Jelenlegi hely

Ki mit olvas most?

Utolsó bejegyzés


a legjobb

Parizer forever.



Még nem. De rajta vagyok a beszerzésén, ha jól értelmezem saját világ, így legalább nem kell googlézzak, hogy ki a Hétarcú Isten meg ilyenek.



Uhh. Magus regényt olvasni az rpg ismerete nélkül... respect.



ha jól értelmezem saját világ

Ars Magica, azaz sötét középkor plusz mágia. Nem igényel guglizást. Maguk a sztorik egész jók.

Bár nekem Maurice Druon Elátkozott királyok ciklusa a középkori regények alfája és omegája, főleg a külön álló hetedik. Igaz ezek történelmiek, így nem fair összehasonlítani a fantasyvel. Kivéve hogy GRR Martin is azt mondja, hogy ez ihlette a Trónok harcát (meg a rózsák háborúja).

ShowHide spoiler #


Hehe. Erikson után ez tejszínhabos epertorta. (Igazából eddig nem nagyon volt szükség a világismeretre, olyan faszán ír Kornya, hogy amikor kiderült xy kráni ügynök, még én is néztem, hogy hólifuck!. Erikson ezzel szemben elvárja, hogy az eddig talán sosem említett faj nevének leításából tudd, hogy most rábasázott-e a főhős, mert összefutott a Tiste Liosannal, vagy nem :D )



Na, Korona és kehely befejezve. Kár, hogy nem lett nagyobb háború, megnéztem volna, ahogy a fél Ynev elpusztul a crantai máguskirály bosszújától :) Amúgy jó könyv volt, akár kezdő mágusozók is neki ugorhatnak.
Viszont most egy könnyebb olvasmány jön, Greg Egantől a Diaszpóra pont megfelelőnek látszik erre :3



Greg Egantől a minden jó :-) Minden IS :-)



? Csak a Karantén van tőle magyarul, mást sajna nem láttam. Amúgy bejön a könyv, szeretem az ilyet :) Kb. a tudásom (biosz, fizika/kémia) alapján belőttem mi-mi lehet (még az árva létrehozásánál vagyok), ami meg sötét folt, azt fejben kiegészítettem :D


Tno képe
Tno

Van jó pár novellája régi Cherubion antológiákban.

Monas apó legyintett. Két kézzel is.



Én angolul olvastam, nem egy habkönnyű olvasmány de nagyon jó



Douglas Preston es Lincoln Child -Pendergast sorozata.
az elso konyv a Relic, baromi jo es feszult, szuperizgalmas horror nyomozos. erdekesseg, hogy keszult belole film is -nagyon szerettem- aminek kulonlegessege, hogy a cimszereplot hagytak ki belole. valszeg tobben is lattatok innen, szal sztem felesleges is a sztorit sploylereznem-csak par szoban:
brutalis gyilkossagok tortennek a new york-i termeszet tudomanyi muzeumban, a rendorseg nagy erokkel nyomozna, ha nem akadajozna oket lepten-nyomon a muzeum vezetosege, ugyanis minden idok egyik legnagyobb babona kiallitasanak szuper megnyitojara keszulnek.

jelenleg a masodikat, a Reliquary-t olvasom, ami gyakorlatilag kozvetlen folytatasa az elsonek, ugyanolyan izgalmas egyelore, fordulatokkal teli es feszult. a helyszin megnott, mar nem korlatozodik a muzeumra es az azalatti pincerendszerre, hanem egesz new york, de foleg az alatta fekvol felterkepezetlen csatorna rendszer a vadaszterulet.

"okey-dokey!"



Ha esetleg nem olvastatok még Tom Clancyt, akkor azt mindenképpen tudom ajánlani. A könyveiből készült filmek közelébe sem jutnak az eredeti könyvekhez (Clear and Present Danger, Patriot Games, Hunt for the Red October).

Ha rászánod magad, akkor érdemes kronológiai sorrendben nekiugrani (van vagy 20 könyv és össze-vissza dátumokkal írta őket). Javaslom továbbá az angol nyelven történő fogyasztást, mert olyan részletesen belemegy műszaki és taktikai dolgokba, ami egészen biztosan magasan felette van egy átlagos fordtó képességeinek - szinte garantált, hogy komoly tárgyi tévedések lesznek a fordításokban.

A sorozat eleinte valós történelmi eseményeket dolgoz fel (pl. amikor megpróbálták megmerényelni a pápát) és ezek köré ír eléggé hihető, "akár így is történhetett" sztorikat. Később átmegy egy alternatív világba, ahol az ő szereplő töltenek be kulcsszerepeket. Nagyon komoly rálátást ad az amerikai bel- és külpolitikára, valamint a kormányhivatalokra, különös tekintettel a CIA-ra. Elképesztő részletességgel írja le a protokolok működését, nagyon érdekes olvasmány mindegyik könyv. Nincsenek olyan balfaszságok, mint pl. Dale Brown Digitális Erőd könyvében, hogy a rendszergazda a számítógép alatt fekve felfelé forraszt, hogy memóriát cseréljen...

Clancy az egyikben még azt is leírja, hogy hogyan kell atombombát építeni, és ami ijesztő, hogy végén hozzáír még annyit búcsúzóul, hogy ezt a tudást teljesen szabadon hozzáférhető forrásokból szedte össze, és biztonsági okokból megvátoztatott pár dolgot, hogy valaki ne az ő könyve alapján építsen egyet esetleg.

Még annyit befejezésképpen, hogy az első könyvek még kicsit laposak, ekkor még nem alakult ki igazána "Ryanverse" (a főszereplő Jack Ryan sok könyvben), szóval ne adjátok fel. :)

Tango

"Lagging is a lifestyle."



+vegtelen

nem igazan ismerek hozza foghato irot (es 9/11-et is megjosolta, ha epp osama nem tole vette az otletet)
nekem a voros vihar a kedvencem, bar az nem ryanes

Parizer forever.



The Obesity Code: Unlocking the Secrets of Weight Loss
+
The Complete Guide to Fasting: Heal Your Body Through Intermittent, Alternate-Day, and Extended Fasting

TLDR: Böjtöljél 16 órát (20-12 pl.) egyél 8 alatt aztán az milyen tökjó. Nem tudom hogy testépítésben lehet e vele tömegelni de aki akarja próbálja ki. :)

Everyone wants to shine like a diamond, but no one want to get cut



Diaszpora befejezve. Nem mondom, kemény dió volt, rengeteg atom-, részecskefizika, emelt szintű matek kellett (volna) a megértéséhez, és persze kémia, infós és biosz tudás min. középiskolai szinten :D Amit Dávid Gyula előadásain (netről letölthető free) hallottam és sprectumon láttam, az elég volt, hogy legalább ismerősek legyenek a fogalmak :D
Ennek ellenére érdekes volt olvasni, tetszett a történet is, de az agyam készen is volt minden olvasás után.

ShowHide spoiler #

Más: megjött J.J. Abramsék S-e :) Fú, ha lesz egy kis időm a leállás alatt, akkor neku ugrom, addig ki sem csomagolom :)



Peter Heller: Kutya ​csillagkép
Bár még csak az elején tartok, de wow, hol volt ez a könyv eddig? Ilyen király kis poszt-apokaliptikus regényt rég olvastam. Semmi ya, mint egy sorit néznék. És eléggé durva dolgok is vannak benne, hogy ne aludjon be rajt az ember :D Remélem, végig marad a színvonal.



anne rice

the wolf gift

the wolves of midwinter

veletlenul szereztem tudomast arrol, hogy anne rice bepasszintotta a kedvenc vampiros, boszorkanyos, kisertetes vilagaba a szormokokat is vegre, szal gyorsan neki estem.
az elso egy jopofa karakter eredet sztori, akarcsak az interju volt Luinak. tele jo otletekkel (kik is a farkasemberek, honnan szarmaznak, a klasszik legendak jopofa felrugasa, uj mitoszok teremtese) mikozben szep lassan feldolgozza fohosunk az uj eletet.
a masodik konyv egyenes folytatas, de az mar inkabb amolyan farkasember csalad teleregeny filinggel, semmi igazi nagy konflikt, de meg igy is boven szorakoztato.
szuper plussz pont, hogy anne rice es nincs egyetlen buzulos szex jelenet sem a ket konyvben!!!!!:D
jo, persze a perverziojat kieli a farkasember forma vs human es a ket farkasemberes szex leirasokban azert...

"okey-dokey!"



Ha már így benne vagy a vérfarkasokban, Glen Duncantől Az utolsó vérfarkast érdemes lehet még bedobni a sor végére.

Steam: mrstrato
Cserekulcs listám



vérfarkas-vámpír-satöbi:
Amúgy nem vagyok nagy barátja a WOD könyveknek de ezek nagyon jól sikerültek sztem, főleg a mágusos és a vámpíros:
https://moly.hu/sorozatok/vadasz-es-preda



thx sracok, farkancsos ember, vampir temabol barmi johet!:)

"okey-dokey!"



LFG.HU - Novellák -> Darksheer

Toreador

Most nem tudom melóból belinkelni, de annak idején én is akartam írni a klán könyvekhez hasonlóan minden vámpírklánhoz egy novellát. A Toreador-al kezdtem, az mondjuk kisregény méretű lett, de elég jó értékeléseket kapott az RPG.-s közösségben.

Aztán volt a Malkávhoz egy, az talán az SF.hu-n van fenn, meg egy bevállalós durva Nosferatu-antitribu is, az mondjuk nem jelent meg.



Jer vámpírkártyázni.

"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás" -ismeretlen gerilla feljegyzése



The Long Way to a Small, Angry Planet

Hatalmas meglepetés ez a könyv számomra. Alapvetően talán azért, mert elsősorban a hard scifit kedvelem, a sök lövöldözést, űrcsatákat... na ebben ezekből nem sok van. Sőt, igazából a könyv első 75%-ában nem is történik semmi - egy hajó legénységével tartunk a hosszú útjukon, megismerjük a hajó néhol klisés, de ezzel együtt szerethető legénységét, az idegen fajokat (némi interracial szex is van nyilván, de nem tolakodóan), a környezetet. Ennek ellenére maximálisan lekötött, egyszerűen élvezet olvasni a legénység mindennapjairól, kapcsolataikról. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a műfajt. Nem az a fajta letehetetlen, fotelbe szögezően izgalmas könyv (bár az utolsó negyedében történnek dolgok), hanem egyszerűen csak jó olvasni.

A könyv harmadánál tartottam, amikor már meg is vettem a második kötetet Amazonon, és előrendeltem a harmadikat.



az egyik ok, amiért nem halad a Tűz és jég dalával Martin:
http://konyves.blog.hu/2017/07/26/wild_cards_reszlet



Aliens

Parizer forever.



van meg olyan? en meg akkor felhagytam vele amikor meg jyhadnak hivtak.

ON
szergej lukjanyenko -egyesult orseg
hangulatos, izgalmas es kicsit szomorkas lezarasa(?) az orseg sztoriknak. en nagyon szeretem az osszest-bar amiket nem lukjanyenko irt azok sztem nem annyira jok.

dimitrijj gluhovszkij -metro 2033 -metro 2034
az elso tenyleg igen jopofa, bar tobb fejcsovalos dolog is szembe jon-foleg a legendak es a fenti vilag mesei, meg a mar elfelejtett haboruk ugyeben, mikozben gyakorlatilag 20 eve elnek a metroban az emberek, meg boven el az elso generacio, akik fent eltek az eletuket.
a masodik konyv olyan se fule se farka, tele unalmas filozofalgatasokkal es tok ertelmetlen befejezessel.

"okey-dokey!"



Hogyne, még mindig létezik. Már megkopott a játékosbázisa, de még minden évben van vagy 5-6 verseny itthon és majdnem minden 2. pénteken van baráti játék a Kodály körönd melletti rpg boltban.

"Az élet egy nagy szarosszendvics és minden nap egy újabb harapás" -ismeretlen gerilla feljegyzése



A múltkori hype film trailer okán elolvastam a Ready Player One-t. Na most nem rossz vagy ilyesmi, csak szerintem olvastam már jobbat, kidolgozottabb sci-fit, de teljesen fogyasztható. Szvsz a történet hátteréül szolgáló megnyomorodott USA a film verzióban biztosan tompítva lesz, mer' arra felé nem szeretik az ilyen jövőképeket. Eddig minden film és sorozat ami pedzegette, a földbe állt. Pedig hát anno P.K.D. könyveiben sem volt rózsás a helyzet, jól ki is hagyták ezen apróságot a Blade Runner filmből. Szóval gondoltam nekiesem az Armadának, ami annyira nem jó, mint a Ready Player One, de bizonyos VHS logisztikai okokból az általam legtöbbször látott film volt az Utolsó Csillagharcos. Erre találtam egy 18 perces videót, amiben valaki gyalázta a Ready Player One hypeot, azt állítva, hogy az író a Snow Crash c. Neal Stephenson könyvből nyúlt csak az eredeti sokkal jobb. Ezért most erre fogok tovább olvasni azt hiszem. Azért is érdekes, mert a manus írás mellett Amazon alapító tag és a Blue Origin űrzűr cégnél tanácsadó. Nekem a manus totál kimaradt, pedig eléggé megkerülhetetlen alakjának tűnik a Gibson utáni cyberpunk irodalomnak. Egy régi wiki bejegyzés alapján 2017-ben elkezdik forgatni a Snow Crash-t. Szóval kíváncsi leszek.



Áldott legyen a neved! Hetek óta, amikor elsétálok egy könyvesbolt előtt, mindig bevillan, hogy van valami könyv, amit meg akarnék venni, de egyszerűen nem jutott eddig eszembe, hogy mit, és most jöttem rá, hogy a Ready Player One az. De most már szerintem megvárom előbb a filmet, mert az általában gyengébb szokott lenni, aztán majd utána olvasom el könyvben.

Angol tudósok szerint a fenti hozzászólás nemcsak a szerző, hanem egyben az egész emberiség egyetemes véleményét is tükrözi.



Mekkockáztatom, hogy a film jobb lesz, mint a könyv. Én azért várok ki az elolvasásával.

REWiRED - Kutyus felfedő szétszéledés - 2014-2057 © Minden Jog Fenntartva!
Virtuális valóság és Kecskeklónozó központ - Oculus MegaRift - PS21 - Mozi - 4D - Bajuszpödrés
Médiaajánlat/Borsós Brassói Árak
Rohadt Impresszum!