☠️
Chief Exorcist
Ebből a lényeg, hogy tetszik vagy nem, a cégek a munka egy részét már nem bérekben, hanem egy Ai cégnek fogják fizetni. A Googli és társai mega cégekké fognak nőni, mint a Szájber punk világokban.
"Mi egy cipősdobozban laktunk, salak volt vacsorára, és apánk minden éjjel hidegvérrel legyilkolt minket."
Egy barátom mesélte, hogy náluk a marketingesek képesek **fejenként** napi 500USD-t elbaszni koncepciókra (menne több is, csak annyi a limit), hogy ilyen meg olyan alkalmazásokat találtak ki. NNNNA, ilyen őrült kiadásokat lehet racionalizálni.
Másik oldalon meg ott vagyok mondjuk én, meg egyéb fejlesztők, akik tudják ésszel használni. Egy erősebb napon van, hogy felmegy 30-40USD környékére amit elégetek, de ha a napi béremet nézem, és hogy mennyit javít a produktivitásomon, akkor bőven megéri. Szóval a cikkben ezek a részek teljesen jogos felvetések.
Tök jogos, én magán a szitun nevetek.
Gyerekek használjon mindenki AI-t ezerrel!
... five minutes later...
Jaj, azért mégse annyira ám!
Chief Exorcist